Download, sterowniki

Jak zainstalować Androida 5.0.2 Lollipop na Sony Xperia SP z zablokowanym bootloaderem (krok po kroku)

Pokazywaliśmy jakiś czas temu, w jaki sposób zainstalować CyanogenMod 11 (czyli Androida 4.4.4 KitKat) na swojej Xperii SP. Tym razem zajmiemy się wgrywaniem Androida Lollipop na naszą Xperię.

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
20.03.2015
Ilość komentarzy
84

Resurrection Remix 5.2.5 - Lollipop na Xperię SP

Zanim zaczniemy chciałbym jasno zaznaczyć, że na chwilę obecną Android Lollipop na Xperię SP jest jeszcze w fazie nieco testowej. Można z niego korzystać na co dzień bez większych przeszkód i poprawiono większość największych błędów, ale wciąż możemy jeszcze natrafić na drobne problemy.

Największa niedogodność dotyczy Internetu mobilnego (połączenia 3G/4G/LTE etc.) – po każdym uruchomieniu danych komórkowych musimy dodatkowo wywołać jeden skrypt, który uaktywni połączenie. Można to jednak skonfigurować tak prosto, że w praktyce jest to tylko jedno stuknięcie palcem więcej w odpowiednią ikonę.

Cała procedura instalacji spowoduje także usunięcie wszystkich danych z telefonu (wiadomości, zdjęcia, filmy, muzyka, pliki etc.). Zaleca się zatem wykonanie np. kopii wszystkich danych (np. na komputerze), a także zsynchronizowanie kontaktów z kontem Google i wykonanie backupu SMS/MMS.

Jaki ROM z Androidem Lollipop będziemy instalować?

Oczywiście Android 5.0.2 Lollipop na Xperię SP nie pochodzi z oficjalnego kanału aktualizacji od Sony. Będziemy instalować nieoficjalny ROM utworzony przez użytkowników forum XDA-Developers. Znajdziemy tam już kilka ROM-ów na bazie Lollipopa na Xperię SP z zablokowanym bootloaderem (m.in. CyanogenMod 12), ale obecnie najlepiej sprawuje się ROM o nazwie Resurrection Remix 5.0.2 (w skrócie RR)

RR 5.0.2 posiada zalety różnych ROM-ów, takich jak właśnie CyanogenMod czy SlimKat, jak również dodaje swoje własne rozwiązania i ulepszenia. Można powiedzieć, że jest to bardzo wydajna kombinacja najlepszych funkcji oferowanych przez wszystkie najpopularniejsze ROMy.

Co będzie potrzebne do zainstalowania ROMu?

Abyśmy mogli zainstalować Androida Lollipop według tego poradnika, wszystkie poniższe warunki muszą zostać spełnione.

- Xperia SP z zablokowanym bootloaderem

- Root (pokażemy, jak szybko i łatwo zrootować Xperię SP za pomocą aplikacji TowelRoot)

- Custom recovery , czyli niestandardowy tryb odzyskiwania (pokażemy, jak zainstalować paczkę z CWM oraz TWRP)

- Zainstalowana w telefonie aktualizacja do Androida Jelly Bean 4.3 z oryginalnym, niemodyfikowanym kernelem .207

Pamiętaj, że wszystko wykonujesz na własną rękę i nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia. Jeżeli jednak będziesz starannie śledzić poradnik i wykonywać wszystko zgodnie krok po kroku, to nie powinno być żadnych problemów.

Poradnik zakłada, że w telefonie masz oficjalne oprogramowanie i niczego nie zmieniałeś, więc przechodzimy po kolei przez procesy instalowania, rootowania, wgrywania niestandardowego recovery oraz finalnie instalowania Androida 5.0.2 Lollipop.

Jeśli jednak posiadasz już jakieś niestandardowe oprogramowanie w telefonie, np. CyanogenMod 11 na Xperii SP z rootem i zainstalowanym recovery, to możesz przejść od razu do ostatniego kroku i po prostu sflashować ROM z Androidem 5.0.2, nadpisując swojego starego Androida.

Krok 1: Oficjalna aktualizacja do 4.3 i zrootowanie Xperii SP

Całą procedurę najlepiej jest zacząć z poziomu ostatniej dostępnej aktualizacji od Sony. W tym celu przechodzimy do Ustawień w Androidzie, wchodzimy do zakładki z informacjami o telefonie, a następnie wybieramy opcję sprawdzania aktualizacji.

Jeżeli jest dostępna aktualizacja systemu od Sony, to należy ją pobrać i zainstalować. Ostatnia paczka od Sony aktualizuje smartfona do Androida 4.3 JellyBean.

Mając Androida 4.3 możemy teraz łatwo wykonać roota za pomocą aplikacji TowelRoot. To zwykła aplikacja, która instalujemy na smartfonie, a następnie ją uruchamiamy – cała reszta odbywa się automatycznie.

