Download, sterowniki

Jak wyłączyć automatyczne logowanie do Steam

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
03.06.2020
Ilość komentarzy
0

Nie chcesz, aby Steam logował się automatycznie na Twoje konto po włączeniu? Chcesz wymusić każdorazowe wpisywanie hasła po włączeniu programu? Zobacz, jak to zrobić.

Jak wyłączyć automatyczne logowanie do Steam

Konto Steam dla graczy jest bardzo istotne, gdyż zapisane są na nim licencje do zakupionych na tej platformie gier. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz, aby Steam po włączeniu automatycznie logował się na Twoje konto, możesz to wyłączyć. Jest do tego odpowiednia opcja w ustawieniach programu.

Gdy opcja ta zostanie włączona, Steam nie będzie się logował automatycznie nawet wtedy, gdy podczas logowania przypadkowo zaznaczyć opcję "Zapamiętaj moje hasło". Mimo zaznaczenia tej opcji, zamknięcie Steama spowoduje wylogowanie z konta i konieczność ponownego zalogowania przy następnym uruchomieniu programu.

Wyłączanie automatycznego logowania na Steam

Włączenie tej opcji jest bardzo proste i zajmie parę chwil. Aby to zrobić, uruchom Steam i zaloguj się na swoje konto. Gdy program się już uruchomi, pora przejść do ustawień. W tym celu wysuń menu główne, klikając w zakładkę Steam w górnym lewym rogu okna programu.

Wejdź do ustawień Steam

Z rozwijanej listy wybierz Ustawienia. Pojawi się okno z ustawieniami programu. Od razu w pierwszej domyślnej zakładce, czyli KONTO, znajdziesz ustawienia logowania. Zwróć uwagę na pole do zaznaczenia na samym dole:

Nie zapisuj danych do logowania na tym komputerze

Zaznacz tę opcję, a następnie zatwierdź zmiany przyciskiem OK. Gdy ta opcja jest zaznaczona, opcja automatycznego logowania jest wyłączona. Nawet gdy zalogujesz się ponownie i zaznaczysz opcję zapamiętania hasła, to Steam zignoruje ją. Po zamknięciu program się wyloguje i ponownie poprosi o podanie hasła.

Zaznacz opcję niezapamiętywania danych do logowania na Steam

Warto jednak pamiętać, że działanie to uniemożliwia uruchomienie Steam w trybie offline - jest to oczywisty skutek uboczny, który wynika z tego, że do działania Steam potrzebuje dostępu do Internetu, gdyż tylko w ten sposób jest w stanie zweryfikować dane do logowania przy uruchomieniu programu i zezwolić na zalogowanie się.

Jeśli w przyszłości zechcesz wyłączyć tę opcję, wystarczy ponownie udać się do tych samych ustawień i odznaczyć tę opcję. Następnie należy zrestartować Steam, zalogować się i zaznaczyć opcję "Zapamiętaj moje hasło". Wtedy Steam ponownie zapamięta dane do logowania w celu automatycznego logowania.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus