Jeśli przełączyłeś się z Google Chrome lub innej przeglądarki na Microsoft Edge, prawdopodobnie będziesz chciał wprowadzić kilka zmian, aby przeglądarka działała w optymalny, uproszczony sposób. Jedną z takich zmian, jest usunięcie ogromnego rozwijanego paska sugestii wyszukiwania / adresu, który pojawia się podczas wyszukiwania treści lub gdy rozpoczynasz wpisywanie adresu URL.

Powiązane: Edge: używaj rozszerzeń w trybie incognito (InPrivate)

Sugestie wyszukiwania były kiedyś funkcją sortowania, sugerując zawartość z zakładek, historii i sieci, gdy zbliżałeś się do ostatniego słowa. Jednak w dzisiejszych czasach są one bardziej irytujące i przez to, że pojawiają się już po wpisaniu pierwszego znaku, z reguły nietrafione. 

Może być też tak, że po prostu nie chcesz aby historia Twoich wyszukiwań była wyświetlana w ten sposób. Na szczęście możliwe jest wyłączenie rozwijanej listy sugestii wyszukiwania w Microsoft Edge. Chociaż ten proces można wykonać za pomocą przeglądarki lub zasad grupy Microsoft, omówimy tylko metodę przeglądarki, ponieważ jest ona znacznie prostsza, wykonuje tę samą pracę, a proces jest dużo krótszy. 

Szybkie kroki, aby ukryć menu rozwijane sugestii wyszukiwania w Edge:

  1. Otwórz i zaktualizuj Edge.
  2. Wybierz kolejno opcje Ustawienia> Prywatności, wyszukiwanie i usługi> Pasek adresu i wyszukiwanie.
  3. Następnie wyłącz Pokazuj mi sugestie wyszukiwania i witryn na podstawie wpisywanych przeze mnie znaków, a rozwijane pole sugestii zostanie usunięte.

Jak ukryć rozwijane pole sugestii wyszukiwania w Microsoft Edge? 

Aby wyłączyć menu z sugestiami wyszukiwania, które widzisz podczas wyszukiwania treści w Edge, musisz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw otwórz Edge, a następnie kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki i kliknij Ustawienia.
  • Następnie przejdź do Prywatności, wyszukiwanie i usługi w lewej części strony. Teraz u dołu nowej strony, która się ładuje, kliknij Pasek adresu i wyszukiwanie.

  • Spowoduje to przejście do strony, na której trzeba będzie wyłącznik przełącznik obok: Pokazuj mi sugestie wyszukiwania i witryn na podstawie wpisywanych przeze mnie znaków. Zrób to samo dla: Pokaż mi sugestie z historii, ulubionych i innych danych na tym urządzeniu przy użyciu wpisanych znaków. Spowoduje to natychmiastowe ukrycie pola sugestii wyszukiwania pod paskiem adresu URL.

Po wyłączeniu obu tych funkcji nie będziesz już widzieć rozwijanego pola za każdym razem, gdy zaczniesz pisać coś w pasku adresu w Edge. Alternatywnie możesz zmienić swoje preferencje, jeśli chcesz, aby jedna z opcji była włączona, chociaż spowoduje to pojawienie się listy rozwijanej. Jeśli zostawisz tylko sugestie z historii, ulubionych i innych danych na tym urządzeniu przy użyciu wpisanych znaków, otrzymasz krótszą, mniej uciążliwą listę podpowiedzi.