Jeśli używasz SCRCPY, istnieje duża szansa, że ​​używasz go również do tworzenia treści na YouTube lub platformy streamingowe. W rezultacie prawdopodobnie będziesz chciał włączyć dotknięcia na ekranie. Dzięki temu każdy, kto ogląda Twoje treści, będzie mógł łatwo zobaczyć, gdzie dokładnie kliknąć na ekranie. Postępuj zgodnie z instrukcją, jak włączyć widoczność ekranu dotykowego w SCRCPY.

Przechwytywanie nagrań ekranu z urządzenia mobilnego to szybki i łatwy proces, który można wykonać na wiele różnych sposobów. Możesz nagrywać bezpośrednio ze swojego urządzenia za pomocą aplikacji lub możesz wyświetlić swoje urządzenie na ekranie komputera i nagrywać za pomocą oprogramowania do nagrywania ekranu lub transmisji, takiego jak OBS. Jedynym problemem związanym z obiema tymi metodami jest to, że domyślnie nie pokazują one dotknięć ekranu, co utrudnia użytkownikom dokładne zobaczenie, gdzie dotykasz ekranu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​SCRCPY ma możliwość pokazywania dotknięć na ekranie. Dzięki temu każdy, kto ogląda Twoje treści, może z łatwością zobaczyć, gdzie dokładnie dotykasz ekranu. Bez tej funkcji czasami może być dość trudno coś zobaczyć. Zanim jednak przejdziemy przez ten proces, zapoznaj się z naszą pełną listą przewodników po SCRCPY. Obejmuje ona prawie wszystko, co można zrobić w SCRCPY i SNDCPY. Poza tym jeśli chcesz zrobić coś, czego do tej pory nie omówiliśmy, koniecznie daj nam znać poniżej, a my stworzymy nowy przewodnik lub przynajmniej postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Jak wyświetlić dotknięcia na ekranie podczas korzystania z SCRCPY? | SCRCPY Pokaż dotknięcia.

Aby wyświetlić dotknięcia na ekranie podczas korzystania z SCRCPY, musisz wykonać następujące czynności.

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest otworzenie Wiersza Poleceń jako Administrator. Aby to zrobić, wyszukaj CMD w menu Start, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz Poleceń i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Po otwarciu okna poleceń musisz wskazać wiersz polecenia na folder, w którym znajduje się SCRCPY.
  • Aby to zrobić, wpisz cd, a następnie spację w oknie poleceń, w kolejnym kroku wprowadź dokładną lokalizację folderu SCRCPY w wierszu poleceń i naciśnij Enter. Dla mnie polecenie wygląda jak w przykładzie poniżej. Jednak dla ciebie będzie to najprawdopodobniej C\ coś:

cd D\SCRCPY v1.17 SAMSUNG M31S

Uwaga: jeśli masz folder SCRCPY na innym dysku, a nie na C: musisz najpierw zmienić lokalizację dysku. Aby to zrobić, po prostu wpisz literę dysku, po której następuje dwukropek ( :) i naciśnij klawisz Enter. Powinno to wyglądać tak D:

  • Teraz gdy Wiersz Poleceń wskazuje właściwą lokalizację, możesz wprowadzić lub skopiować i wkleić następujące polecenie w oknie poleceń i nacisnąć Enter.

scrcpy --show-touches

SCRCPY otworzy się teraz i wyświetli dotknięcia na ekranie podczas dotykania. Jeśli chcesz skonfigurować SCRCPY do otwierania z włączonymi dotknięciami lub innymi opcjami, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem. Pokaże Ci, jak utworzyć plik wsadowy, który zrobi to wszystko za Ciebie.