iPhone i iPad posiadają funkcję Czas przed ekranem, dzięki której, jak sama nazwa wskazuje, użytkownik może poznać szczegóły dotyczące aktywności użytkowania swojego urządzenia. Funkcja ta, pokaże czas, jaki użytkownik spędza na różnych czynnościach i zadaniach na swoim iPhonie. Ponadto statystyki czasu użytkowania iPhone'a są domyślnie dostarczane wraz z tygodniowym raportem o użyciu. Jednak wielu użytkowników zastanawia się, czy mogą wyłączyć funkcję czasu przed ekranem i/lub powiadomień o swoich raportach.

System operacyjny iOS w iPhonie zapewnia pełną kontrolę nad tym, ile czasu użytkownik spędza na wykonywaniu każdego zadania lub korzystaniu z danej aplikacji na urządzeniu. Informacje te są gromadzone w raporcie, który może być przeglądany przez użytkownika, aby dowiedzieć się, na przykład, kiedy używamy każdej z aplikacji zainstalowanych na swoim iPhonie.

Dozwolony czas przed ekranem jest domyślnie włączony w iPhone iOS. Raporty dotyczące czasu użytkowania można przeglądać w dowolnym momencie w ustawieniach urządzenia. Ale dodatkowo, domyślnie Czas przed ekranem wyśle ​​powiadomienie z odpowiednimi raportami raz w tygodniu.

Powiadomienia dotyczące czasu przed ekranem na iPhonie można wyłączyć w dowolnym momencie, zachowując aktywną funkcję. Jeśli jednak chcesz całkowicie wyłączyć funkcję Czas przed ekranem w iPhonie, możesz to zrobić.

W tym poradniku pokazujemy również krok po kroku, jak włączyć lub wyłączyć funkcję Czas przed ekranem w iPhonie, a także wyłączyć powiadomienie o tygodniowym czasie spędzonym przed ekranem:

Jak wyłączyć powiadomienie Czas przed ekranem w iPhonie

1. Przejdź do ustawień iPhone'a

2. Znajdź opcję: Powiadomienia

3. Tutaj wybierz: Czas przed ekranem

4. Dzięki temu uzyskasz dostęp do ustawienia Powiadomienia dotyczące czasu przed ekranem, w którym musisz wyłączyć przełącznik: Włącz powiadomienia

Od tego momentu nie będziesz już otrzymywać cotygodniowych powiadomień z raportem Czas przed ekranem dotyczącym Twojego iPhone'a, jednak funkcja będzie nadal aktywna i będzie działać, a raporty będzie można przeglądać ręcznie.

Jak wyłączyć funkcję Czas przed ekranem w iPhonie?

1. Otwórz aplikację Ustawienia

2. Znajdź i wybierz opcję: Czas przed ekranem

3. Na tym ekranie konfiguracji należy przewinąć w dół, aby wybrać opcję: Wyłącz Czas przed ekranem

4. Spowoduje to wyświetlenie małego menu, w którym należy potwierdzić dezaktywację, klikając ponownie: Wyłącz Czas przed ekranem

5. Po kilku sekundach opcja zostanie całkowicie wyłączona.

Uwaga: Funkcję można ponownie aktywować w dowolnym momencie, powtarzając te same kroki.