Download, sterowniki

Jak zainstalować i oglądać Netflix w Kodi 18

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
12.02.2019
Ilość komentarzy
1

Korzystasz z Netflix, ale używasz również z Kodi na swoim komputerze lub innym urządzeniu? Możesz oglądać filmy i seriale z Netflix w Kodi 18. Wystarczy odpowiednia wtyczka, która pozwoli uzyskać dostęp do biblioteki Netfliksa z poziomu Kodi. Jak ją zainstalować i skonfigurować?

Jak oglądać Netflix w Kodi 18

Kodi to świetne narzędzie, które umożliwia dostęp do naszej całej biblioteki filmowej w jednym miejscu. Ostatnimi czasy jednak biblioteka filmowa sporej ilości kinomanów opiera się o zasoby Netfliksa i materiały strumieniowane przez Internet. Jak pogodzić te dwie rzeczy? Okazuję się, że można. Jeśli używasz na co dzień Kodi, to warto wiedzieć, że da się z jego poziomu oglądać materiał wideo z Netfliksa. Wystarczy odpowiedni dodatek.

Jeszcze niedawno połączenie Netfliksa z Kodi było dość skomplikowane. Oprócz instalacji samej wtyczki do obsługi Netfliksa konieczne było ręczne dodanie odpowiednich plików odpowiedzialnych za zabezpieczenia DRM (Widevine). Sprawa się znacznie ułatwiła wraz z wydaniem stabilnej wersji Kodi 18. Nowa wersja Kodi wprowadza wsparcie dla różnych zabezpieczeń DRM, a w przypadku Netfliksa aplikacja automatycznie oferuje ich instalację przy próbie odtworzenia pierwszego materiału. Doinstalowanie obsługi Netfliksa do czystej wersji Kodi 18 zajęło mi dosłownie kilka minut.

Krok 1: Zainstaluj lub zaktualizuj Kodi do wersji 18

Przede wszystkim musisz wyposażyć się w najnowszą wersję Kodi 18. Rozwiązanie to nie zadziała na Kodi 17 i starszych. Najlepiej wyposażyć się w stabilną wersję Kodi 18 lub któreś z  testowych wydań Kodi 18.1 bądź nowszych.

Pobierz KODI 18 na swoje urządzenie

Najnowszą wersję Kodi na swoje urządzenie możesz zawsze pobrać z oficjalnej strony:

Pobierz Kodi 18

Ściągnij najnowszą wersję Kodi i zaktualizuj ją na swoim komputerze, laptopie bądź innym urządzeniu. W przypadku urządzeń z Androidem aktualizacji możesz dokonać z poziomu Sklepu Play.

Krok 2: Zainstaluj wtyczkę InputStream Adaptive z oficjalnego repozytorium Kodi

Do obsługi Netfliksa potrzebujemy wtyczki InputStream Adaptive, która dostępna jest w oficjalnej bazie dodatków. Jak ją zainstalować? W Kodi przejdź do zakładki “Dodatki”, a następnie wybierz zakładkę “Pobierz”.

Przejdź do pobierania dodatków strumieniowych

Pojawi się lista kategorii dodatków. Wyszukaj kategorii o nazwie “Wtyczki strumieniowe” i wybierz ją. Tu na liście dostępnych wtyczek znajdziesz dodatek o nazwie “InputStream Adaptive”.

Wybierz go, a następnie dokonaj instalacji za pomocą przycisku “Zainstaluj”. Dodatek zostanie zainstalowany w naszym Kodi. Teraz możemy przejść do instalacji Netfliksa.

Zainstaluj InputStream Adaptive

Krok 3: Zainstaluj dodatek Netflix w Kodi 18

Dodatek Netflix należy pobrać z zewnętrznego repozytorium, które nie jest domyślnie dostępne w Kodi. Najpierw musisz pobrać archiwum ZIP z repozytorium Netfliksa i zapisać je w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Pobierz repozytorium Netflix dla Kodi 18

Jeśli Kodi masz na komputerze lub laptopie, to po prostu zapisz ten plik na Pulpicie lub w dowolnym innym miejscu. Jeśli z Kodi korzystasz na innym urządzeniu (np. TVBox z Androidem), to skopiuj pobrany plik ZIP na pendrive i podłącz go do docelowego urządzenia.

