Download, sterowniki

Jak zmienić język w Cyberpunk 2077 na PC

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
10.12.2020
Ilość komentarzy
6

Nie wiesz, jak ustawić język polski w Cyberpunk 2077? A może gra uruchomiła się od razu z polskim dubbingiem i chcesz ustawić angielskie głosy, ale pozostawić tekst po polsku? Zobacz, jak zmienić język w Cyberpunk 2077, zarówno dla głosów, jak i dla napisów oraz interfejsu.

Jak zmienić język w Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 dostępny jest w wielu wersjach językowych, które możesz dowolnie zmieniać i dostosować do własnych upodobań. O gustach się nie dyskutuje - jedni preferują grę w języku ojczystym, inni z kolei chcą doświadczyć tego tytułu z oryginalną ścieżką dźwiękową i angielskimi napisami. Są też tacy, którzy preferują np. angielskie głosy, ale napisy w grze chcą mieć po polsku. Nie ma problemu! Gra pozwala dostosować ustawienia językowe tak, aby każdy był zadowolony. W Cyberpunk 2077 możesz wybrać osobny język dla ścieżki audio, dla napisów oraz nawet dla samego interfejsu.

Wybór języka w Cyberpunk 2077 odbywa się w dwóch miejscach - w launcherze oraz bezpośrednio w grze. Na poziomie launchera (Steam, GOG Galaxy itd.) wybierasz, jakie wersje językowe mają zostać pobrane na dysk. Z moich testów wynika, że zawsze pobierana jest wersja angielska oraz dodatkowo ta wersja językowa, którą wybierzemy w opcjach Steama lub GOGa. Następnie należy uruchomić grę i w jej opcjach wybrać odpowiedni język dla audio, napisów i interfejsu spośród tych, które wybraliśmy.

Krok 1: Ściągnij odpowiednią wersję językową gry

Jak wspomniałem, aby móc wybierać wersje językowe w opcjach gry trzeba je najpierw pobrać. Jeżeli w trakcie gry masz do wyboru tylko wersję angielską w opcjach, to prawdopodobnie Steam lub GOG Galaxy pobrał tylko tę wersję. Jak zatem "dociągnąć" np. wersję polską lub inną, która nas interesuje? Trzeba w tym celu wejść do ustawień gry na Steamie lub w GOG Galaxy.

Instrukcja dla GOG Galaxy

Uruchom GOG Galaxy, a następnie w swojej bibliotece wybierz Cyberpunk 2077. Na ekranie gry w GOG Galaxy kliknij ikonę ustawień obok przycisku GRAJ (ikona z suwakami na górnym pasku). Z rozwijanego menu wybierz "Zarządzanie instalacją > Konfiguruj".

Konfiguruj instalację w GOG Galaxy

Wyświetli się teraz nowe okno z ustawieniami zainstalowanej gry. Wyszukaj w tym miejscu pola "Język" i wybierz język, w którym chcesz móc grać. Jak wspomniałem, z moich obserwacji wynika, że gra zawsze ma pobrany język angielski oraz dodatkowo ten język, który wybierzemy tu w ustawieniach.

Wybierz język w GOG Galaxy

Jeśli zatem chcesz dograć język polski, to wybierz z listy "Polski" i kliknij OK.

Instrukcja dla Steam

Na Steam odbywa się to dokładnie tak samo, jak w przypadku każdej innej gry. Uruchom Steam, a następnie znajdź Cyberpunk 2077 w bibliotece swoich gier. Gdy znajdziesz grę, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz "Właściwości".

Zmień język na Steam

W nowym oknie właściwości udaj się do zakładki "Język", a następnie z listy dostępnych języków wybierz ten, który chcesz dograć. Zatwierdź zmiany przyciskiem OK i poczekaj, aż gra pobierze odpowiednie pliki wybranej wersji językowej.

Krok 2: Wybierz język dla audio, napisów i interfejsu w opcjach gry

Gdy Twoja instalacja Cyberpunk 2077 jest wyposażona w odpowiednią wersję językową, to pora dostosować teraz ustawienia gry. Jak wspomniałem, w opcjach gry możesz wybrać pożądany język dla audio, napisów i interfejsu gry. Do wyboru jest zawsze język angielski oraz dodatkowo ten język, który wskazaliśmy w ustawieniach launchera Steam lub GOG Galaxy. Język możesz dostosować osobno dla głosów, napisów i interfejsu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. grać z angielskimi głosami i polskimi napisami.

Zmień ustawienia językowe w Cyberpunk 2077

Uruchom Cyberpunk 2077, a następnie w menu głównym wybierz "Ustawienia" (Settings). Po przejściu do ustawień gry udaj się do zakładki "Język" (Language). W tym miejscu znajdziesz trzy przełączniki, które pozwalają Ci dostosować ustawienia językowe:

  • Audio - odpowiada za głosy, czyli język, w jakim postacie będą mówić
  • Napisy (Subtitles) - ta opcja odpowiada za języków napisów w trakcie konwersacji
  • Interfejs (Interface) - pozwala zmienić język interfejsu, czyli opisów broni, przedmiotów, atrybutów etc.

Możesz dla wszystkich ustawić język polski, dzięki czemu uzyskasz pełne spolszczenie z dubbingiem. Jeżeli natomiast chcesz uzyskać spolszczenie "kinowe", to ścieżkę audio ustaw na język angielski, a napisy i interfejs na język polski. Nie zapomnij zapisać zmian przyciskiem ZASTOSUJ u dołu ekranu. Jest to konieczne do wprowadzenia zmian.

Dołącz do dyskusji

Michał Matczak

19.12.2020

Z jakiegoś powodu u mnie w ustawieniach steam - język nie mogę rozwinąć tej listy, jest tylko i wyłącznie statyczna informacja, że język polski.

Przeszedłem grę po polsku i teraz chciałbym przejść ją po angielsku, jakieś pomysły?

Michał Matczak

19.12.2020

Z jakiegoś powodu u mnie w ustawieniach steam - język nie mogę rozwinąć tej listy, jest tylko i wyłącznie statyczna informacja, że język polski.

Przeszedłem grę po polsku i teraz chciałbym przejść ją po angielsku, jakieś pomysły?

piti4004

14.12.2020

Co ciekawe muszę za każdym razem zmieniać język postaci na angielski bo po każdym uruchomieniu nie dość że ustawienia graficzne mi się zmieniają to jeszcze ten jezyk

piti4004

14.12.2020

Co ciekawe muszę za każdym razem zmieniać język postaci na angielski bo po każdym uruchomieniu nie dość że ustawienia graficzne mi się zmieniają to jeszcze ten jezyk

Fither223

13.12.2020

może dać ktoś na google driverze?

asdasd

13.12.2020

kurwa nie mam tego w opcjach

comments powered by Disqus