Gra Mass Effect Andromeda została udostępniona za darmo dla graczy w ramach 10-godzinnego okresu próbnego. Każdy może bezpłatnie pobrać grę i zagrać zarówno w tryb fabularny jak i wieloosobowy na komputerach PC oraz konsolach PS4 oraz XBOX One.

Mass Effect Andromeda - za darmo przez 10 godzin

Andromeda była początkowo udostępniona w formie 10-godzinnego okresu próbnego przed premierą tylko dla subskrybentów EA Access, płatnego członkostwa, które daje dostęp do gier oraz przedpremierowych wersji testowych. Tym razem EA zdecydowało się jednak udostępnić grę w tej samej wersji próbnej dla wszystkich graczy całkowicie bezpłatnie.

Grę można pobrać za darmo i cieszyć się nią przez 10 godzin zarówno na komputerach PC (platforma Origin) jak i na konsolach PS4 oraz XBOX One. Wersja próbna dostępna jest do 1 listopada 2017. Zobacz, na co pozwala okres próbny i jak z niego skorzystać.

Jaki wygląda okres próbny Mass Effect Andromeda?

Tryb próbny oferuje 10 godzin czasu spędzonego w grze, a nie 10 godzin czasu liczonego od momentu aktywacji. To dobra wiadomość, gdyż możecie grać np. jedną godzinę dziennie, a więc okres próbny starczy wam na 10 dni. Należy jednak pamiętać o tym, aby po wyłączeniu gry upewnić się, że jej proces nie jest włączony w tle, ponieważ wtedy czas jest nam dalej nabijany – na komputerach najlepiej po zakończeniu sesji całkowicie wyłączyć program Origin.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to do dyspozycji dostajemy zarówno tryb wieloosobowy jak i jednoosobowy fabularny. W trybie wieloosobowym możemy grać przez 10 godzin na tych samych zasad, co osoby mające wykupioną pełną wersję gry. Nie ma żadnych ograniczeń, poza tym czasowym – możecie wbić tyle poziomów, ile dacie radę i odblokować tyle postaci, na ile starczy wam czasu.

W trybie jednoosobowym niestety fabuła jest ograniczona do pewnego momentu. Możemy posunąć ją maksymalnie do końca pierwszej, pełnoprawnej planety, jaką jest Eos. Na Eos można wykonać wszystkie zadania poza tym ostatnim, wieńczącym fabułę na tej planecie. Oczywiście nasz postęp jest zapisywany na bieżąco, więc jeśli zdecydujemy się zakupić pełną wersję gry, to możemy kontynuować dalej od tego samego miejsca, tą samą postacią.

Warto także wspomnieć o samym pobieraniu gry – nie jest to wersja „demo” w klasycznym tego słowa znaczeniu. Klasyczne wersje demonstracyjne ważyły dużo mniej w porównaniu do pełnych wersji, gdyż zawierały tylko zawartość dostępną za darmo. W przypadku Andromedy konieczne jest pobranie całej, pełnej wersji gry, która po prostu ma nałożone blokady czasowe. Przygotujcie się zatem na pobieranie kilkudziesięciu gigabajtów. Jeśli zakupicie grę po ukończeniu okresu próbnego, to nie będziecie musieli już niczego pobierać – po prostu ograniczenia zostaną zdjęte i będziecie mogli od razu grać dalej.

Jak aktywować okres próbny i zagrać w Mass Effect Andromeda za darmo?

Jest to bardzo proste i możecie to zrobić za pomocą przeglądarki internetowej. EA uruchomiło specjalną stronę internetową, na której możecie aktywować okres próbny (trial) na wybranej platformie. Wystarczy, że klikniecie w link poniżej.

Aktywuj okres próbny Mass Effect Andromeda na wybranej platformie

Po wejściu na powyższą stronę wyświetlą się odnośniki do sklepu Origin, Playstation Store oraz Microsoft Store, które pozwalają aktywować na swoim koncie okres próbny dla graczy PC, PS4 oraz XBOX One.

Andromeda - wybierz platformę do 10-godzinnego okresu próbnego

Wystarczy, że po kliknięciu w wybraną wersję zalogujecie się na swoje konto w wybranej usłudze i aktywujecie grę na swoim koncie, klikając w przycisk bezpłatnego okresu próbnego.

Aktywacja darmowego triala Andromedy

Gra zostanie dodana do waszej biblioteki i teraz wystarczy ją pobrać, a następnie uruchomić. Okres próbny liczony jest od pierwszego uruchomienia gry, więc nie musicie się martwić wolnym łączem internetowym i długim czasem ściągania gry.