Windows 11 podobnie jak inne wersje systemu operacyjnego firmy Microsoft domyślnie, gdy komputer nie jest używany, zablokuje się i wyświetli tak zwany ekran blokady. Ten ekran blokady systemu Windows 11 zostanie wyświetlony po czasie, który użytkownicy mogą dostosować według własnych preferencji.

Ekran blokady to mechanizm bezpieczeństwa systemu operacyjnego Windows 11, który pozwala nam uchronić nasze konto użytkownika przed ewentualnym niewłaściwym dostępem w przypadku, gdy przestaniemy korzystać z naszego komputera i zapomnimy go wyłączyć lub zablokować ręcznie.

Kiedy przestaniemy korzystać z naszego komputera z systemem Windows 11, możemy go ręcznie wyłączyć lub zablokować, aby uniemożliwić innym osobom dostęp do niego lub korzystanie z niego. Jednak bardzo często zapominamy o tym i dlatego system operacyjny Windows 11 oferuje możliwość automatycznego zablokowania naszego komputera za pomocą ekranu blokady Windows 11.

Wielu użytkowników nie wie, że mogą dostosowywać i decydować o czasie, który powinien upłynąć do zablokowania naszego konta Windows 11, gdy przestaniemy korzystać z komputera. Uniemożliwi to innym użytkownikom dostęp do Twojego komputera lub spojrzenie na to, co akurat jest wyświetlane na ekranie.

Dlatego w tym poradniku pokazujemy, jak skonfigurować czas, który musi upłynąć do zablokowania konta użytkownika systemu Windows 11 (tryb uśpienia):

Jak zmienić czas, który musi upłynąć do wyświetlenia ekranu blokady w systemie Windows 11?

1. Otwórz aplikację Ustawienia systemu Windows 11.

2. Następnie w lewej części okna musisz przejść do zakładki: System

3. Teraz w głównej części okna będziesz musiał wybrać opcję: Zasilanie i bateria

4. Następną rzeczą będzie wyświetlenie opcji: Ekran i tryb uśpienia

5. Spowoduje to pokazanie wszystkich dostępnych opcji wyłączenia ekranu:

  • Przy zasilaniu z baterii ustaw moje urządzenie, aby później przechodziło w stan uśpienia
  • Po podłączeniu do zasilania ustaw moje urządzenie, aby później przechodziło w stan uśpienia

6. Możesz określić konkretny czas niezależnie za pomocą menu rozwijanego obok każdej z opcji.

7. Po wyświetleniu menu należy kliknąć czas, który ma upłynąć, aż ekran komputera wyłączy się, a tym samym zostanie aktywowany ekran blokady systemu Windows 11.

8. Po skonfigurowaniu opcji wystarczy zamknąć Ustawienia i pozostawić komputer z systemem Windows 11 w stanie bezczynności, aby sprawdzić, jak ekran wyłączy się po określonym czasie.