Żywe tapety to nowość w MIUI 12 - nakładce na Androida dla urządzeń Xiaomi. Można jednak zainstalować żywe tapety z MIUI na dowolnym innym urządzeniu z Androidem i cieszyć się tymi samymi animowanymi tłami. Jak to zrobić?

Żywe tapety z MIUI 12 - jak je zainstalować na każdym Androidzie?

Jedną z nowości w MIUI 12, nowej wersji nakładki dla urządzeń Xiaomi, są żywe tapety. Znajdziemy w nich piękne projekcje Ziemi oraz Marsa, które w połączeniu z animacjami wyglądają na naprawdę "żywe". Okazuje się, że wcale nie trzeba mieć nakładki MIUI 12 czy urządzenia Xiaomi, aby się nimi cieszyć. Żywe tapety z MIUI 12 można zainstalować na każdym Androidzie.

Instalacja żywych tapet z MIUI 12 na każdym Androidzie

Jedyne wymaganie to takie, aby urządzenie miało Androida w wersji 8.0 (Oreo) lub nowszej, a także zainstalowaną aplikację Tapety od Google, która dostępna jest w Sklepie Play. Zdecydowanie większość użytkowników powinna spełniać te proste wymagania, co oznacza, że z łatwością zainstalujesz żywe tapety na swoim Androidzie.

Uwaga! Żywe tapety zajmują kilkaset megabajtów, więc miej to na uwadze, gdyż instalacja wszystkich wariantów tapet z Ziemią oraz Marsem może uszczuplić ilość wolnego miejsca niemal o półtora gigabajta. Na szczęście można instalować tylko pojedyncze warianty (ok. 80 MB).

Co będzie Ci potrzebne? Przede wszystkim zainstaluj na swoim urządzeniu aplikację Tapety od Google ze Sklepu Play. Następnie pobierz wszystkie lub wybrane warianty żywych tapet z MIUI 12.

Dla każdej tapety dostępne są trzy tryby - default (domyślny), always dark (tylko tryb ciemny), always light (tylko tryb jasny). W każdym trybie znajdziesz trzy warianty wizualne planety. Każda tapeta jest w formie pliku .apk, czyli aplikacji, którą instaluje się ręcznie w Androidzie.

Otwórz menedżera plików i zainstaluj wybraną tapetę

Zainstalowanie wybranego wariantu tapety jest proste. Otwórz dowolnego menedżera plików w Androidzie (zazwyczaj jest to aplikacja pod nazwą "Pliki"), a następnie otwórz pobrany plik .apk. Na ekranie wyświetli się zapytanie, czy chcesz zainstalować wybraną aplikację (w tym wypadku wybrany wariant żywej tapety). Potwierdź instalację przyciskiem Instaluj.

Gdy tapeta jest zainstalowana, uruchom aplikację Tapety od Google i przejdź do zakładki Animowane tapety.

Wybierz tapetę i aktywuj ją

Znajdziesz w tym miejscu wybrane warianty żywych tapet, które zainstalowałeś. Wybierz tapetę, a następnie dotknij przycisku ustawiania jej jako tło.

Wyświetli się okno z zapytaniem, czy chcesz ustawić tapetę tylko dla ekranu głównego, czy również dla ekranu blokady.

Ustawiona żywa tapeta z MIUI 12

Zachęcamy ustawić żywą tapetę zarówno dla ekranu blokady, jak i tła, gdyż na tym polega cały urok tych tapet. Wynika to z tego, że posiadają one unikatowe warianty animacji - na ekranie blokady widoczna jest cała planeta, a po odblokowaniu dochodzi do jej przybliżenia na konkretny fragment.