Masz smartfona firmy Samsung i nie wiesz, jak zastrzec numer, aby podczas wykonywania połączeń ukryć swój numeru telefonu? Nic nie szkodzi, pokażemy Ci, jak to zrobić. Jest to bardzo proste i wystarczy przełączyć jedną opcję.

Zastrzeganie numeru w Samsungach

W sieci można znaleźć różne informacje o tym, gdzie w smartfonach Samsunga przełączyć opcję widoczności naszego numeru podczas dzwonienia. Wiele osób myli funkcję zastrzeżenia swojego numeru z opcją „ID rozmówcy i ochrona przed spamem”, która znajduje się w zaawansowanych ustawieniach. Warto wiedzieć, że ta opcja nie służy do kontrolowania naszego numeru telefonu, a odpowiada jedynie za wyświetlenie informacji o połączeniach przychodzących (identyfikowanie nieznanych numerów).

Jeżeli chcemy zastrzec swój numer i sprawić, że podczas wykonywania połączeń nasz rozmówca nie będzie widział naszego numeru telefonu, to musimy skorzystać z opcji ukrycia swojego ID rozmówcy. Ta opcja nie znajduje się w głównych ustawieniach telefonu i dostęp do niej musimy uzyskać za pomocą aplikacji „Telefon”.

Ukrywanie swojego numeru telefonu w smartfonach Samsung

Jeżeli chcesz się wyświetlać jako „numer prywatny” lub „numer nieznany”, to musisz ukryć swój ID rozmówcy. W tym celu uruchom aplikację „Telefon”, czyli tą, która wyświetla rejestr połączeń oraz klawiaturę do wybierania numerów.

W górnym prawym rogu znajdziesz ikonę z trzema kropkami. Dotknij ją, aby wysunąć menu kontekstowe. Z menu kontekstowego wybierz opcję o nazwie „Ustawienia”.

Wejdź do ustawień  połączeń w Samsungu

Pojawią się teraz ustawienia połączeń, odpowiedzialne za kontrolowanie funkcji związanych z odbieraniem i wykonywaniem połączeń za pomocą smartfona. Wyszukaj w tym miejscu zakładki o nazwie „Więcej ustawień”, a następnie ją wybierz.

Po przejściu do szczegółowych ustawień wyświetla się opcja „Wyświetl mój ID rozmówcy”. To właśnie ta opcja, która odpowiada za wyświetlanie Twojego numeru telefonu podczas wykonywania połączeń. Stuknij palcem w pole „Wyświetl mój ID rozmówcy”, aby wysunąć dostępne ustawienia. Znajdziesz tu trzy opcje:

  • Domyślne ustawienia sieci
  • Ukryj numer
  • Pokazuj numer

W przypadku domyślnych ustawień sieci widoczność Twojego numeru telefonu jest uzależniona od ustawień operatora. Jeżeli jednak samemu chcemy przejąć kontrolę nad wyświetlaniem numeru, to należy wybrać jedną z pozostałych opcji. W celu zastrzeżenia swojego numeru należy wybrać opcję „Ukryj numer”.

Ukryj swój numer w smartfonie Samsung

Gdy ta opcja jest ustawiona, to nasz numer nie jest wyświetlany podczas wykonywania połączeń. Naszego numeru nie zobaczą nawet osoby, które dodały nasz numer do listy kontaktów – za każdym razem, gdy wykonamy gdziekolwiek połączenie, wyświetlimy się jako „Numer nieznany” bądź „Numer prywatny”.

Oczywiście w każdej chwili możemy zmienić to ustawienie. Wystarczy ponownie wejść do ustawień połączeń, wybrać zakładkę „Więcej ustawień” i przełączyć wyświetlanie ID rozmówcy do pożądanej wartości.