Pobierz TowelRoot

Aby skorzystać z TowelRoot, przechodzimy pod powyższy link i klikamy w logo ze znakiem lambdy. Na nasz dysk zostanie pobrana aplikacja TowelRoot w formacie APK. Jeżeli pobraliśmy ją na komputerze, to należy teraz podłączyć telefon kablem USB i przesłać pobrany plik APK do pamięci telefonu lub na kartę SD.

Następnie uruchamiamy na telefonie dowolnego menedżera plików i udajemy się do katalogu, do którego skopiowaliśmy plik .APK. Uruchamiamy plik z instalatorem TowelRoot i instalujemy aplikację, a następnie ją włączamy.

Rootowanie za pomocą TowelRoot

Upewniamy się, że mamy aktywne połączenie z Internetem (Wi-Fi lub Internet mobilny), a następnie dotykamy przycisku „make it ra1n”. Na telefonie zostanie wykonany root i będziemy mogli teraz zainstalować niestandardowe recovery.

Krok 2: Wgrywanie custom recovery (CWM / TWRP / Philz Touch)

Kolejnym krokiem jest zainstalowanie w telefonie niestandardowego trybu recovery, który umożliwi nam późniejsze flashowanie (instalację) nieoficjalnych ROM-ów. Dostępne są różne rodzaje recovery – ClockworkRecovery Mod (CWM), TeamWin Recovery Project (TWRP), a także PhilZ Touch. Na szczęście dostępne są w jednej paczce na nasz telefon, więc możemy mieć je zainstalowane jednocześnie na naszym telefonie i wybierać je za pomocą odpowiedniego przycisku.

Pobierz paczkę z Custom Recovery na Xperię SP

Pobieramy powyższą paczkę na nasz komputer. Następnie na Xperii SP udajemy się do „Ustawienia > Opcje programistyczne” i zaznaczamy opcję „Debugowanie USB”.

Jeśli nie widzisz opcji programistycznych w telefonie, przejdź do „Ustawienia > Informacje o telefonie” i stuknij siedem razy w pole „Numer kompilacji”.

Podłącz telefon do komputera kablem USB. Na komputerze rozpakuj w dowolne miejsce paczkę z Custom Recovery. W rozpakowanym katalogu znajdziesz pliki do instalacji Recovery z poziomu wybranego systemu („install.bat” dla Windowsa, „install_linux.lh” dla Linuksa oraz „install_mac.sh” dla Mac OS X).

Ja korzystam z Windowsa, więc uruchamiam plik „install.bat”. Wyświetli się okno Wiersza polecenia, w którym wystarczy wybrać opcję nr 1 za pomocą klawiatury. Reszta zostanie wykonana automatycznie.

Instalacja CWM lub TWRP

Jeśli wszystko przeszło poprawnie, to nie wyświetlone zostaną żadne błędy w oknie Wiersza polecenia. W przypadku wystąpienia błędów należy uruchomić telefon ponownie, a następnie spróbować jeszcze raz wgrać recovery (do skutku).

Recovery uruchamiamy poprzez wyłączenie telefonu, a następnie włączenie go ponownie i ciągle wciskanie jednego z klawiszy. Aby włączyć TWRP, wciskamy przycisk ściszania głośności. Aby włączyć PhilZ Touch, wciskamy przycisk zwiększania głośności. Z kolei aby wejść do klasycznego CWM, wciskamy przycisk migawki aparatu. Póki co jednak nie wchodzimy do recovery, tylko przechodzimy do kolejnego kroku.

Krok 3: Instalacja Androida 4.4.4 KitKat na potrzeby późniejszej instalacji Androida 5.0.2 - już niepotrzebne, możesz przejśc do kroku #4

Krok 4: Instalacja Androida 5.0.2 Lollipop na Xperii SP z zablokowanym bootloaderem

Gdy już mamy zainstalowanego Androida KitKat 4.4 (np. CyanogenMod 11), to teraz pora zabrać się za właściwy krok, czyli instalację ROM-u Resurrection Remix z Androidem Lollipop 5.0.2.

Pobierz Resurrection Remix Bugfixed na bazie Lollipop 5.0.2 (aktualizacja linku 20.07.2016)

Pobierz SuperSU (obowiązkowe, aby wszystko działało - aktualizacja linku 20.07.2016)

Pobierz GAPPS dla Androida 5.0.2 (aktualizacja linku 20.07.2016)

Pobieramy powyższy plik ZIP z ROM-em, a także paczkę SuperSU z rootem oraz GAPPS, czyli aplikacje Google. W naszej Xperii SP udajemy się do „Ustawienia > Opcje programistyczne” i upewniamy się, że opcja „Debugowanie USB” jest zaznaczona.

