Microsoft Edge jest domyślną przeglądarką internetową w systemie Windows 11. Program ten od dłuższego czasu rozwija się w dobrym kierunku, a jednym z najważniejszych udoskonaleń jest oparcie kodu na Chromium, co automatycznie otwiera dostęp dla przeglądarki od firmy Microsoft do wielu funkcji i rozszerzeń Google Chrome.

Powiązane: Jak przesłać kartę Edge na inny komputer, iPhone'a lub Androida

Ponieważ Microsoft Edge działa teraz na silniku internetowym Chromium, może oferować lepszą wydajność i kompatybilność sieci. Ponadto Edge znacznie poprawia wydajność dzięki określonym ścieżkom dotarcia do różnych sekcji i funkcji, takich jak ikona rozszerzeń w interfejsie Microsoft Edge. Ten przycisk wygląda jak puzzel i jest identyczny w przeglądarce Google Chrome.

Ten nowy przycisk ma na celu zapewnienie lepszej obsługi użytkownika, ponieważ umożliwia bezpośredni dostęp do wszystkich rozszerzeń zainstalowanych w przeglądarce Microsoft Edge. W ten sposób pasek zadań okna Edge nie pokaże wszystkich zainstalowanych rozszerzeń (co zajmuje dużo miejsca), przeciwnie, wszystkie rozszerzenia zostaną zgrupowane i ukryte pod ikoną pojedynczego kawałka układanki.

Chociaż nowa domyślna funkcja Microsoft Edge jest bardzo pomocna, dla tych użytkowników, którzy chcą mieć przejrzysty interfejs, inni zastanawiają się, czy mogą ukryć ikonę puzzla. Można ukryć ikonę rozszerzeń w Microsoft Edge i nadal mieć dostęp do rozszerzeń zainstalowanych w swojej przeglądarce, ale będą one dostępne z menu Edge.

To powiedziawszy, w tym przewodniku dowiesz się, jak aktywować lub dezaktywować ikonę Rozszerzenia w interfejsie przeglądarki Microsoft Edge:

Jak włączyć lub ukryć ikonę rozszerzeń Microsoft Edge (Ikona puzzla)

1. Otwórz przeglądarkę internetową Microsoft Edge

2. W pasku adresu URL należy wpisać i przejść do:

edge://settings/

3. Spowoduje to przejście do ustawień przeglądarki Edge.

4. Będąc tutaj będziesz musiał przejść do sekcji lewego menu o nazwie: Wygląd

5. Teraz w środkowej części okna zostanie wyświetlona duża liczba ustawień, wśród których będziesz musiał szukać: Przycisk Pokaż rozszerzenia

6. Obok tego ustawienia zobaczysz przełącznik, który pozwala aktywować lub dezaktywować ikonę puzzla.

Jeśli wyłączysz tę opcję z interfejsu zniknie ikona puzzla, która daje dostęp do rozszerzeń zainstalowanych w przeglądarce Microsoft Edge. Jednak wszystkie rozszerzenia będą nadal zainstalowane i dostępne. Teraz będziesz musiał otworzyć Ustawienia przeglądarki, aby uzyskać dostęp do rozszerzeń.