Uruchom Kodi na swoim urządzeniu i udaj się do zakładki “Dodatki”. Następnie wybierz ikonę menedżera dodatków w górnym lewym rogu (tuż pod napisem “Dodatki”).

Zainstaluj dodatek z pliku ZIP

Pojawi się ekran menedżera dodatków. Z listy dostępnych opcji wybierz “Zainstaluj z pliku ZIP”.

Wyskoczy okienko, w którym musisz wskazać pobrane przez nas archiwum ZIP z repozytorium Netfliksa. Wybierz folder lub pendrive, na którym zapisany jest plik, a następnie wskaż go w celu instalacji.

Wskaż plik z repozytorium Netflix

W Kodi zostanie zainstalowane repozytorium Netfliksa i powrócimy teraz do ekranu głównego menedżera dodatków. Tym razem wybieramy tu opcję “Zainstaluj z repozytorium”.

Pojawi się lista dostępnych repozytoriów. Musimy zainstalować dodatek Netflix z repozytorium "Netflix Addon Repository".

Zainstaluj wtyczkę Netflix z repozytorium "Netflix Addon Repository"

W tym celu z listy repozytoriów wybierz “Netflix Addon Repository”, a następnie “Wtyczki wideo > Netflix”.

Gdy pojawi się okienko wyboru wersji dodatku, to wybierz najnowszą wersję z samej góry i potwierdź instalację dodatku wraz ze wszystkimi wymaganymi komponentami.

Krok 4: Konfiguracja dodatku Netflix w Kodi 18

Po instalacji powyższej wtyczki na liście dodatków wideo wyświetli się Netflix. Uruchom dodatek, wybierając go na liście.

Uruchom wtyczkę Netflix

Oczywiście konieczne będzie zalogowanie się na swoje konto. Wpisz swój adres e-mail oraz hasło do konta Netflix. Po pomyślnym zalogowaniu wyświetli się lista utworzonych przez Ciebie profili.

Podział na kategorie jest taki sam, jak w przypadku oficjalnej aplikacji Netflix - znajdziemy tu najpopularniejsze filmy i seriale, a także polecane dla nas materiały, naszą listę i wiele innych.

Ekran główny dodatku Netflix

Zanim jednak zaczniemy cokolwiek oglądać na dobre, musimy wykonać wstępną konfigurację i zainstalować dodatkowe biblioteki Widevine DRM. Na szczęście jest to łatwe i Netflix zaoferuje wykonanie tego samodzielnie.

Wybierz póki co jakikolwiek film lub serial i spróbuj go odtworzyć. Przy pierwszej próbie odtworzenia wyświetli się informacja o tym, że do odtwarzania materiałów z Netfliksa konieczna jest biblioteka zabezpieczeń Widevine DRM. Wybierz opcję “Install Widevine”.

Zainstaluj Widevine DRM

W następnym oknie wyświetli się krótki regulamin, który musimy zaakceptować przyciskiem “I accept”. Zaakceptuj regulamin i poczekaj, aż biblioteka zabezpieczeń zostanie zainstalowana.

Po instalacji filmy i seriale nadal mogą nie działać - odtwarzanie nie będzie się rozpoczynać. To normalne. W takiej sytuacji należy całkowicie zamknąć KODI i uruchomić program ponownie, aby wszystkie biblioteki zabezpieczeń zostały załadowane. W przypadku urządzeń typu TVBox z Androidem konieczne jest całkowite wyłączenie i ponowne uruchomienie urządzenia wraz z KODI.

Odtwarzanie materiału z Netflix w KODI 18

Po ponownym uruchomieniu KODI wszystko powinno działać. W moim przypadku testy były wykonywane na KODI 18.1 w wersji RC1 (testowa) na komputerze z Windows 10. Wszystkie filmy oraz seriale z Netfliksa otwierają się bezproblemowo i są odtwarzane w wysokiej jakości (Full HD). Nawigacja po profilu i kategoriach Netfliksa z poziomu KODI odbywa się bardzo szybko, bez żadnych przestojów.

Dołącz do dyskusji

lukas

11.05.2019

witam,

ma problem z zainstalowanie nteflixa

podczas instalacji już z repozytorium Netflix Addon Repository - wyskakuje bład :"nieudane połączenie z repozytorium, "

internet jest napewno - bo działa inne aplikacje z kodi

comments powered by Disqus