W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest rozróżnić, które wideo, zdjęcie lub GIF są prawdziwe, a które nie, zwłaszcza od czasu wtargnięcia na rynek deepfake’ów. Dla tych, którzy nie wiedzą, deepfake to technika graficzna, w której sztuczna inteligencja służy do podszywania się pod zdjęcia, filmy lub GIF-y. W ten sposób możemy zastąpić twarz osoby, która pojawia się w filmie, twarzą każdej innej osoby, w filmie, zdjęciu lub GIF-ie.

Związane z: Jak pobrać wszystkie zdjęcia i filmy ze Zdjęć Google.

Takie efekty do niedawna były zarezerwowane tylko dla wysoko wykwalifikowanych użytkowników, jednak dziś istnieją programy i aplikacje, które uprościły cały proces do tego stopnia, że ​​może z nich korzystać każdy użytkownik posiadający telefon komórkowy.

Obecnie istnieje szeroka gama aplikacji zarówno dla iPhone'a, jak i Androida, które umożliwiają wymianę twarzy postaci pojawiających się na filmach, zdjęciach lub GIF-ach. Teraz umieszczenie swojej twarzy, twarzy przyjaciela lub krewnego w filmie, zdjęciu lub GIF-ie jest bardzo proste, a w wielu przypadkach także bezpłatne.

Należy zauważyć, że większość dostępnych aplikacji do tworzenia deepfake oferuje wersję bezpłatną, która ma pewne ograniczenia, jednak dostępne są również wersję pro lub płatne, które poszerzają zakres możliwości i narzędzi do wykorzystania.

Poniżej chcemy pokazać Ci krok po kroku, jak zrobić Deepfake na telefonie komórkowym, niezależnie od tego, czy jest to Android, czy iPhone:

Jak zrobić Deepfake na iPhonie lub Androidzie.

W tym samouczku użyjemy aplikacji ReFace, która jest dostępna w wersji z 3-dniowym okresem próbnym za darmo ze wszystkimi funkcjami PRO, występuje też wersja darmowa ale jest dużo bardziej okrojona.

1. Zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu mobilnym i otwórz ją.

2. Przy pierwszym otwarciu poprosi Cię o zrobienie selfie, które musimy zrobić, dostosowując naszą twarz do owalnego kształtu.

3. Po zrobieniu selfie aplikacja zeskanuje naszą twarz, aby móc wykorzystać ją w filmach, zdjęciach lub GIF-ach.

4. Możemy dodać więcej twarzy, używając zdjęcia zapisanego na urządzeniu lub za pomocą jego aparatu. W tym celu musisz przejść do sekcji z ikoną popiersia. Tutaj musisz kliknąć ikonę + i wskazać, czy chcesz użyć aparatu, czy zdjęcia z galerii.

Kiedy masz twarz, której chcesz użyć do zastąpienia oryginału, masz już wszystko, aby stworzyć swój deepfake.

Jak zamienić twarz w filmach

1. Stuknij ikonę Dom.

2. Teraz kliknij kartę Muzyka (Music) lub Filmy (Movies).

3. Tutaj znajdziesz bibliotekę filmów, których możesz użyć do podszywania się pod inne osoby.

4. Kliknij małą okrągłą ikonę w rogu każdego filmu, aby wybrać twarz, której chcesz użyć.

5. Po wybraniu twarzy kliknij wideo, w którym chcesz zamienić twarz.

6. Rozpocznie się proces wymiany twarzy.

7. Po kilku sekundach na ekranie pojawi się wideo z nową twarzą.

8. W tym miejscu możesz wybrać, czy chcesz zapisać wideo w swojej galerii, czy udostępnić je bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji zainstalowanych na telefonie.

Jak używać swojej twarzy lub twarzy znajomego w GIF-ie.

1. W przypadku, gdy będziemy chcieli zamienić twarz GIF-ie, będziemy musieli wybrać ikonę w kształcie lupy.

Ważna uwaga: jeśli chcesz skorzystać z GIF-a zapisanego na Twoim urządzeniu mobilnym, będziesz musiał wybrać ikonę w postaci zdjęcia.

2. W tym miejscu wyszukaj GIF, w którym chcesz zastąpić twarz, będziesz musiał kliknąć wspomniany GIF, który ma zostać zeskanowany przez aplikację.

3. Po zakończeniu skanowania zostanie wyświetlony na pełnym ekranie i można wybrać twarz do zastąpienia, klikając po prostu okrągłą ikonę u dołu.

4. Po wybraniu twarzy wystarczy kliknąć niebieski przycisk: Reface

5. Zamiana twarzy rozpocznie się automatycznie, a po zakończeniu zostanie wyświetlony gif z nową twarzą.

6. Tutaj możesz zapisać lub udostępnić go bezpośrednio przez aplikacje w telefonie.

Jak widać, wykonanie deepfake'u, w którym podmieniamy twarz zdjęcia lub wideo czy GIFa jest naprawdę proste i nie wymaga od użytkownika żadnej wiedzy technicznej. Jedyną wyzwaniem, jest to że aby deepfake był zadowalający, użyte zdjęcie czy selfie muszą być ostre i dobrej jakości.