Należysz do grona szczęśliwców, którzy mają już PS5? Świetnie, z pewnością dużo grasz, ale przyjdzie też czas na to, aby wyłączyć konsolę. Interfejs główny nieco się zmienił, więc zobacz, jak wyłączyć PlayStation 5 za pomocą pada.

Jak wyłączyć PS5

Opcje zasilania konsoli w nowej PlayStation 5 znajdują się w nieco innym miejscu. Czasem najprostsze zmiany wprowadzają, że nasze przyzwyczajenia są wystawiane na wielką próbę, a nie ma nic bardziej irytującego niż szukanie opcji, która powinna być prosta. Wyłączenie konsoli to podstawowa opcja, z której będziesz często korzystał, nawet jeśli wydaje Ci się, że będzie inaczej. ;) Zobaczmy, jak wyłączyć PlayStation 5 bez sięgania do obudowy konsoli.

Wyłączanie PlayStation 5 za pomocą pada

Jeśli chcesz wyłączyć PlayStation 5 z poziomu samego interfejsu konsoli, to odpowiednia opcja jest nieco ukryta w nowym panelu sterowania, który znajduje się w dolnej części ekranu. Oto, jak skorzystać z tej opcji, aby wyłączyć konsolę padem.

  1. Z poziomu dowolnego ekranu, czy to gry, czy aplikacji, wciśnij przycisk PlayStation na kontrolerze (to ten mały, okrągły przycisk na środku pada).

  2. Wywoła to na ekranie główne menu konsoli. Za pomocą klawiszy kierunkowych przejdź do menu znajdującego się na samym dole ekranu.

  3. U dołu znajdziesz poziome menu z różnymi opcjami. Przejdź do ostatniej ikony z prawej strony, która nazywa się "Zasilanie".

  4. Po wybraniu tej opcji pojawi się możliwość wyłączenia lub uśpienia konsoli. Jeśli chcesz wyłączyć konsolę, wybierz "Wyłącz PS5", natomiast jeśli chcesz tylko ją uśpić, wybierz opcję wejścia w tryb uśpienia.

  5. Konsola zostanie wyłączona lub uśpiona w zależności od wybranej opcji.

I to wszystko!

Opcja wyłączenia PS5

Opcje te możesz wywołać z dowolnego miejsca w konsoli, niezależnie od tego, czy przeglądasz dashboard, korzystasz z aplikacji czy też jesteś w trakcie gry. Zawsze możesz wysunąć menu główne konsoli, wejść do menu na dole i wybrać z opcji zasilania funkcję wyłączenia lub uśpienia PS5.