Jeśli korzystasz z przeglądarki internetowej opartej na Chromium i chcesz przestać widzieć określone witryny w wynikach wyszukiwania, w tym artykule przedstawiono fantastyczne małe rozszerzenie, które ma na celu całkowite weliminowanie irytujących witryn internetowych z wyników wyszukiwania w przeglądarkach Chromium.

Związane z: Jak ukryć skróty do stron w Chrome (nowa karta)

Przeglądarki i wyszukiwarki internetowe to szybko rozwijająca się technologia. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zmieniają się w szalonym tempie. Przy dziesiątkach różnych przeglądarek internetowych i tak samo wielu wyszukiwarkach dostępnych obecnie na rynku może być trudno znaleźć zaufaną usługę, która zapewni wiarygodne wyniki bez pobierania dużej ilości danych osobowych.

Chociaż Google jest nadal zdecydowanie najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, obecnie na rynku jest wiele innych, które zapewniają równie dobre wyniki, bez pobierania naszych danych. z fajnych informacji istnieją nawet takie, które przeznaczają 80% przychodów z reklam 4na sadzenie nowych drzew na świecie.

W zależności od tego, jak i czego szukasz, nadal może się zdarzyć, że na górze listy widzisz witryny internetowe, które nie są dla Ciebie interesujące i których nie zamierzasz otwierać. W takim przypadku postępuj zgodnie z instrukcją, jak zablokować dowolne witryny w wynikach wyszukiwania. Jedyny haczyk polega na tym, że musisz korzystać z przeglądarki opartej na Chromium czyli Chrome, Edge, Opera itp.

Jak zablokować wyświetlanie niechcianych witryn w wynikach wyszukiwania? Blokuj wyświetlanie witryn w wynikach wyszukiwania.

1. Dodaj rozszerzenie Personal Blocklist (not by Google) do przeglądarki.

2. Kliknij  ikonę  rozszerzenia na pasku rozszerzeń.

3. Kliknij  Import (Importuj)  u góry strony.

4. Wpisz lub skopiuj i wklej adres URL witryny, którą chcesz zablokować, w polu i kliknij  Zapisz (Save)

Mimo że istnieje kilka różnych sposobów blokowania witryn internetowych i dostępu do witryn internetowych w systemach Windows 10, macOS i Linux, nie ma tak wielu dostępnych opcji, które pozwalają blokować wyświetlanie witryn w wynikach wyszukiwania. W rezultacie powstało fantastyczne rozszerzenie dla Chrome, które pozwala szybko i łatwo skonfigurować listy blokowanych witryn.

Na początek upewnij się, że używasz przeglądarki internetowej opartej na Chromium, ponieważ rozszerzenie jest wyłącznie dostępne dla tych przeglądarek, przynajmniej na razie. Następnie przejdź do Chrome Web Store i pobierz / dodaj Personal Blocklist (not by Google) do przeglądarki.

Po zainstalowaniu kliknij ikonę rozszerzenia w przeglądarce ( pasek rozszerzeń), a następnie kliknij Importuj. Pozwoli Ci to szybko i łatwo wejść na stronę, której nie chcesz wyświetlać w wynikach wyszukiwania.

Po wprowadzeniu szczegółów witryny (możesz wprowadzić dowolną liczbę witryn), po prostu kliknij przycisk Zapisz i gotowe.

Na marginesie...

Ponieważ zakładam, że możesz być fanem gier na PC, istnieje duża szansa, że ​​używasz Discorda do komunikowania się z graczami. Jeśli jeszcze nie wiedziałeś, Discord ma teraz fajną nową funkcję zamiany tekstu na mowę, która umożliwia komunikację za pomocą czatu głosowego, bez konieczności posiadania mikrofonu. Ten przewodnik pokaże Ci również, jak wyciszyć tę funkcję, jeśli masz ludzi na swoim serwerze / kanale, którzy spamują funkcję TTS na Discordzie.