Podłączamy telefon do komputera za pomocą kabla USB, a następnie kopiujemy do telefonu paczkę z Androidem 5.0.2, SuperSU i z GAPPSami.

Wyłączamy telefon, a następnie uruchamiamy go ponownie i wciskamy odpowiedni klawisz, aby wywołać recovery CWM. Aby zainstalować Androida 5.0.2, wywołujemy poniższe opcje w takiej kolejności, jak podano:

- „wipe data / factory reset” > „yes – wipe all user data”

- „advanced” > „wipe dalvik cache”

- „install zip” > „choose zip from /storage/sdcard” i z pamięci wewnętrznej (sdcard0) lub zewnętrznej karty SD (sdcard1) wybieramy nasz przekopiowany plik .ZIP z Androidem 5.0.2 (Resurrection Remix).

Android 5.0.2 zostanie teraz zainstalowany. Następnie w CWM udajemy się ponownie do „Install zip from sdcard” i z pamięci wewnętrznej (sdcard0) lub karty SD (sdcard1) wybieramy paczkę SuperSU z rootem. Jest ona wymagana do prawidłowego ukończenia instalacji. Po jej zainstalowaniu jeszcze raz wybieramy opcję instalacji paczki ZIP i tym razem wskazujemy paczkę GAPPS z aplikacjami Google. Po instalacji uruchamiamy telefon ponownie i gotowe – mamy Androida 5.0.2 z aplikacjami Google.

Po pierwszym uruchomieniu należy przejść do „Ustawienia > Wyświetlacz” i wyłączyć opcję automatycznej jasności, a następnie ustawić ją na własnym, preferowanym poziomie. Adaptacyjna jasność niestety nie działa poprawnie w tym ROMie.

Krok 5: Naprawianie błędów w Androidzie 5.0.2 (Wi-Fi, Dane komórkowe, funkcje Hotspota itp.) - już niepotrzebne, poprawki zostały zintegrowane w najnowszej wersji Resurrection Remix

Po wykonaniu wszystkich powyższych instrukcji możemy cieszyć się działającym Androidem 5.0.2 na Xperii SP. Jeśli masz jakieś problemy, to napisz w komentarzu. Opcjonalnie, gdy nie działa Ci GPS, Wi-Fi lub inne formy łączności, to sprawdź archiwalne treści z punktu #5, w których opisane zostały rozwiązania różnych problemów.

Dołącz do dyskusji

m

10.12.2017

Również dziękuję za ten poradnik. Dodam, bo być może komuś się przyda, że w kroku 4 po „advanced” > „wipe dalvik cache” są jeszcze chyba ze dwa poziomy do zaakceptowania i reset. (przynajmniej ja tak miałem).
W moim przypadku okazało się, że po pomyślnej instalacji RR telefon nadal (tak jak było przy brandowanym orangowym 4.3) samoistnie restartuje się i wiesza digitizer (przy większym obciążeniu procesora? akumulatora?)
Aby wrócić do oficjalnego Androida można użyć PC Companion (w wyłączonym telefonie przytrzymać przycisk sciszania i podłączyć do komputera-reszta robi się sama).

bumbox

16.09.2017

wszystko spoko ale gappsy nie chciały się zainstalować

Błażej Starosta

17.10.2016

Raczej nie - może ogólna metodyka będzie podobna, ale pliki na 100% nie będą pasowały i mogą uszkodzić telefon. Przyjrzę się Xperii T w wolnej chwili i postaram się opracować oddzielny poradnik.

Krystian

11.10.2016

Czy w xperii t z androidem 4.3 też ten poradnik będzie pasował?

Kgoldi

02.10.2016

Witam problem mam taki że po aktualizacji telefon domaga sie kodu pin sieci - takjakby byl simlock a takiego nie ma bo przed aktualka nie bylo problemu

Błażej Starosta

28.09.2016

Nie, nic się nie stanie - możesz odrootować. W razie czego możesz zrobić sobie za pomocą CWM/TWRP kopię zapasową calego systemu (zakładka Backup) i przywrócić w razie problemów.

XSP

27.09.2016

Jezeli po wgraniu roma i odrootuje tel to cos sie stanie ?

