Powiadomienia z aplikacji News Suite doprowadzają Cię do szału? News Suite to inaczej aplikacja Wiadomości w smartfonach Sony Xperia. Zobacz, jak wyłączyć powiadomienia z aplikacji News Suite lub całkowicie dezaktywować tę aplikację.

Jak wyłączyć powiadomienia z aplikacji News Suite

Masz urządzenie z serii Sony Xperia i nawet po przywróceniu ustawień domyślnych dostajesz ciągle powiadomienia z aplikacji News Suite? News Suite to wbudowana aplikacja pełniącą rolę agregatora najważniejszych wiadomości. Pozwala przeglądać najnowsze newsy, a także wyświetla powiadomienia z tematami dnia, wiadomościami, a także sugestiami gier.

Mimo iż powiadomienia są określone mianem "News Suite", to w rzeczywistości aplikacja ta wyświetla się w telefonie pod nazwą "Wiadomości". Zobacz, jak wyłączyć te powiadomienia lub jak całkowicie wyłączyć News Suite w smartfonie.

Jak wyłączyć powiadomienia z News Suite?

Jeśli korzystasz z aplikacji do przeglądania newsów, ale irytują Cię bardzo częste powiadomienia, to możesz wyłączyć same notyfikacje. W ten sposób dalej będziesz mógł korzystać z aplikacji do przeglądania newsów, ale nie będzie ona wyświetlać żadnych powiadomień.

Na liście aplikacji w telefonie wyszukaj "Wiadomości". Nie chodzi tu jednak o aplikację do obsługi SMS-ów, a o aplikację z białą ikoną "S" na zielonym tle. To właśnie aplikacja "News Suite", odpowiedzialna za newsy, wydarzenia i tematy dnia.

Uruchom aplikację, a następnie przesuń palcem od lewej strony ekranu do środka, aby wysunąć panel boczny z menu. W menu wybierz zakładkę "Ustawienia".

Przejdź do ustawień aplikacji News Suite

Na liście dostępnych ustawień przejdź do sekcji "Powiadomienia". W tym miejscu wyświetli się lista wszystkich rodzajów powiadomień, jakie aplikacja może wysyłać. Są tu powiadomienia o pilnych wiadomościach, tematach dnia, interesujących informacjach itp.

Wyłącz powiadomienia w aplikacji News Suite

Wejdź do każdej z tych zakładek, a następnie odznacz wszystkie rodzaje powiadomień. Odznaczając wszystkie pole sprawisz, że aplikacja nie będzie wysyłać jakichkolwiek powiadomień systemowych.

Jak wyłączyć całą aplikację News Suite?

Jeśli nie potrzebujesz aplikacji News Suite i z niej nie korzystasz, to możesz ją całkowicie wyłączyć. Wtedy też nie otrzymasz żadnych powiadomień, a aplikacja nie będzie działać w tle. Mimo iż jest to domyślna, wbudowana aplikacja, to Sony nie blokuje możliwości jej wyłączenia.

Wyłącz aplikację News Suite

Wysuń menu z aplikacjami w swoim urządzeniu, a następni przytrzymaj palec na aplikacji "Wiadomości". Gdy wysunie się menu kontekstowe, zauważysz tu opcje związane z wyświetlaniem newsów. Zignoruj je. Zamiast tego stuknij palcem w ikonę krzyżyka w górnym prawym rogu.

Wyświetli się zapytanie, czy na pewno chcesz wyłączyć aplikację. Potwierdź jej wyłączenie przyciskiem "Wyłącz". Aplikacja zniknie z listy i nie będzie więcej działać w tle ani wysyłać jakichkolwiek powiadomień.