Powiadomienia z grup na Facebooku nie dają Ci spokoju? Dostajesz ciągle powiadomienia o nowych postach i zdarzeniach? Na szczęście możesz wyłączyć powiadomienia z grup na Facebooku. Zobacz, jak to zrobić.

Jak wyłączyć powiadomienia z grup na Facebooku

Grupy na Facebooku są świetnym sposobem komunikacji z osobami o podobnych zainteresowaniach. Stają się one coraz popularniejsze, gdyż pozwalają w lepszy sposób kontrolować treści, które otrzymujemy na swojej osi czasu. Niestety, jeśli dołączymy do sporej ilości grup, to wkrótce może się okazać, że nasz panel powiadomień na Facebooku pęka w szwach. Gdy grupa jest popularna, a my mamy włączone powiadomienia o wszystkich postach i zdarzeniach, to będziemy otrzymywać sporo komunikatów. Można to jednak wyłączyć.

Wyłączanie powiadomień z grup na Facebooku

Na szczęście Facebook oferuje możliwość dostosowania tego, jakie powiadomienia będziemy otrzymywać z grup. Co więcej, można to kontrolować na poziomie samej grupy. Wyłączenie powiadomień z jednej grupy nie musi oznaczać, że przestaniemy otrzymywać komunikaty z innych grup. Każdą grupę możemy dostosować inaczej i otrzymywać z niej tylko te powiadomienia, które są dla nas istotne.

Wejdź na Facebooka, a następnie przejdź do grupy, z której dostajesz powiadomienia. Grupę możesz wybrać z menu po lewej stronie. Możesz też kliknąć jej nazwę obok postu, który został nadesłany w ramach grupy.

Wejdź do opcji powiadomień w grupie

Gdy jesteś już na stronie grupy, to kliknij w ikonę z trzema kropkami tuż pod zdjęciem w tle. Wyświetli się dodatkowe menu grupy, z którego należy wybrać opcję Zarządzaj powiadomieniami.

Pojawi się nowe okno, w którym możesz dostosować, jakiego rodzaju powiadomienia chcesz otrzymywać. Do dyspozycji masz:

  • Wszystkie posty - będziesz otrzymywać powiadomienia o każdym nowym wpisie w grupie
  • Wyróżnione zdarzenia - dostaniesz powiadomienia tylko o najważniejszych i proponowanych wpisach
  • Posty znajomych - otrzymasz powiadomienia tylko o postach, które do grupy zostaną dodane przez osoby, które są jednocześnie Twoimi znajomymi
  • Wył. - nie otrzymasz żadnych powiadomień oprócz tych najbardziej podstawowych, które dotyczą istotnych zmian w grupie lub zawierają wzmiankę z Twoim imieniem i nazwiskiem

Aby wyłączyć powiadomienia całkowicie, zaznacz ostatnią opcję.

Wyłączanie powiadomień w grupy na Facebooku

Otrzymasz wtedy tylko takie powiadomienia, które są konieczne, czyli np. gdy administrator grupy zmieni jej nazwę, ustawienia prywatności lub ktoś wspomni Cię bezpośrednio w poście. Te powiadomienia są istotne, gdyż mogą wpłynąć na to, czy chcesz dalej być członkiem danej grupy, w związku z czym nie da się ich wyłączyć. Nie będziesz jednak otrzymywać żadnych powiadomień o nowych postach, proponowanych wpisach, ankietach, wyróżnionych zdarzeniach, postach znajomych i tak dalej.

Po zaznaczeniu tej opcji zapisz zmiany. I gotowe - powiadomienia z danej grupy zostały wyłączone. Możesz to teraz powtórzyć dla wszystkich grup, do których jesteś dopisany/-a. Każdą grupę można osobno kontrolować i ustawić inny poziom powiadomień.