Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, wiesz, że domyślna aplikacja Wiadomości na urządzeniach z systemem iOS umożliwia wysyłanie i odbieranie zarówno wiadomości tekstowych SMS, jak i bezpłatnych wiadomości internetowych iMessage, o ile są one wysyłane na inne iPhone'y. Problem pojawia się, gdy chcemy wysłać SMS-a na inny iPhone, ponieważ domyślnie Twój iPhone zawsze wyśle ​​​​tekst jako iMessage.

iMessage działa tylko na urządzeniach Apple: iPhone, iPad i Mac, ale czasami usługa ma przestoje lub awarie. Należy zauważyć, że iMessage to funkcja, którą musisz aktywować. Ponadto, zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą mieć włączoną funkcję, aby można było wysyłać i odbierać iMessage. Poza tym, aby wysyłać iMessage użytkownicy iPhone'a będą musieli mieć połączenie z Internetem.

Wysłanie wiadomości SMS umożliwi przesłanie żądanej wiadomości tekstowej w sytuacjach, gdy iMessage nie działa, jest niedostępny lub po prostu chcesz wysłać SMS-a.

Na szczęście iPhone umożliwia wysyłanie SMS-ów nawet wtedy, gdy iMessage jest dostępny, jednak będziesz musiał wymusić wysłanie tych SMS-ów, gdy iMessage będzie włączone, a Ty nie będziesz chciał z niego korzystać.

Oto kroki, które musisz wykonać, aby wymusić wysyłanie SMS-ów z iPhone'a zamiast wiadomości iMessage:

Jak aktywować wysyłanie SMS-ów na iPhonie (wiadomości tekstowe)

Pierwszą rzeczą, aby móc wysyłać i odbierać SMS-y na iPhonie, jest aktywacja określonej funkcji, ponieważ jeśli nie jest włączona, komunikacja za pomocą standardowych wiadomości tekstowych jest dosłownie niemożliwa. Włączenie wysyłania SMS-ów na iPhonie odbywa się następująco:

1. Otwórz aplikację Ustawienia iPhone'a

2. Wybierz opcję: Wiadomości

3. Na następnym ekranie musisz przewinąć w dół, aż znajdziesz opcję: Wyślij jako SMS

4. Aktywuj opcję, włączając przełącznik obok niej.

Uwaga: Jeśli chcesz również włączyć MMS, tuż pod wskazaną opcją, włącz przełącznik obok Wiadomości MMS.

Jak wymusić wysyłanie SMS-ów na iPhonie.

Pamiętaj, że operator może naliczać opłaty, ponieważ SMS-y są wysyłane przez sieć operatora na Twoim iPhonie lub iPadzie. Jeśli Twój kontakt korzysta z urządzenia z systemem Android, Twoja wiadomość iMessage zostanie automatycznie wysłana jako wiadomość tekstowa SMS.

1. Otwórz aplikację Wiadomości

2. Z ogólnego ekranu aplikacji będziesz musiał kliknąć ikonę w prawym górnym rogu, aby rozpocząć nową rozmowę.

3. Wprowadź odbiorcę wiadomości.

4. Napisz wiadomość i dotknij Jak wymusić wysyłanie SMS-ów zamiast iMessage na iPhonie

5. Spowodowałoby to wysłanie wiadomości jako iMessage, więc aby wysłać ją jako SMS, po naciśnięciu Wyślij będziesz musiał szybko nacisnąć i przytrzymać „pole” wiadomości.

6. Teraz wyświetli się menu z większą liczbą opcji, z których należy wybrać opcję: Wyślij jako SMS/MMS.

7. Automatycznie wymusi to wysłanie wiadomości tekstowej jako SMS zamiast iMessage.