Masz smartfon Xiaomi z oryginalnym ROMem MIUI 10 i wyświetlają Ci się reklamy w ustawieniach, aplikacjach i na ekranie głównym? Da się to wyłączyć. Zobacz, jak wyłączyć reklamy w MIUI.

Jak wyłączyć reklamy w MIUI 10

Jeśli korzystasz od jakiegoś czasu ze smartfona Xiaomi z nakładką MIUI, to wiesz, że w tym systemie można czasem natrafić na reklamy. Nie są one w żaden sposób natrętne i nie przerywają pracy użytkownika, a na dodatek wyświetlają się tylko w aplikacjach stworzonych przez Xiaomi. W ostatnim czasie jednak użytkownicy zaczęli się bardziej irytować na obecność reklam, gdyż te pojawiły się na ekranie ustawień i w innych sekcjach systemowych.

Sytuacja z reklamami dotyczy tylko osób, które korzystają z oryginalnego MIUI w wersji Global lub China (oraz być może z lekko zmodyfikowanych ROMów, opartych na oryginalnym MIUI). Ilość reklam może być też zależna od ustawionego regionu (np. zmiana regionu na Indie może powodować zwiększenie ilości reklam). Nieoficjalne ROMy typu Xiaomi.eu czy MIUI Polska są pozbawione reklam.

Na szczęście warto wiedzieć, że istnieje sposób na wyłączenie reklam w oryginalnym, niezmodyfikowanym MIUI, i wcale nie wymaga on żadnej poważnej modyfikacji systemowej. Taka opcja jest po prostu dostępna w ustawieniach systemu oraz poszczególnych aplikacji, tylko że domyślnie jest ustawiona tak, aby reklamy się pojawiały. Zatem zobaczmy, jak wyłączyć reklamy we wszystkich możliwych sekcjach MIUI.

1. Wyłącz główną opcję reklam w ustawieniach MIUI

Zacznijmy od najważniejszego, czyli głównego przełącznika odpowiedzialnego za wyświetlanie reklam. Znajduje się on w ustawieniach prywatności. Aby się do niego dostać, przejdź do głównej aplikacji „Ustawienia” w Androidzie, a następnie udaj się do zakładki „Dodatkowe ustawienia”.

Wejdź do dodatkowych ustawień w MIUI

W dodatkowych ustawieniach przejdź do „Prywatność”, po czym wybierz sekcję „Reklamy”. W tym miejscu znajdziemy przełącznik pozwalający na wyświetlanie spersonalizowanych treści. Jako że ja posiadam MIUI pobrane z serwisu Xiaomi.eu, to znajduje się tu informacja o tym, że ta opcja niczego nie zmienia, gdyż reklamy są wyłączone domyślnie.

Wyłącz reklamy w ustawieniach prywatności MIUI

W przypadku oryginalnego, globalnego lub chińskiego ROMu znajdziemy tu jednak przełącznik pozwalający wyłączyć reklamy. Odznaczenie tego pola sprawi, że reklamy w sekcjach systemowych, takich jak ustawienia, nie powinny się już więcej wyświetlać.

2. Wyłącz reklamy w poszczególnych aplikacjach Xiaomi

Oprócz głównego przełącznika możemy też kontrolować wyświetlanie reklam w indywidualnych aplikacjach od Xiaomi, np. w aplikacji do czyszczenia danych. Każda z tych aplikacji może mieć w ustawieniach przełącznik kontrolujący to, czy reklamy mają się wyświetlać.

Jeśli w jakiejś aplikacji od Xiaomi nadal wyświetlają się reklamy po wyłączeniu ich zgodnie z ustawieniami w pierwszym kroku, to pora przejrzeć ustawienia indywidualnej aplikacji.

Wyłącz reklamy w ustawieniach aplikacji

Uruchom aplikację firmy Xiaomi z reklamami, a następnie poszukaj w rogu ekranu ikony z trzema kropkami lub koła zębatego, by wejść do opcji.

Po przejściu do ustawień poszukaj opcji o nazwie „Odbierz propozycje”. W moim przypadku nazywa się ona „Wyświetlaj chińskie reklamy”, ale jest ona nieaktywna ze względu na użycie niestandardowego ROMu od Xiaomi.eu. Powyłączaj opcje odbierania propozycji w każdej aplikacji Xiaomi, która nadal wyświetla reklamy.