XSP

27.09.2016

To najprawdopodobniej z powodu braku sterownikow do telefonu pobierz je na kompa i bedzie smigac :D Sony PC Companion ja mam wersje 2.1 i smiga gdybys mial problem z zrootowaniem pobierz kingoroota (Nie kingroota gdy go pobralem mialem problem z wlaczeniem telefonu i musialem bawic sie w programie takze KINGOROOT):D

XSP

26.09.2016

Mam pewien problem zrobilem wszystko zodnie z poradnikiem lecz niestety moj kernel to .205 i podczas instalowania recovery zatrzymuje sie na "daemon started succesfully" androida mam zaktualizowanego do 4.3 debugowanie usb odpalone. Mam tez problem z TowelRootem po "zrootowaniu" w root chekerze nie mam roota probowalem pobierac kingroota ktory dzialal jezeli chodzi o rootowanie bo root cheker go wykrywal ale recovery sie nie zainstalowalo prosil bym o szybka pomoc

lol123

06.09.2016

próbuje skorzystać z poradnika, ale w 2 punkcie pojawiają się schody. uruchamiam instal.bat, wybieram 1 opcje i zatrzymuje się w miejscu "daemon started succesfully". jak próbowałem wybrać opcje reboot to wyskakuje error że nie znaleziono urządzenia. Po drugie nie mogę pobrać paczek z 4 punktu... a z chęcią skorzystałbym z tego poradnika bo jest świetnie i przejrzyście napisany :)

Mateusz Serweta

01.09.2016

Ja mam problem, gdy próbuje zainstalować 5.0.2 to w CWM podczas instalacji wyskakuję mi błąd, nie pamiętam dokładnej treści ale pisało że to nie jest do tego modelu telefonu i podało inne modele ;/ Instaluje z 4.4 z waszego poradnika

Błażej Starosta

26.08.2016

Cieszę się, że wszystko nadal dobrze działa :) Korzystając z tych instrukcji możesz tak naprawdę zainstalować obecnie dowolny ROM w Xperii SP, więc zawsze możesz poszukać innego ROMu, który np. ma więcej opcji przetłumaczonych. W praktyce wiem jednak, że w custom ROMach z nowymi funkcjami nie ma często tłumaczenia na polski.

Kosi

25.08.2016

Bardzo dobry poradnik - tyle czasu a dalej aktualny - dzięki!

(wszystko w tym poradniku jest ok - czasami na prawdę trzeba poczekać).

Jedyne w systemie co jest to nie wszystkie opcje są potłumaczone - ale nic nie przeszkadza, działa ładnie.

Błażej Starosta

10.08.2016

Powinno pójść szybko. Szczerze nie pamiętam, czy jakiś komunikat się wyświetlał - to było tak dawno temu, że zwyczajnie zapomniałem. Wiem jedynie, że instalowanie CWM/TWRP zawsze zajmowało mi kilkanaście sekund. Jeśli trwa to za długo, to być może telefon nie jest rozpoznawany i po prostu wiersz komend "oczekuje na urządzenie". Upewnij się, że masz zainstalowane sterowniki USB do Xperii i program Sony PC Companion.

Janusz

09.08.2016

Mam pytanie. Ile czasu musi trwać punkt drugi? czy na koniec pojawi się jakiś komunikat?

oskark96

03.08.2016

ogólnie całość sie wyłącza po chwili, nawet jak nic nie wybiore


Oskark96

03.08.2016

Mam problem, wszystko elegancko na mojej SP do kroku 4, klikam „wipe data / factory reset” > „yes – wipe all user data” i telefon tak jakby sie odłącza..

Błażej Starosta

02.08.2016

Powinno się zrobić szybko, chociaż pamiętam, że przy jednej wersji Recovery miałem mały problem i faktycznie szło to bardzo wolno, głównie ze względu na formatowanie pamięci cache. Jeśli nadal się blokuje, to spróbuj skorzystać z innego recovery.

Jarek

31.07.2016

poszło, już nie ważne :)

Jarek

31.07.2016

hej długo powinno się robić "wipe data / factory reset” > „yes – wipe all user data" bo od 15 minut nic się nie dzieje

Błażej Starosta

26.07.2016

Nie do końca, dla Xperii L proszę skorzystać z tego poradnika :) http://www.download.net.pl/jak...

Martyn

25.07.2016

Czy poradnik można zastosować również dla sony xperia L ?

Błażej Starosta

22.07.2016

Szczerze mówiąc, to nie wiem. Z gappsami jest różnie, niektóre działają dobrze, inne potrafią wywalić błąd. Ogólnie nie ma to wielkiego znaczenia, bo jeśli uruchomisz już Sklep Play na jakiejkolwiek wersji, to aplikacje Google się zaktualizują już przez sklep :)

Błażej Starosta

22.07.2016

Takie coś się zdarza - nazywa się to bootloop, telefon wpada w pętlę restartów. Musisz po instalacji wszystkiego wejść jeszcze raz w CWM/TWRP i zrobić "Wipe data / factory reset". Spokojnie - to nie usunie systemu ani tych rzeczy, które zainstalowałeś :) Po prostu przywróci domyślne ustawienia systemu. Po restarcie powinien się już włączyć normalnie Resurrection Remix.

