Download, sterowniki

Jak wyłączyć powiadomienia z Wiadomości Google w Androidzie

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
04.01.2021
Ilość komentarzy
0

Otrzymujesz za dużo powiadomień z Wiadomości Google z popularnymi artykułami i newsami? Google wysyła powiadomienia z treściami, które mogą Cię zainteresować. Zobacz, jak ograniczyć ilość powiadomień z Wiadomości Google lub całkowicie je wyłączyć.

Jak wyłączyć powiadomienia z Wiadomości Google?

Wiadomości Google to usługa, która pozwala szybko przeglądać newsy ze świata i Polski w jednym miejscu. Wyszukuje nowe treści zarówno na podstawie ich istotności, jak i naszych zainteresowań w oparciu o konto Google. Co więcej, najciekawsze newsy, które mogą nas zainteresować, są wyświetlane w formie powiadomień w Androidzie. Nie każdemu jest to jednak potrzebne. Jeśli przeszkadzają Ci powiadomienia z Wiadomości Google, to warto wiedzieć, że możesz zmniejszyć ich częstotliwość występowania lub całkowicie je wyłączyć.

Skąd pochodzą powiadomienia z Wiadomości Google?

Jeśli otrzymujesz powiadomienia oznaczone jako "Wiadomości Google" to pewnie zastanawiasz się, skąd one właściwie pochodzą. Wbrew pozorom nie są one wysyłane przez główną aplikację Google, w której również znajdziemy polecane dla nas artykuły. Jak sama nazwa wskazuje, powiadomienia pochodzą konkretnie z aplikacji o nazwie "Wiadomości Google", która jest preinstalowana na większości urządzeń z Androidem.

Aplikacja "Wiadomości Google" pozwala przeglądać szybko najnowsze wiadomości, a jeśli jesteśmy zalogowani na swoje konto Google, to otrzymamy tu spersonalizowane rekomendacje na bazie naszych zainteresowań. To właśnie dlatego oprócz ogólnych wiadomości z kraju otrzymujesz także propozycje artykułów powiązanych np. z Twoim hobby. Jako że powiadomienia pochodzą z aplikacji Wiadomości Google, to właśnie w niej musimy wprowadzić zmiany, aby zredukować ich ilość lub całkowicie je wyłączyć.

Jak ograniczyć lub całkowicie wyłączyć powiadomienia z Wiadomości Google?

Wszystkimi ustawieniami dotyczącymi powiadomień z etykietą "Wiadomości Google" możesz zarządzać z poziomu aplikacji Wiadomości Google. Znajdź i uruchom w smartfonie aplikację Wiadomości Google (może być ona schowana w folderze "Google").

Wejdź do ustawień Wiadomości Google

Po uruchomieniu aplikacji Wiadomości Google wyświetlą się najnowsze newsy i artykuły, które są rekomendowane dla Ciebie przez Google. W górnym prawym rogu znajdziesz ikonę użytkownika ze swoim zdjęciem z konta Google. Dotknij ikony swojego profilu, aby wysunąć menu aplikacji. Z menu wybierz opcję "Ustawienia aplikacji Wiadomości Google".

Po przejściu do ustawień wybierz zakładkę "Powiadomienia". To właśnie w tym miejscu wyświetlają się ustawienia, dzięki którym możesz dostosować to, czy powiadomienia mają się wyświetlać, a jeśli tak, to w jakiej częstotliwości lub jakiego typu.

Jeżeli chcesz całkowicie wyłączyć powiadomienia z Wiadomości Google, to odznacz na samej górze pole "Otrzymuj powiadomienia". Wszystkie inne ustawienia powiadomień zostaną dezaktywowane i nie będziesz już otrzymywać żadnych alertów o nowych lub polecanych artykułach.

Wyłącz powiadomienia w wiadomościach Google

Jeżeli chcesz ograniczyć powiadomienia, to zostaw pole "Otrzymuj powiadomienia" włączone i dostosuj pozostałe opcje zgodnie ze swoimi preferencjami. Przede wszystkim znajdziesz tu suwak "Liczba powiadomień", który pozwala określić, jak wiele powiadomień z aplikacji Wiadomości Google chcesz otrzymywać. Jeżeli chcesz zmniejszyć ich częstotliwość, to przesuń go do pozycji "Niewiele". Oprócz tego poniżej znajdziesz wszystkie typy powiadomień - możesz odznaczyć te, których nie potrzebujesz. Przykładowo, jeśli interesują Cię tylko powiadomienia o artykułach związanych z Twoimi zainteresowaniami, to odznacz wszystko oprócz pola "Dla Ciebie".

I to wszystko - po wyłączeniu powiadomień lub ich dostosowaniu możesz wyjść z aplikacji Wiadomości Google.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus