Domyślna przeglądarka w MIUI to oryginalna aplikacja od Xiaomi (Browser). Można jednak zainstalować Chrome, a następnie ustawić przeglądarke Google jako domyślną. Jak to zrobić?

Zmiana domyślnej przeglądarki w MIUI

W urządzeniach z MIUI (Xiaomi) istnieje aplikacja Przeglądarka (Browser), która jest ustawiona jako domyślna aplikacja do przeglądania stron internetowych. Większość osób korzysta jednak z innych przeglądarek typu Chrome lub Firefox. Oczywiście, możemy zainstalować Chrome ze Sklepu Play, ale jak ustawić ją jako domyślną przeglądarkę?

Domyślna przeglądarka w MIUI - jak ją zmienić?

Ustawienie przeglądarki jako domyślnej w MIUI jest potrzebne do tego, aby linki wywołane z poziomu Gmaila, Messengera lub innej aplikacji otwierały się w tej przeglądarkce, którą chcemy. Standardowo otwierają się one w aplikacji Browser, czyli w podstawowej przeglądarce MIUI. Jak to zmienić?

W MIUI istnieje osobna zakładka, która kontroluje ustawienia aplikacji domyślnych. Możemy tam ustawić, jaka aplikacja ma domyślnie służyć do otwierania zdjęć, filmów, a także stron internetowych. Aby z tego skorzystać, wejdź do „Ustawienia“, a następnie na liście dostępnych pozycji znajdź zakładkę „Zainstalowane“.

Przejdź do ustawień domyślnych aplikacji

Po wejściu wyświetli się lista zainstalowanych aplikacji. Na samym dole ekranu znajduje się jednak pasek narzędzi, w którym znajdziesz przycisk „Domyślne“. Wybierz przycisk „Domyślne“, aby przejść do ustawień aplikacji domyślnych.

W tym miejscu dotknij opcji „Przeglądarka“, a następnie z listy aplikacji wybierz, która przeglądarka ma być ustawiona jako domyślna (np. Chrome lub Firefox). I to wszystko - od teraz wskazana w tym miejscu przeglądarka będzie automatycznie otwierać linki wywołane np. z poziomu Gmaila czy Messengera.