Twitch na stronie głównej wyświetla listę polecanych kanałów i włącza automatyczne odtwarzanie tego najbardziej wyróżnionego. Jeśli przeszkadza Ci to, że po wejściu na stroną główną Twitcha automatycznie odtwarza się materiał wideo, to możesz to wyłączyć. Zobacz, jak to zrobić.

Twitch - jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie kanałów

Z reguły większość osób nie lubi automatycznego odtwarzania multimediów. Nie bez powodu większość przeglądarek internetowych posiada wbudowane funkcje, które blokują np. automatyczne odtwarzanie filmów zagnieżdżonych w artykułach. Są jednak od tego wyjątki, takie jak serwis Twitch i jego strona główna z wyróżnionymi kanałami.

Popularna platforma, na której znajdziemy transmisje na żywo z gier, nadal ma działające auto-odtwarzanie filmów. Jak wejdziemy na główną stronę, to na samej górze znajdziemy „karuzelę” z polecanymi dla nas kanałami. Najbardziej wyróżniony kanał jest automatycznie odtwarzany tuż po wejściu na stronę. Co więcej, jest to automatyczne odtwarzanie wraz z dźwiękiem. Jak to wyłączyć?

Wyłączanie automatycznego odtwarzania wyróżnionych kanałów na Twitchu

Twitch sam z siebie nie posiada opcji, która umożliwiałaby użytkownikom wyłączenie funkcji automatycznego odtwarzania wyróżnionych kanałów. Istnieje jednak możliwość skorzystania z rozszerzenia do przeglądarki, które znacznie rozbudowuje opcje wpływające na wygląd i sposób działania serwisu.

Skorzystamy w tym celu z dodatku FrankerFaceZ. Rozszerzenie FrankerFaceZ również umożliwia dodanie wielu nowych funkcji, a także posiada opcję wyłączenia automatycznego odtwarzania, która działa bardzo dobrze. Jak z niego skorzystać? Najpierw należy wejść na oficjalną stronę dodatku.

Pobierz FrankerFaceZ

Wejdź w powyższy link w przeglądarce, na której oglądasz Twitcha, a następnie przewiń stronę nieco w dół. Znajdziesz tam zielony przycisk pobrania dodatku do swojej przeglądarki. W moim przypadku jest to link do pobrania dodatku do Firefoksa.

Pobierz FrankerFaceZ dla swojej przeglądarki

Kliknij w link, a następnie potwierdź instalację rozszerzenia. Poczekaj, aż dodatek zostanie zainstalowany, po czym najlepiej zamknij przeglądarkę i uruchom ją ponownie.

Po ponownym uruchomieniu udaj się na stronę Twitch.tv. Na górnym pasku narzędzi znajdziesz teraz białą ikonę dodatku – znajduje się ona po lewej stronie nazwy twojego profilu. Kliknij w tę ikonę, aby wysunąć ustawienia FrankerFaceZ.

Wysuń ustawienia FrankerFaceZ

Pojawi się nowe okienko z dostępnymi opcjami. Dodatek ten ma mnóstwo opcji, za pomocą których możemy wyłączyć niepotrzebne nam funkcje Twitcha, zmienić wygląd strony czy też poukrywać niektóre elementy.

W menu bocznym wybierz zakładkę „Player” w sekcji „Channel”. Tu znajdziesz wszystkie opcje związane z odtwarzaczem na Twitchu. Wyszukaj w tym miejscu opcji o nazwie „Auto-play featured broadcasters on the front page.”. To właśnie opcja, która odpowiada za automatyczne odtwarzanie wyróżnionych kanałów na Twitchu.

Wyłącz automatyczne odtwarzanie wyróżnionych kanałów

Domyślnie ta opcja jest zaznaczona, co znaczy, że auto-odtwarzanie działa. Wystarczy, że odznaczysz tę opcję, a następnie odświeżysz stronę Twitcha. Od teraz wszystkie wyróżnione kanały na stronie głównej Twitcha nie będą automatycznie odtwarzane. Nadal będą się wyświetlać w karuzeli wyróżnionych kanałów, ale żeby jakiś odtworzyć, trzeba kliknąć samemu w przycisk Play.