Jeśli szukasz łatwego sposobu na oddzielenie wokali od instrumentów w utworach i ogólnie muzyce, w tym artykule pokażemy, jak to zrobić na urządzeniu z Androidem lub iOS. Ta metoda wykorzystuje ciekawy nowy system sztucznej inteligencji (AI) do automatyzacji procesu separacji. 

Powiązane: Jak sprawdzić, czy Twój telefon z Androidem obsługuje RCS

Oddzielenie ścieżek wokalnych od instrumentów jest czymś, co wydaje się dość trudnym zadaniem. W przeszłości proces ten trwałby wiele godzin bez dostępu do oryginalnych nagrań piosenek / muzyki. Jednak wraz z postępem technologicznym, jaki mamy dzisiaj, wydobywanie wokali i instrumentów jest czymś, co można zrobić z dowolnego urządzenia mobilnego w ciągu zaledwie kilku minut. 

Korzystając z usługi Moises, możesz teraz oddzielić zawartość wokalną i instrumentalną od utworów z urządzenia mobilnego. W przeciwieństwie do wielu innych usług na rynku, które oferują tę usługę, Moises może wydobyć o wiele więcej treści: perkusję, bas, klawisze i szereg innych instrumentów. Należy zauważyć, że darmowa wersja ma pewne ograniczenia, możesz wyodrębnić jedynie wokale i instrumenty z 5 piosenek miesięcznie, które nie są dłuższe niż 5 minut. 

Krótko mówiąc, musisz wykonać następujące czynności, aby oddzielić wokale od instrumentów za pomocą urządzenia mobilnego, Androida i iOS.

  1. Pobierz aplikację Moises na Androida lub iPhone'a 
  2. Wybierz plik z urządzenia lub dodaj według adresu URL.
  3. Wybierz żądany format / plik wyjściowy.
  4. Dostosuj plik wyjściowy. 
  5. Pobierz plik jako MP3.

W jaki sposób za pomocą telefonu oddzielić wokale i instrumenty w piosenkach?

Aby rozpocząć, musisz najpierw przejść do odpowiedniego sklepu z aplikacjami i pobrać aplikację Moises na swoje urządzenie. Alternatywnie, jeśli korzystasz z komputera, możesz prostu odwiedzić ich witrynę. 

Pobierz Moises na Androida.

Pobierz Moises na iPhone'a.

Uzyskaj dostęp do Moises z sieci.

Po uzyskaniu dostępu postępuj zgodnie ze procesem rejestracji, a następnie zaloguj się na swoje konto. Po pierwszym otwarciu otworzy się Twoja biblioteka na telefonie, gdzie musisz wybrać utwór lub plik muzyczny do przesłania. Alternatywnie możesz użyć opcji adresu URL, aby wyszukać muzykę, jeśli nie masz nic zapisanego na urządzeniu.

Jeśli przesyłasz ścieżkę, jedynymi akceptowanymi formatami są MP3, WAV, FLAC, M4A, MP4, MOV i WMA.

Po dodaniu utworu możesz wybrać szczegóły ekstrakcji z listy opcji pokazanej poniżej: 

  • Separacja 2 ścieżek: wokale + instrumenty
  • Separacja 4 ścieżek: wokale + perkusja + gitara basowa + inne
  • Separacja 5 ścieżek: wokale + perkusja + gitara basowa + pianino + inne (tylko premium)

Po przesłaniu utworu jego przetwarzanie zajmie kilka minut. Po zakończeniu procesu nowo podzielone dane pojawią się w bibliotece aplikacji Moises. Będziesz musiał je pobrać, aby uzyskać wyodrębnione wokale i instrumenty, które zawierają specjalny układ, w którym możesz wyciszyć / anulować wyciszenie dowolnego z oddzielnych elementów i zmienić balans, tonację i kilka innych rzeczy. Po zakończeniu konfigurowania treści możesz pobrać plik jako MP3 i robić z nim, co chcesz.