Błażej Starosta

22.07.2016

Jaką masz wersję Androida w Xperii SP? Plik jest z tego tematu: http://forum.xda-developers.co...

To "ostateczne rozwiązanie" dla osób z zablokowanym bootloaderem (LBL) i stockowym kernelem, czyli niezmodyfikowanym w zaden sposób telefonem. Wręcz jest napisane, żeby instalować to tylko na LBL na wersji Androida 4.3 Stock. Możesz podać dokładną treść komunikatu, który się wyświetla?

Nangar

21.07.2016

Problem naprawiony wystarczyło przeinstalować gapps. Swoją drogą jakies sugestie dlaczego najnowsza wersja gapps nie chce mi się zainstalować?

Kuba

20.07.2016

Witam, proszę o pomoc. Zrobiłem wszystko tak jak jest w powyższym poradniku i pojawił się problem. Telefon po uruchomieniu z recovery CWM wyświetla tylko napis SONY ale nie włącza się. Nie mam problemu z wejściem znowu w recovery CWM ani TWRP ale samego systemu nie mogę uruchomić. Co to może być?

Nangar

20.07.2016

po zainstalowaniu wszystkiego sklep play mi sie nie uruchamia. Jakieś pomysły dlaczego?

Hanss

20.07.2016

U mnie nie działa. Brak sieci i wi-fi po zainstalowaniu.

adamkrol

20.07.2016

U mnie pisze, że ten plik nie jest dla telefonów LBL. Mógłbyś to zmienić?

Błażej Starosta

20.07.2016

Zaraz zaktualizuję artykuł. Jest już nowsza wersja Resurrection Remix, która posiada wbudowane poprawki (jak już zainstalowałeś starą, to wystarczy, że po prostu zrobisz Wipe Data/Factory Reset i zainstalujesz przez Recovery na to nową wersję + SuperSU + Gappsy). Wkrótce pojawią się nowe linki i będzie informacja w artykule.

Błażej Starosta

20.07.2016

Gappsy zawsze trzeba, niezależnie jaki ROM instalujesz. Jedynie oficjalne oprogramowanie posiada aplikacje Google.

mGx

20.07.2016

Dobra gappsy wgrałem ponieważ nie było. Mam tylko jakiś problem z gps, jest jakiś fix na to ?

mGx

20.07.2016

W tamtym poradniku trochę dużo roboty i linki niektóre wygasły więc wolałbym to. A jeszcze jedno, czy te gapps'y pod 4.4.x trzeba czy cm11 już to ma w sobie ?

Robert

19.07.2016

To pomogło ale tylko na zasięg bo dane komórkowe nie działają :( Jak mogę to naprawić ?

Błażej Starosta

19.07.2016

Można, a jeśli chcesz Androida 4.4, to możesz nawet skorzystać z naszego osobnego poradnika, gdzie skupiliśmy się tylko i wyłącznie na instalacji 4.4 - http://www.download.net.pl/jak... :)

Błażej Starosta

19.07.2016

Instalowałeś paczki z kroku #5? One powinny pomóc na wszelkie problemy związane z łącznością.

Błażej Starosta

19.07.2016

Marta, jeśli wystarczy Ci Android 4.4, to spróbuj skorzystać z tego poradnika, gdzie pokazaliśmy krok po kroku jak zainstalować CyanogenMod 11, bazowany na 4.4. Może tu będzie mniej problemów: http://www.download.net.pl/jak...

mGx

18.07.2016

Można zakończyć na kroku 3 (Instalacja Androida 4.4.4 KitKat) jeżeli nie chcę instalować Androida 5.0.2 ?

Robert

18.07.2016

Mam problem ponieważ po instalacji androida 5.0.2 telefon nie ma zasięgu. Proszę o pomoc

Marta

18.07.2016

pomoże mi ktoś? jestem na etapie skopiowania tych trzech paczek na telefon. wyłączyłam go, i uruchomiłam ponownie. podczas uruchamiania klikałam non stop przycisk aparatu ale nie wyskoczyło mi to CWM. ratunku...
czy telefon ma być cały czas podłączony do komputera? bo probowalam z podlaczonym i nie i wgl nie działa... nie chce pokazać się to okno. pomoże ktoś? wystarczy mi android 4.4 ale i jego nie potrafie sobie zainstalować...

Błażej Starosta

18.07.2016

Mógłbyś podać, jaki to błąd? Być może archiwum z CM11 jest uszkodzone. Spróbuj pobrać je jeszcze raz.

Martwy

17.07.2016

Witam, mam nadzieję, że ktoś udzieli mi tu jeszcze odpowiedzi.
Zrobiłem wszystko tak jak należy, ale przy próbie instalacji CyanogenMod 11 wywala błąd, nie idzie tego zainstalować. A po próbie uruchomienia telefonu włącza się zwykły 4.3 mimo że wszystkiego kroki zostały wykonane i nie było żadnych problemów.

