Download, sterowniki

Jak wyłączyć i usunąć czat w Gmailu

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
13.03.2018
Ilość komentarzy
0

W Gmailu jest zintegrowany czat, opierający się na usłudze Hangouts. Jeżeli z niego nie korzystasz lub go nie potrzebujesz, to możesz go wyłączyć, aby nie otrzymywać niechcianych wiadomości. Jak to zrobić?

Jak wyłączyć czat w Gmailu

Opcja czatu w Gmailu została wprowadzona wiele lat temu i wykorzystuje ona usługę Hangouts do prowadzenia rozmów z kontaktami Google. Jednak wiele osób wykorzystuje pocztę Gmail tylko do odbierania i wysyłania wiadomości, a funkcje takie jak czat są dla nich zbędne. Jeśli należysz do grona tych osób, to warto wiedzieć, że czat można wyłączyć.

Czat można wyłączyć na dwa sposoby. Jeden ze sposobów to po prostu wylogowanie się z usługi Hangouts w Gmailu, dzięki czemu nie będziemy otrzymywać żadnych wiadomości, ale interfejs czatu nadal będzie widoczny w lewym dolnym rogu ekranu. Jeżeli  jednak chcesz całkowicie pozbyć się panelu czatu z Gmaila, to należy skorzystać z drugiego sposobu, czyli całkowitego wyłączenia czatu w ustawieniach poczty. Zobaczmy, jak to zrobić.

Wyłączanie czatu w Gmailu

Jeżeli chcesz się tylko wylogować z czatu, to można to zrobić poprzez wylogowanie się z usługi Hangouts. Po wylogowaniu okno czatu nadal będzie widoczne w dolnym lewym rogu, dzięki czemu w razie potrzeby zawsze możemy się szybko zalogować ponownie, aby odebrać lub wysłać komuś wiadomość. To dobry sposób, jeżeli chcemy tymczasowo wyłączyć czat.

Aby wylogować się z czatu bez usuwania go, należy w panelu czatu kliknąć w strzałkę obok swojego imienia lub nazwy konta Google. Wyświetli się dodatkowe okienko z ustawieniami, w którym musimy przewinąć zawartość opcji na sam dół. Na samym dole znajdziemy opcję  „Wyloguj się z Hangouts”. Kliknij w ten przycisk.

Wyloguj się z Hangouts bez usuwania czatu

Po wylogowaniu się z Hangoutów nie będziemy mogli ani wysyłać wiadomości, ani też ich odbierać z poziomu Gmaila. Panel czatu nadal jednak będzie dostępny, więc w razie potrzeby możemy go wysunąć i zalogować się ponownie do Hangoutów, aby kontynuować rozmowę.

Jeżeli jednak nie potrzebujesz czatu i chcesz całkowicie usunąć panel rozmów prywatnych z Gmaila, to również można to zrobić. W tym celu należy w Gmailu kliknąć w ikonę koła zębatego w górnym prawym rogu, a następnie z rozwijanego menu wybrać zakładkę „Ustawienia”.

Usuwanie czatu z Gmaila

W ustawieniach przejdź do sekcji „Czat”, a następnie zaznacz pole „Czat wyłączony”. Zatwierdź ustawienia za pomocą przycisku „Zapisz zmiany”. Teraz, gdy powrócisz do ekranu głównego poczty Gmail, zauważysz, że w dolnym lewym rogu nie ma śladu po panelu odpowiedzialnym za czat. Funkcja czatu została całkowicie wyłączona i ukryta w Gmailu, a cały panel boczny możesz przeznaczyć np. na wyświetlenie folderów i etykiet z poczty Gmail. 

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus