Apex Legends domyślnie zbiera dane o użytkowniku i udostępnia je EA w celu poprawienia jakości gry, niezależnie od ustawień Origina. Jeśli nie chcesz udostępniać danych EA, to możesz to wyłączyć. Jak to zrobić?

Jak wyłączyć zbieranie danych przez Apex Legends

Wiele gier zbiera dane o swoich użytkownikach w celu budowania statystyk i poprawienia jakości gry. Nie inaczej jest w przypadku gry Apex Legends, dostępnej na platformie Origin. W Apex Legends zbieranie danych jest domyślnie włączone, niezależnie od tego, jak mamy ustawione te same opcje w preferencjach samego Origina.

Dane zbierane przez Apex Legends to, najprawdopodobniej, proste statystyki dotyczące interakcji gracza z tym tytułem, czyli ustawienia, konfiguracja komputera, poziom wydajności na danym sprzęcie, przedmioty oglądane w sklepie, statystyki rozgrywki (najczęściej używane bronie) i inne tego typu detale. Niemniej jednak jeśli nie chcemy udostępniać takich danych, to warto wiedzieć, jak to wyłączyć, zwłaszcza, że domyślnie ta opcja jest aktywna.

Wyłączanie zbierania danych przez Apex Legends

Opcja ta działa niezależnie od tego, co mamy ustawione w Originie. Nawet jeśli w samym Originie wyłączyliśmy udostępnianie danych, to w Apex Legends ta opcja jest włączona i przesyła dane do EA. Odpowiada za to jeden przełącznik w ustawieniach samej gry, który możemy szybko przełączyć do pozycji wyłączonej. Zablokujemy w ten sposób zbieranie danych na nasz temat.

Wejdź do menu gry Apex Legends

Uruchom grę Apex Legends, a następnie na ekranie głównym lobby przejdź do menu. W tym celu kliknij w ikonę koła zębatego w dolnym prawym rogu, a następnie wybierz “Ustawienia”.

W ustawieniach nie musimy szukać daleko. Od razu w pierwszej zakładce z opcjami rozgrywki (zakładka “Rozgrywka”) znajdziemy pole “Udostępnianie danych”.

Wyłącz udostępnianie danych w Apex Legends

To właśnie ta opcja odpowiada za zbieranie danych przez EA. W szczegółach tej opcji znajdziemy informację o tym, że EA gromadzi dane o użytkowniku i jego konfiguracji sprzętowej w celu usprawnienia gry.

Wystarczy, że przestawimy tę opcję do pozycji “Wyłączone”. Zmiany te zostaną zastosowane od następnej sesji gry, więc prawdopodobnie nie jest to opcja, która działa wstecz. Od tej pory EA nie będzie zbierać wspomnianych danych na nasz temat w grze Apex Legends.