Dominik Nazimek

15.07.2016

Witam zainstalowałem tego 5.2.5 i gdy telefon już się wł jest ciemny ekran wykonam dowolną czynność i telefon się resetuje i widać tylko to jak telefon się wł

Błażej Starosta

17.03.2016

Bo do recovery czasem ciężko wejść - jeśli faktycznie zainstalowałeś z pliku Install.bat wszystkie Recovery, to w końcu się uda. Spróbuj cały czas wciskać (raz za razem) a nie trzymać cały czas przycisk.

Dominik Nazimek

15.03.2016

jednak udało mi się odpalić to lecz gdy już pobrałem te 3 patche w 3 kroku i mam je na telefonie nie mogę włączyć recovery wł telefon i naciskam przycisk aparatu lecz telefon wł się normalnie

Dominik Nazimek

15.03.2016

Mógłbyś mi pomóc w tego dokonaniu na na e-mail lub fb??

Dominik Nazimek

14.03.2016

Ściągnąłem to z linku recovery i nic w nim nie.było do rozpakowania możesz mi wysłać tego dobrego linka bo jestem zielony w tych tematach

Błażej Starosta

14.03.2016

To znaczy, że nie ściągnąłeś podlinkowanej w drugim kroku paczki. Ja właśnie ją pobrałem, otworzyłem i plik install.bat jest w środku. Poniżej masz zrzut ekranu na dowód. Pobierz może jeszcze raz paczkę Custom Recovery z drugiego kroku.

Dominik Nazimek

13.03.2016

Cześć ja mam problem z krokiem 2 ponieważ nie mam tych plików recovery „install.bat” dla Windowsa pomożesz ?

Wiktor

01.03.2016

Pomocy telefon sam się restartuje co mam zrobić ???? :'(

kosmitazx

04.09.2015

witma , błagam o pomoc jestem w drugim punkcie nie moge recovera wgrać wyskakują jakies dwa błędy jesli ktoś bedzie chciał pomuc podam więcej szczególów

Paweł Roszkowski

13.08.2015

Rozwiązałem ten problem. W programie Scripter sam stworzyłem nowy skrypt z:

su
setenforce 0

Klikam w niego i działa wi fi i dane pakietowe.
Może jest już jakaś łatka która eliminuje ten błąd i nie trzeba już klikać w skrypt??????

Paweł Roszkowski

13.08.2015

Witam,
Mam poważny problem z krokiem 5. Wszystko działa jak sam wpisuje w terminal komendy, wi-fi, dane pakietowe. Ale Scripter nie widzi pliku ze skryptem. Skopiowałem go tak jak napisałeś Karoolo, za pomocą ES File Explorer ale dalej Scripter nie widzi tego skryptu. Proszę o pomoc.

Kula

28.07.2015

Jak rozwiązałeś ten problem? Bo u mnie jest to samo

irek

23.07.2015

witam. Panie Błażeju zainstalowałem wg instrukcji 4.4, działa ok ale nie ma opcji przenoszenia aplikacji na kartę SD. Edytowałem pliki dodając odpowiednie wiersze i nadając prawa, instalowałem tysiące różnych aplikacji niestety cały czas aplikację instalują się w pamięci wewnętrznej. Poradzi Pan coś? mój tel to SONY SP

Bartosz Karwalski

10.07.2015

Ten kłopot z netem mnie niepokoi dlatego zostane na razie przy cm 4.4 z twojego poprzedniego poradnika dla xperii sp:).

blazejstarosta

26.06.2015

Nie ściągaj wersji Nightly, bo one są przygotowane na odblokowany bootloader. Niestety, jeśli chodzi o CM11 na zablokowany bootloader, to dostępne są wersje od użytkowników forum XDA - Bagyusz or MrSteve. Ta druga wersja jest przez wielu użytkowników uznana za lepszą i taką też podlinkowałem w artykule. Póki co jest to najlepsza wersja CM11 z tego, co się orientuję, ale dawno już nie śledziłem sceny. Niemniej jednak ze strony oficjalnej CM11 nie ściągaj niczego, nie aktualizuj też telefonu przez autoaktualizacje w telefonie.

Konrad

21.06.2015

Hej Błażej Starosta mam taki problem ze nie mam dzwięku gdy ktoś dzwoni i nie moge słuchać muzyki co z tym zrobić ??

Konrad

21.06.2015

Błażej Starosta ej ziomeczku co jak zrobiłem wszystko tak jak trzeba, i jedyny problem jaki mam to to że ta apka scripter nic mi nie pokazuje... przeniosłem ten cały
MobileData_Fix.sh MobileData_Fix.sh i nic wgl tego nie wyświetla prosze pomóż bo po za tym całkiem spoko ale bez przesyłu danych nie moge zostawić tego systemu na swoim SP.

