Jeśli niedawno zaktualizowałeś system Windows 11 i obecnie przechodzisz proces konfigurowania systemu operacyjnego zgodnie z Twoimi wymaganiami. W tym artykule dowiesz się, jak usunąć ikonę Focus Assist z paska zadań systemu Windows 11. To mała ikona księżyca w prawym dolnym rogu paska zadań.

Powiązane: Jak oszczędzać baterię w Windows 11 z dynamiczną częstotliwością odświeżania

Oficjalne wydanie systemu Windows 11 w wersji zapoznawczej w tym tygodniu było całkiem dużym szokiem, ponieważ bardzo różni się od wersji, która wyciekła kilka tygodni temu. Zmiany zaszły znacznie głębiej niż wszyscy przypuszczali, co sprawia, że ​​system Windows 11 jest znacznie mniej podobny do nowej wersji systemu Windows 10, a bardziej do nowego systemu operacyjnego. Chociaż wciąż pozostaje wiele funkcji z Windows 10, wydają się być tymi, które warto zachować, przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Jeśli nie znasz Focus Assist, jest to w zasadzie odchudzona wersja Centrum powiadomień systemu Windows 10 i działa jako centrum zdarzeń i powiadomień całego systemu. Większość ludzi prawdopodobnie na początku pomyli ikonę z widgetem pogody, co jest całkiem zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że większość ikon pogody to słońce, księżyc lub chmura. Według mnie wiele osób uzna tę opcję za zbędną.

Ponieważ generalnie lubię personalizować moje Windowsa i go upraszczać, okrajać ze wszystkiego czego nie korzystam, pierwszą ikoną, która pojawia się po ikonie wyszukiwania i ikonie widżetów, jest ikona Focus Assist (księżyc). Chociaż niektórzy ludzie mogą uznać tę ikonę za przydatną, ja nie uważam je za coś niezbędnego. Jeśli więc chcesz usunąć tę ikonę, zacznijmy.

Jak usunąć Focus Assist (ikona księżyca) z paska zadań w systemie Windows 11?

Aby usunąć ikonę Focus Assist z paska zadań w systemie Windows 11, musisz wykonać następujące czynności z menu Ustawienia.

  • Aby rozpocząć, otwórz Ustawienia i pozostań na karcie System, a następnie znajdź i kliknij opcję Skupienie w środkowym panelu.

  • Następnie zmień opcję z Tylko priorytetowe lub Tylko alarmy na Wył. Spowoduje to całkowite usunięcie ikony. Jeśli zmienisz na cokolwiek innego, nadal pozostanie widoczna, zmienią się tylko wewnętrzne procesy.
  • Gdy tylko dokonasz zmiany, zacznie ona obowiązywać.

Jeśli zdecydujesz się pozostawić tę opcję włączoną, będziesz mógł ją dalej dostosowywać.

Sposoby personalizacji systemu Windows 11. Dostosowywanie systemu Windows 11.

Jeśli chcesz dokonać dalszych dostosowań w systemie Windows 11, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem, który przeprowadzi Cię przez niektóre z najczęstszych zmian, które ludzie wprowadzają jako pierwsze podczas instalacji systemu Windows 11. Kroki przedstawione w tym przewodniku będą działać nawet jeśli nie aktywowałeś jeszcze swojej kopii systemu Windows 11.