Jeśli niedawno przełączyłeś się z WhatsApp na Signal po ogłoszeniu, że Facebook będzie łączył wszystkie dane użytkownika ze wszystkich należących do nich platform. W tym artykule dowiesz się, jak wysłać wiadomość o tym, że zmieniłeś platformę i zapraszasz swoich znajomych i rodzinę do przejścia z WhatsApp na Signal.

Powiązane: Jak przenieść dane czatu WhatsApp do Telegrama.

Ponieważ dane użytkowników WhatsApp mają być teraz udostępniane Facebookowi, prawdopodobnie rozważasz przejście na inną usługę. Chociaż może to być szokiem dla wielu osób, to udostępnianie danych użytkownika było planowane od dawna, pierwszy krok w tym kierunku został wprowadzony, gdy logo Facebooka zostało wprowadzone na ekranie powitalnym WhatsApp.

Mimo, że użytkownicy europejscy są obecnie zwolnieni z przejścia na wymianę danych użytkowników, to tylko kwestia czasu, zanim Facebook znajdzie sposób na przeniesienie danych do ich głównego systemu. W rezultacie lepiej zainteresować się tym tematem już teraz. Na szczęście obecnie na rynku są dziesiątki różnych aplikacji, które mogą łatwo zastąpią WhatsApp, w większości są bezpłatne, bezpieczne i równie bogate w funkcje.

Dwie z najbardziej popularnych alternatyw dla WhatsApp, które obecnie zyskują na popularności to Telegram, Signal, także Discord jednak Discord oferuje dużo więcej niż tylko przesyłanie wiadomości. W tym artykule skupimy się na Signal, który ostatnio ma wielu fanów ze względu na duży nacisk na prywatność i oczywiście tweet Elona Muska.

Jak możesz poinformować wszystkich, że przełączyłeś się na aplikację do przesyłania wiadomości Signal i chcesz, aby oni również to zrobili?

Teraz, gdy przeszedłeś na Signal, będziesz chciał upewnić się, że wszyscy w Twoim kręgu o tym wiedzą i też to zrobią. To jest zawsze najtrudniejsza część przejścia na nową platformę. Pamiętaj tylko, że wytrwałość jest kluczowa! 

  • Aby rozpocząć, otwórz Signal na swoim urządzeniu, a następnie dotknij ikony ołówka w prawym górnym rogu. 
  • Następnie kliknij Zaproś znajomych do Signal 
  • Wybierz jedną z dwóch opcji Wiadomość lub Poczta E-mail
  • Następnie wybierz z listy kontakty, do których chcesz wysłać powiadomienie
  • Wybierz Gotowe w prawym górnym rogu. Spowoduje to otwarcie aplikacji Wiadomości lub E-mail, w której możesz edytować, wpisać dowolny tekst i wysłać zaproszenie.

Każda zmiana aplikacji do komunikacji wymaga czasu na przyzwyczajenie się do nowego interfejsu, nie zrażaj się też małą ilością Twoich znajomych na tej platformie, to będzie się regularnie zmieniać. Dobre rzeczy nie zawsze są łatwe, ale zawsze przynoszą satysfakcję.