MobileData_Fix.sh
MobileData_Fix.sh

Bartosz Karwalski

19.06.2015

Cześć,

wgrałem według twojej instrukcji CM11 na SP. Pytanie moje brzmi czy CM 11 z twoich linków w temacie

"Jak zainstalować CyanogenMod 11 na Xperia SP z zablokowanym bootloaderem"
( http://www.download.net.pl/jak... Jest to najnowszy CM 11 czy też warto sciągąć najnowszy CM11 o nazwie "cm-11-20150614-NIGHTLY-huashan... " ze strony http://download.cyanogenmod.or... ??. Nie chcę pchać się w nieodopracowanego lolipopa - wolałbym najnowszego moda na kit kacie :). Czekam na odpowiedź.

Paweł

18.06.2015

okej, już wszystko działa

Paweł

18.06.2015

ten problem już nie ważny

Paweł

18.06.2015

Wgrywam ponownie CM11 no ale mam znowu ten sam problem, nie mogę go zainstalować jest napisane to samo...

"This package is for device: C5303, C5303, C5306, huashan; this device is lbhuashan
E: Error in /Storage/sdcard .... zip

(Status7)
E: Installation aborted"

Co mam zrobić?

Paweł

18.06.2015

Wgrywam ponownie CM11 no ale mam znowu ten sam problem, nie mogę go zainstalować jest napisane to samo...

"This package is for device: C5303, C5303, C5306, huashan; this device is lbhuashan
E: Error in /Storage/sdcard .... zip

(Status7)
E: Installation aborted"

Co mam zrobić?

Paweł

18.06.2015

recovery*

Paweł

18.06.2015

Proszę o pomoc, mam już CM 11 więc zacząłem od kroku 4. Wrzuciłem te dwa pliki, ale niestety nie mogę wejść w revovery, poprostu komórka mi sie odpala normalnie, nie ma tych trzech diód i tej niebieskiej, normalnie odpala się CM 11. Zainstalowałem nawet jeszcze raz revovery, ale nic nie pomogło, dalej to samo. Ktoś coś wie o co chodzi?

Błażej Starosta

16.06.2015

Możesz wrzucić plik do jakiegoś innego, dogodniejszego folderu na karcie pamięci i przenieść do za pomocą odpowiedniej aplikacji na Androidzie w odpowiednie miejsce. Ściągnij sobie ES File Explorer ze Sklepu Play, to jeden z lepszych menedżerów plików. Po uruchomieniu go wysuń menu boczne z lewej strony i poszukaj do zaznaczenia opcji o nazwie "Root Explorer". Uaktywni Ci ona dostęp do plików systemowych.

Teraz przejdź sobie do folderu, w którym jest umieszczony plik ze skryptem (np. na karcie pamięci), przytrzymaj na nim palec i wybierz opcję kopiowania na dole ekranu. Po skopiowaniu wysuń jeszcze raz menu boczne i z zakładki "Lokalne" wybierz pozycję "/ Urządzenie". To przeniesie Cie automatycznie do folderu głównego. W tym miejscu wklej plik za pomocą opcji u dołu ekranu.

Błażej Starosta

16.06.2015

Na stronie zmienił się sposób pobierania plików - możesz teraz pobierać bezpośrednio ZIP, ale dodali też opcję ściągania przez downloadera, więc ściąga plik .EXE. Spróbuj kliknąć w inny przycisk Download na stronie z tym plikiem.

Karoloo

15.06.2015

Dobry poradnik, dzięki! Mam tylko problem ze znalezieniem folderu gdzie trzeba wrzucić skrypt. Wydaję mi się, że to przez to, że wyłączyłem tryb debugowania USB i nie moge go teraz z powrotem włączyć(kliknięcia w nr.kompilacji po aktualizacji do lollipopa nie działają)

Misiek01

14.06.2015

Czy można zmienić język na polski?

blazejstarosta

26.05.2015

setENforce 0 - bez "D".

Zyga

25.05.2015

Czy Wam też blokuje stronę z plikiem CWM_SP_4.4.1.zip.exe jako niebezpieczną? Czy to na pewno ten plik?
Miało być spakowane w zip, a tu jest plik wykonywalny exe.

Greg

24.05.2015

Ja mam problem z krokiem 5. Za każdym razem pisze setendforce 0 not found. Przydała by sie drobna pomoc.

Zibi

23.05.2015

Mam problem z krokiem 2. Ten plik ponistalował mi jakieś rozszerzenia w chromie i coś po przełączał! To chyba jakiś wirus!

