Spotify to jedna z najlepszych platform, jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki. Posiada aplikacje na Androida, iPhone'a, a także internetowy i lokalny odtwarzacz dla systemów operacyjnych, takich jak Windows 10 lub Mac OS. Z biegiem czasu Spotify bardzo się rozbudowało i dodawało nowe funkcje, które są bardzo praktyczne i przydatne dla użytkowników. Właśnie została uruchomiona długo wyczekiwana funkcja: Rozpoznawanie utworów poprzez teksty

Związane z: Jak wyłączyć Spotify w okienku głośności w Windows 10

Teraz użytkownicy, którzy chcieli znaleźć dowolną piosenkę na platformie, musieli znać wykonawcę, tytuł utworu lub tytuł albumu, aby zlokalizować i odtworzyć żądany utwór Spotify ulepszyło swój system wyszukiwania i pozwala na użycie dowolnego fragmentu utworu do zlokalizowania tego, którego szukasz.

Na pewno wielokrotnie każdemu zdarzyło się usłyszeć piosenkę w radiu czy podczas wyjścia do miasta, której nie znaliśmy, a która wpadła nam w ucho. Nie znając tytułu lub chociaż wykonawcy, ciężko było jej po czasie odszukać.

Istnieją aplikacje, które pozwalają w danym momencie zidentyfikować piosenkę, na przykład Shazam, jednak teraz w Spotify wystarczy zapamiętać mały fragment tekstu piosenki, którą chcesz poznać. Tylko dzięki temu Spotify pokaże Ci tytuł, wykonawcę i album, do którego należy ten mały fragment tekstu.

Poniżej pokażemy Ci krok po kroku, jak wyszukiwać utwory na podstawie fragmentów ich tekstów w Spotify:

Jak znaleźć utwory, używając ich tekstów w Spotify na Androida lub iPhone'a.

1. Zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji.

2. Otwórz aplikację na swoim iPhonie lub Androidzie

3. Przejdź do sekcji: Wyszukiwanie

4. W polu wyszukiwania wpisz kilka fraz lub słów tekstu piosenki.

5. Teraz automatycznie wyświetlą się tytuły piosenek, które pasują do wprowadzonych tekstów.

Ważna uwaga: należy zauważyć, że gdy przeprowadzamy wyszukiwanie przy użyciu fragmentu szukanej piosenki, może zostać nam wyświetlonych kilka utworów. Dzieje się tak, ponieważ tę samą frazę można znaleźć jednej lub wielu piosenkach.