Download, sterowniki

Jak zainstalować DLC na Steam do zakupionych gier

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
15.05.2018
Ilość komentarzy
0

Dokupiłeś DLC do gry na Steam, masz DLC aktywne na swoim koncie, ale wciąż nie są one pobrane? Jeżeli DLC dokupiliśmy do zainstalowanej już gry, to trzeba je ręcznie doinstalować. Zobacz, jak zainstalować DLC na Steam.

Steam - jak zainstalować DLC?

Wiele gier oferuje DLC, czyli płatne dodatki, które wprowadzają nowe elementy do gier. DLC można kupować w formie kodów do aktywacji na Steam, jak również bezpośrednio w Steam Store. Wszystko pięknie, ale co zrobić, gdy po zakupie i aktywacji DLC wyświetlają się one wciąż jako niezainstalowane? Jak zainstalować zakupione DLC na Steam? To na szczęście bardzo proste.

Jak zainstalować DLC na Steamie?

Nie ma problemu, gdy zakupimy DLC do gry, której nie mamy jeszcze zainstalowanej – przy pierwszym pobraniu gry zostanie ona ściągnięta i zainstalowana automatycznie wraz ze wszystkimi dostępnymi dla nas dodatkami. Problem pojawia się wtedy, gdy mamy już zainstalowaną podstawową wersję gry, a następnie dokupimy do niej DLC. Wtedy DLC zostaje dopisane do naszego konta, ale nie jest automatycznie pobierane i wyświetla się ze statusem „Niezainstalowane”. Co w takiej sytuacji zrobić?

Zakupione DLC wyświetlają się w szczegółach gry i właśnie stamtąd możemy uaktywnić ich instalację. Aby to zrobić, należy uruchomić Steam, a następnie przejść do zakładki „Biblioteka”. Na liście posiadanych gier znajdź tytuł, do którego zostały dokupione DLC i zaznacz go na liście.

Steam - wejdź do szczegółów gry

Wyświetlą się szczegóły gry – nazwa gry, czas w niej spędzony, znajomi posiadający ten sam tytuł, a także lista osiągnięć. W tym miejscu wyświetlają się też posiadane dodatki. Wystarczy spojrzeć nieco niżej i znajdziemy tu sekcję „DLC”.

W sekcji „DLC” wyświetlana jest lista wszystkich dodatków, które posiadamy, a także ich aktualny status. Z pewnością wyświetla się tu informacja „Niezainstalowane”. Tuż obok tego znajdziemy jednak niewielki kwadracik. Jest to po prostu pole do zaznaczenia. Aby zainstalować DLC, wystarczy zaznaczyć pole przy każdym dodatku, który chcemy ściągnąć.

Zaznacz DLC do pobrania w Steam

Po zaznaczeniu DLC rozpocznie się ich automatyczne pobieranie. Jeżeli tak się nie stało, to możesz dokonać weryfikacji spójności plików gry. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na swojej grze i wejdź do „Właściwości”. We właściwościach udaj się do zakładki „Pliki lokalne” i kliknij „Sprawdź spójność gry”. Pliki gry zostaną sprawdzone i Steam wykryje teraz, że zaznaczone dodatki nie są ściągnięte, więc program rozpocznie ich pobieranie.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus