Masz kartę SD w Galaxy S7 lub S8, ale zdjęcia z Aparatu nadal zapisują się w pamięci wewnętrznej urządzenia? Zobacz, co w takim wypadku zrobić i jak ustawić zapis zdjęć z Aparatu bezpośrednio na karcie SD.

Zapis zdjęć z Aparatu na karcie SD w Galaxy S7 i S8

Masz zamiar dokupić kartę SD, ale nie możesz nigdzie znaleźć opcji ustawienia miejsca zapisu zdjęć? A może masz już kartę SD, ale zdjęcia z Aparatu i tak zapisują się cały czas w pamięci wewnętrznej urządzenia, podczas gdy karta SD świeci pustkami? Wiele osób ma podobne problemy, ale na szczęście można je bardzo łatwo rozwiązać.

Za pomocą ustawień Aparatu można wybrać miejsce, w którym mają być zapisywane zdjęcia przez nas wykonane. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta opcja może się nie wyświetlać, gdy nie mamy włożonej do smartfona karty SD. Dlatego należy upewnić się, że karta SD jest zamontowana w smartfonie i mamy do niej dostęp np. z poziomu aplikacji do przeglądania plików.

Ustawienie zapisywania zdjęć na karcie SD w Galaxy S7 / S8

Przede wszystkim upewnij się, że odpowiednia opcja jest wybrana w ustawieniach samego Aparatu. Aparat posiada bowiem oddzielną opcję wyboru miejsca zapisu zdjęć – nawet jeśli w ustawieniach pamięci Androida ustawiliśmy kartę SD jako domyślne miejsce zapisu plików, to Aparat jest w stanie nadpisać to ustawienie swoim własnym miejscem przechowywania zdjęć.

Uruchom aplikację Aparat w Galaxy S7/S8, a następnie dotknij ikony z trzema kropkami w rogu ekranu, aby wysunąć ustawienia. Na liście ustawień znajdź pole o nazwie „Położenie pamięci”. W tym miejscu jest ustawiona domyślna lokalizacja, w której zapisują się zdjęcia.

Wybór miejsca zapisu zdjęć w Galaxy S7 / S8

Jeżeli jest ustawiona wartość „Urządzenie”, to znaczy, że wszystkie zdjęcia zapisują się w pamięci wewnętrznej smartfona. Dotknij tego pola, a następnie zmień jego wartość na „Karta pamięci”. Teraz wszystkie nowe zdjęcia będą zapisywane automatycznie od razu na karcie SD.

Należy również pamiętać, że opcje domyślnego miejsca zapisu znajdziemy w ustawieniach pamięci. Przejdź do „Ustawienia > Pamięć” i sprawdź, jakie jest wybrane domyślne miejsce zapisu plików – warto tu również ustawić kartę pamięci, aby wszystkie pliki (w tym zdjęcia) były zapisywane na karcie SD.

Warto także wspomnieć, że zmiana domyślnego miejsca zapisu zdjęć działa tylko i wyłącznie na nowe fotografie. Nasze dotychczasowe zdjęcia nie zostaną automatycznie przeniesione na kartę pamięci. Można jednak je ręcznie przenieść na kartę SD za pomocą aplikacji „Moje pliki”.

Przejdź do aplikacji Moje Pliki i wybierz Obrazy

Uruchom „Moje pliki”, a następnie wybierz zakładkę „Obrazy”. Pojawią się wszystkie twoje zdjęcia. Stuknij w ikonę menu (ikona z trzema kropkami lub pole „Więcej” w górnym prawym rogu), a następnie wybierz opcję „Zaznacz” lub „Edytuj”.

Zaznacz wybrane lub wszystkie zdjęcia, a następnie ponownie wysuń menu w górnym prawym rogu. Tym razem wybierz opcję „Przenieś” i wskaż kartę SD jako miejsce docelowe. Wszystkie zaznaczone zdjęcia zostaną przeniesione. To samo można wykonać z aplikacji Galeria, przenosząc wybrane albumy lub pojedyncze fotografie.