AirDrop to najlepszy, najszybszy i najprostszy sposób na przesyłanie plików, zdjęć i filmów między urządzeniami Apple - iPhone'em, iPadem czy komputerem Mac. AirDrop wykorzystuje Bluetooth w urządzeniach do wysyłania i odbierania plików bezpiecznie i szybciej niż jakakolwiek inna metoda. Aby zidentyfikować urządzenia, AirDrop wykrywa i wyświetla nazwę wykrytych urządzeń. Te nazwy identyfikujące można dostosować, aby na przykład iPhone był wyświetlany z inną nazwą w AirDrop.

Każde urządzenie Apple ma swoją nazwę, która służy do jego identyfikacji, gdy tylko zostanie rozpoznane przez drugie urządzenie. W ten sposób użytkownik, który chce wysłać plik(i), może wybrać urządzenie, do którego mają one zostać wysłane. Każde urządzenie, np. iPhone ma swoją nazwę, poprzez którą jest identyfikowany w AirDrop, a nazwę tę można zmienić na wybraną przez siebie.

Należy zauważyć, że wykrycie twojego urządzenia w AirDrop będzie zależne od twojej konfiguracji. Na iPhonie możesz sprawić, by Twoje urządzenie było wykrywalne przez dowolne inne urządzenie z funkcją AirDrop lub umożliwić wykrywanie Cię tylko urządzeniom z Twojej listy kontaktów.

W tym poradniku skupimy się na tym, jak zmienić lub dostosować nazwę AirDrop na iPhonie i iPadzie, aby zostać wykrytym na innych urządzeniach pod inną nazwą niż domyślna nazwa w AirDrop.

Warto wspomnieć, że nazwa twojego iPhone'a jest niezależna od nazwy AirDrop, więc zmiana nazwy twojego iPhone'a w ogóle nie wpłynie na AirDrop, nadal będzie on miał własną nazwę.

Oto jak zmienić nazwę AirDrop na iPhonie lub iPadzie:

Jak zmienić nazwę swojego iPhone'a w AirDrop:

1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć aplikację Telefon

2. Po otwarciu aplikacji przejdź do zakładki: Kontakty

3. Teraz na górze pojawi się: Moja wizytówka

4. Po kliknięciu na swoją Wizytówkę musisz wybrać: Edycja

5. Tutaj musisz zmienić pola: Imię i Nazwisko

6. Jeśli chcesz, możesz również dodać zdjęcie do swojej wizytówki.

7. Stuknij OK w prawym górnym rogu ekranu, aby zapisać zmiany.

Po zapisaniu zmian urządzenie iPhone powinno zostać rozpoznane przez inne urządzenia, wyświetlając nową nazwę i obraz z wizytówki kontaktu.

Jak zmienić nazwę iPada w AirDrop:

1. Otwórz aplikację Ustawienia na iPadzie.

2. Tutaj przejdź do: Ogólne > To urządzenie

3. Teraz w środkowej części ekranu będziesz musiał kliknąć: Nazwa

4. Wpisz nazwę, którą chcesz wyświetlić na AirDrop

5. Stuknij Gotowe, a Twoja nazwa AirDrop zostanie zmieniona.