Stru Siek

07.05.2015

mam problem, z danymi kom. zasieg jest, wifi rowniez ale internet not found. Nie wiem ktory to folder "głowny" w androidzie i czy dobrze wkleilem czy moze scripter nie wyszukuje. Prosze o pomoc :) Najlepiej krok po kroku :)

Błażej Starosta

05.05.2015

Poradziłeś sobie już z tym problemem czy nadal jest? Próbowałeś wyłączyć telefon całkowicie? Nawet jeśli coś się stało z oprogramowaniem i telefon się wiesza, to można go odratować wgrywając oryginalne oprogramowanie Flashtoolem. Flashtool to narzędzie do wgrywania paczek z oryginalnym, stockowym ROMem. Możesz sprawdzić nasz poradnik wgrywania CM11 - jest w nim informacja, jak powrócić do oryginalnego Androida 4.1.2 za pomocą Flashtoola http://www.download.net.pl/jak... Możesz wykonać tą samą operację z pierwszego kroku. Jeśli wolisz, to możesz w sieci znaleźć paczkę ze stockowym ROMem na 4.3 zamiast 4.1.2 i jego wrzucić przez Flashtoola, pamiętaj jedynie, że musi to być specjalne archiwum z rozszerzeniem .FTF.

Błażej Starosta

05.05.2015

Hej, rozumiem już w czym problem, wybacz, mój błąd. Autor tej wersji CM 11 KitKat, która była podlinkowana zmienił nazwę urządzenia z Huashan na LBHuashan (Locked Bootloader Huashan). Paczka ma zabezpieczenie i sprawdza przy próbie instalacji, czy nazwa urządzenia zgadza się z wymaganiami. Dzięki temu nie można jej zainstalować na innym modelu telefonu, na który nie jest przeznaczona. Musisz ściągnąć jeszcze raz CM 11 i wgrać go od nowa (możesz po prostu sflashować go na to, co masz, wykonując jeszcze raz ten krok). Podlinkowałem już inną wersję, która zostawia standardową nazwę urządzenia. Jak będzie standardowa nazwa urządzenia, to reszta już przejdzie.

Adamix

29.04.2015

"This package is for device: C5303, C5303, C5306, huashan; this device is lbhuashan
E: Error in /Storage/sdcard .... zip

(Status7)
E: Installation aborted"
Pomożesz błażej?

AdamiX

29.04.2015

Podczas wgrywania Pobierz Resurrection Remix 5.2.5 na bazie Lollipop 5.0.2 coś się zepsuło, telefon się wyłączył i wstać nie chce. Pali się ciągle logo sony, tak z 15 minut się paliło, to resetowałem i dalej nie znika. Resetowałem kilka razy i dalej nic. Pomoże ktoś coś pilnie szybko? Mogę podać facebooka by załatwić to szybko online PILNE!!!

blazejstarosta

07.04.2015

To nie jest "i be" tylko "el be", czyli skrót od Locked Bootloader (paczka z ROMem na zablokowany bootloader). :)

damian

05.04.2015

U mnie podczas instalacji 5tki w cwm pokazuje ze mam wersje ibhuashan a to jest huashan co jest???

blazejstarosta

23.03.2015

Ja się bawiłem nim bardzo, bardzo krótko niestety, więc powiadomień świetlnych nie sprawdziłem, ale przy Custom ROMie na 4.4.4 (CyanogenMod 11S) powiadomienia świetlne mi działają, więc tu nie powinno być też problemu. Resurrection Remix to ogólnie mod z przytłaczającą ilością opcji personalizacji, więc nawet jeśli nie byłoby jakiegoś natywnego wsparcia ze strony Lollipopa do świateł z Xperii SP, to da się to wymusić za pomocą ustawień i wybrać pewnie jeszcze własne kolory dla różnych typów powiadomień. Co do spolszczenia, to jest ono natywnie w Androidzie - jak zainstalujesz ROM nawet z angielskiej strony, to i tak przy starcie możesz wybrać dowolny język.

Tak, jak jednak napisałem w artykule, pamiętaj proszę, że Lollipop na SP jeszcze nie jest w finalnej fazie. Jest trochę niedogodności, jak właśnie te związane z internetem mobilnym, a rozwiązań też już z tego co widziałem jest kilka, przy czym informacje są jeszcze mało uporządkowane. Jeżeli lubisz się bawić i nie odstrasza Cię ewentualna wizja przywracania starego oprogramowania to instaluj. Jeśli jednak chcesz stabilny ROM typu "zainstaluj i zapomnij", to póki co wstrzymaj się jeszcze trochę. Zdecydowanie lepiej zainstalować np. CyanogenMod 11 na bazie 4.4 KitKat.

Jarek

21.03.2015

Czy ktoś już instalował lizaka na sp? czy działają powiadomienia świetlne takie jak w oryginalnym andku 4.3? jak jest ze spolszczeniem? pozdrawiam

comments powered by Disqus