Download, sterowniki

Jak zablokować stronę internetową w Windows 10, 8.1, 8 i 7

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
06.07.2018
Ilość komentarzy
0

Chcesz zablokować jakąś stronę internetową, aby nie można było na nią wejść z jakiejkolwiek przeglądarki? Istnieje prosty sposób na to, aby zablokować dowolną stronę internetową na komputerze z systemem Windows 7, 8, 8.1 i 10. Jak to zrobić?

Blokowanie adresów URL w Windowsie

Są sytuacje, w których zależy nam na tym, aby na komputerze zablokować wybrane strony internetowe. Możemy chcieć w ten sposób zablokować na komputerze dziecka niecenzuralne strony lub ograniczyć dostęp do witryn, które absorbują zbyt dużo czasu. W takiej sytuacji wystarczy skorzystać z prostego programu o nazwie URL Blocker.

URL Blocker tworzy specjalne wpisy w systemowym pliku HOSTS, które sprawiają, że strony o wskazanych adresach przestaną się otwierać na komputerze. Oczywiście plik HOSTS można edytować samodzielnie, bez użycia specjalnego programu, ale nie jest to tak wygodne. Dzięki programowi URL Blocker blokowanie stron za pomocą pliku HOSTS jest bardzo łatwe i poradzi sobie z tym każda osoba.

Blokowanie stron internetowych w Windowsie za pomocą URL Blocker

URL Blocker to niewielki program, który nie wymaga instalacji i umożliwia trwałe zablokowanie wskazanych stron internetowych. Program nie musi być uruchomiony, aby blokowanie działało. Wystarczy go raz włączyć, wpisać adresy stron, które chcemy zablokować, i gotowe.

Pobierz URL Blocker

Zapisz program w dowolnie wybranej przez siebie lokalizacji – może być to nawet pendrive, jeśli nie chcesz trwale na dysku trzymać programu URL Blocker. Następnie go uruchom na komputerze, na którym chcesz wprowadzić blokadę wybranych stron internetowych.

Dodaj adres strony do zablokowania

Wyświetli się dość proste okno programu URL Blocker. Na samym środku znajduje się pole, w którym wyświetlane będą wszystkie adresy zablokowanych stron. Aby zablokować wybraną stronę internetową, wpisz jej adres w polu na samym dole, a następnie kliknij przycisk „Add” (Dodaj).

Adres strony wyświetli się na liście zablokowanych witryn. Teraz należy potwierdzić dodanie strony do listy blokowania – w tym celu kliknij w przycisk „Apply” w górnym prawym rogu.

Potwierdź wprowadzenie zmian z blokadą

Strona zostanie zablokowana i nie uruchomi się w żaden przeglądarce. Do zapisania zmian konieczne jest wylogowanie się – program o to poprosi po wciśnięciu przycisku „Apply”, więc wystarczy wyrazić na to zgodę. W ten sposób możesz dodać dowolną ilość stron internetowych do listy blokowania. Wystarczy wpisać po kolei każdy adres i potwierdzić go przyciskiem „Add”, a następnie zastosować zmiany przyciskiem „Apply”. 

Gdy utworzysz już listę stron do blokowania, to możesz zamknąć program, a nawet go usunąć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jak wspomniałem, sam program nie jest konieczny do działania wprowadzonej blokady.

Błąd - zablokowana strona

Gdy otworzysz jakąkolwiek przeglądarkę w komputerze i spróbujesz wejść pod zablokowany adres, to wyświetli się informacja o tym, że strona nie może zostać otwarta – tak, jakby przestała działać.

W dowolnej chwili możesz usunąć blokadę wszystkich lub wybranych witryn. W tym celu należy uruchomić URL Blockera, a następnie zaznaczyć na liście stronę, którą chcemy odblokować. Po zaznaczeniu stron do odblokowania należy kliknąć w przycisk „Delete”. Strona zostanie usunięta z listy blokowania. Teraz wystarczy wcisnąć przycisk „Apply”, aby ponownie wprowadzić wszystkie zmiany. Po przelogowaniu się w systemie strona znów będzie działać.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus