Download, sterowniki

Jak wyłączyć wspomnienia w Zdjęciach Google

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
12.05.2020
Ilość komentarzy
0

Zdjęcia Google w smartfonie wyświetlają wspomnienia, w których przypominają Ci o zdjęciach z zeszłego roku. Jeśli nie chcesz tej funkcji lub przeszkadza Ci ona, możesz ją łatwo wyłączyć.

Jak wyłączyć wspomnienia w Zdjęciach Google

Większość mediów społecznościowych posiada jakąś formę przypominania o wydarzeniach z przeszłości, często głównie po to, aby zachęcić Cię do ponownej interakcji z istniejącą już treścią. Nie inaczej jest w przypadku Zdjęć Google, które wyświetlają wspomnienia. Wspomnienia to przypomnienia o ciekawych zdjęciach, które w przeszłości zsynchronizowałeś ze swoim kontem Google. Byłeś o tej porze w zeszłym roku na wakacjach w Barcelonie? Google Ci o tym przypomni - zarówno w aplikacji Zdjęcia Google, jak i w formie powiadomienia "Odkryj ten dzień na nowo" w Androidzie.

Wspomnienia mają jednak to do siebie, że nie zawsze wiążą się tylko z przyjemnymi rzeczami. Co prawda Google wprowadził filtr, który potrafi pomijać we wspomnieniach osoby i zwierzęta, aby unikać przykrych sytuacji, jednak nie zawsze rozwiązuje to sprawę. Być może zeszłoroczny wyjazd do Barcelony wcale nie jest takim pozytywnym wspomnieniem, jak mogłoby się wydawać. W takiej sytuacji możesz chcieć zrezygnować z otrzymywania wspomnień. Jak to zrobić?

Wyłączanie wspomnień w Zdjęciach Google

Aby wyłączyć wspomnienia w Zdjęciach Google, należy zmodyfikować ustawienia aplikacji w swoim smartfonie lub tablecie. Należy to zrobić na każdym urządzeniu mobilnym, na którym posiadasz zainstalowane Zdjęcia Google.

Otwórz aplikację Zdjęcia, a następnie na górnym pasku z wyszukiwarką dotknij ikony z trzema kreskami. Spowoduje to wysunięcie menu bocznego aplikacji. W menu wyszukaj opcji o nazwie Ustawienia, a następnie wybierz ją.

Wejdź do ustawień wspomnień w Zdjęciach Google

Zostaniesz przekierowany do ustawień aplikacji Zdjęcia Google. W tym miejscu znajdź sekcję o nazwie Wspomnienia i wejdź do niej. Możesz tu dostosować, co ma się wyświetlać we wspomnieniach. Przykładowo, u mnie możesz zobaczyć filtr, który ukrywa osoby i zwierzęta we wspomnieniach.

Wyłącz wspomnienia w Zdjęciach Google

Jeżeli chcesz całkowicie wyłączyć wspomnienia, odznacz na samej górze pole Pokaż wspomnienia. Gdy to pole jest odznaczone, wspomnienia nie będą już więcej wyświetlane - ani na ekranie głównym Zdjęć Google, ani w powiadomieniach Androida.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus