Download, sterowniki

Jak zablokować dostęp do opcji folderów w systemie Windows 10.

Autor
Juan. M
Data dodania
16.12.2020
Ilość komentarzy
0

Jeśli obecnie dzielisz z kimś swój komputer i chcesz zablokować dostęp do sekcji Opcje folderów w Eksploratorze plików, w tym artykule dowiesz się, jak to zrobić. Zablokowanie dostępu do opcji folderów w systemie Windows 10 uniemożliwi użytkownikom dostęp do „ukrytych plików” i szeregu innych aspektów Eksploratora plików.

Powiązane: Jak zainstalować drukarkę za pomocą adresu IP w systemie Windows 10.

Windows 10 ma wiele różnych funkcji, które pozwalają w zawiły sposób zarządzać interakcją użytkowników z systemem operacyjnym. Jeśli korzystasz ze wspólnego komputera, ten poziom dostosowania umożliwia blokowanie lub ograniczanie dostępu do bardzo określonych obszarów i funkcji, pozostawiając inne w pełni otwarte. Jednak w przeciwieństwie do większości systemów operacyjnych, takie zmiany w systemie Windows 10 wymagają znacznie więcej pracy i trochę dodatkowej wiedzy o systemie.

Omówiliśmy wiele różnych obszarów i sposobów zmian systemu Windows 10, aby jak najbardziej dostosować go do swoich potrzeb. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez proces blokowania dostępu do opcji folderów w systemie Windows 10, co w szczególności uniemożliwi przeglądanie ukrytych folderów i plików. 

Ponieważ proces ten wymaga wprowadzenia zmian w rejestrze systemu Windows 10, ważne jest, aby przed kontynuowaniem utworzyć System Restore- przywracanie systemu . Aby to zrobić, otwórz menu Start, wpisz Restore , a następnie wybierz Create a Restore Point, gdy pojawi się na liście. W nowym oknie, które się pojawi, kliknij Create w prawej dolnej części ekranu, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez system Windows. Po pomyślnym utworzeniu punktu przywracania możesz kontynuować. Jeśli masz pojęcie o tym jak działa Rejestr w systemie Windows 10, poniżej znajdziesz szybkie kroki blokowania dostępu do opcji folderów, innym przypadku przejdź dalej.

  1. Otwórz Edytor rejestru i przejdź do: 
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
  1. Utwórz wartość DWORD NoFolderOptions.
  2. Ustaw Value Data wi NoFolderOptions 1.

Jak ograniczyć dostęp do opcji folderów w systemie Windows 10?

- Po ustawieniu punktu przywracania systemu możesz użyć poniższej metody. Najpierw otwórz Edytor rejestru , wpisując regedit w menu Start i wybierając go, gdy się pojawi. Następnie użyj panelu po lewej stronie, aby przejść do następującego adresu:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

- Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy folder Explorer w lewym panelu i wybierz Nowy>  Wartość DWORD (32-bitowa). Nazwij ten nowy wpis jako NoFolderOptions. 

- Teraz kliknij dwukrotnie nowo utworzone NoFolderOptions i zmień dane wartości na 1 , a następnie kliknij OK.

- Teraz wszystko, co musisz zrobić, to ponownie uruchomić komputer, a zmiana zaczeła obowiązywać. Jeśli na którymkolwiek etapie chcesz przywrócić pełny dostęp do opcji folderów , wróć do tej samej lokalizacji i zmień dane wartości w folderze na 0. Alternatywnie możesz po prostu usunąć NoFolderOptions, aby uzyskać ten sam efekt. Możesz również zablokować dostęp do  zapisu na dyskach zewnętrznych w systemie Windows 10, wykonując czynności przedstawione pod tym linkiem.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus