Download, sterowniki

Jak wyłączyć efekty wiadomości tekstowych na iPhonie.

Autor
Juan. M
Data dodania
05.01.2021
Ilość komentarzy
0

Pisaliśmy już o tym, jak korzystać z funkcji efektów aplikacji Wiadomości, która jest domyślnie aktywowana na Twoim iPhonie. Efekty na ekranie iOS iMessages to nic innego jak efekty wizualne, które można przesyłać do użytkowników poprzez czaty. Są jednak użytkownicy, którzy nie chcą korzystać z tej funkcji i dlatego Apple oferuje możliwość ich całkowitego wyłączenia.

Powiązane: Jak dodać efekty do Twoich wiadomości tekstowych na iPhone.

Efekty wizualne w wiadomościach tekstowych można wysyłać i odbierać za pośrednictwem aplikacji Wiadomości na telefonie iPhone z systemem iOS. Wysłanie tych efektów jest spersonalizowane i musi być wykonane ręcznie, czyli użytkownik decyduje, jaki efekt, kiedy i do kogo go wysłać.

Jednak odbiorca, który otrzyma efekt wizualny za pośrednictwem jednego z czatów w Wiadomościach, nie ma nad nim kontroli, to znaczy, gdy którykolwiek z nadawców prześle nam efekt, zostanie on automatycznie odtworzony na ekranie iPhone’a.

Jak to zwykle bywa, część osób bardzo lubi korzystać z tych możliwości, a inny użytkownicy zastanawiają się, czy mogą wyłączyć automatyczne wyświetlanie efektów wiadomości na swoim iPhonie. Na szczęście Apple pozwala nam wyłączyć automatyczne wyświetlanie tych efektów, gdy otrzymujemy je za pośrednictwem wiadomości na naszym urządzeniu z systemem iOS.

Poniżej szczegółowo pokazujemy, jak aktywować lub dezaktywować efekty wizualne wiadomości otrzymanych na naszym iPhonie:

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie efektów wizualnych w wiadomościach iPhone'a.

1. Otwórz aplikację Ustawienia

2. Na następnym ekranie będziesz musiał wybrać: Dostępność

3. W ramach tych opcji kliknij: Ruch

4. W ten sposób uzyskasz dostęp do ekranu konfiguracyjnego, na którym znajdziesz opcję: Automatyczne efekty wiadomości. Zezwala na automatyczne odtwarzanie efektów pełnoekranowych w Wiadomościach.

5. Aktywuj lub dezaktywuj przełącznik obok wspomnianego ustawienia w zależności od tego, czy chcesz, aby efekt wiadomości był wyświetlane automatycznie za każdym razem, gdy go otrzymamy.

Należy pamiętać, że nie powoduje to całkowitego wyłączenia efektów wiadomości na urządzeniu. To ustawienie zapobiega tylko automatycznemu odtwarzaniu efektów pełnoekranowych. Jeśli wyłączysz tę funkcję, nadal możesz ręcznie je odtwarzać. Gdy otrzymasz efekt w postaci wiadomości na swoim iPhonie, zamiast wyświetlić się automatycznie, będziesz musiał kliknąć opcję: Odtwórz.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus