Jeśli używasz systemu Windows 10 lub 11 i zastanawiasz się, czy możesz wyłączyć proces Antimalware Service Executable, który stale działa i przeżuwa mnóstwo zasobów systemowych. Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby go wyłączyć. Jednak powinieneś pomyśleć dwa razy przed trwałym wyłączeniem Antimalware Service Executable.

Windows 10 i 11 mają wiele różnych procesów, które działają w tle, zapewniając płynne i bezpieczne działanie systemów operacyjnych. Jeśli otworzysz Menedżera zadań i przejrzysz listę rzeczy, prawdopodobnie będziesz przytłoczony samą ich liczbą. Prawdopodobnie posortowałeś również tę listę według użycia i odkryłeś, że istnieje jeden konkretny proces, który wydaje się przeżuwać wiele zasobów systemowych.

Ponieważ ten proces jest ważny dla bezpieczeństwa, powinieneś dwa razy pomyśleć o wyłączeniu go w celu zwiększenia zasobów systemowych. Jeśli jednak jesteś nieugięty w sprawie wprowadzenia zmiany, poniżej znajdziesz kilka różnych kroków, aby ją wyłączyć. Tylko upewnij się, że utworzyłeś punkt przywracania systemu

Jeśli chcesz wyłączyć Antimalware Service Executable w systemie Windows 11/10, oto jak możesz to zrobić. Można go wyłączyć za pomocą aplikacji Windows Security, Edytora lokalnych zasad grupy i Windows PowerShell. Chociaż dodanie wykluczenia działa, może nie działać przez cały czas, ponieważ zależy to również od innych ustawień.

Jak wyłączyć Antimalware Service Executable w systemie Windows 11/10?

Prawdopodobnie widziałeś wiele innych przewodników sugerujących otwarcie Menedżera zadań, a następnie kliknięcie prawym przyciskiem myszy Antimalware Service Executable i wybranie opcji Zakończ zadanie, ale ta opcja jest w rzeczywistości zablokowana jako środek bezpieczeństwa, więc jest to fałszywe rozwiązanie. Być może w przeszłości mogło to działać, ale już nie działa.

Wyłącz Ochronę w czasie rzeczywistym w Ustawieniach, aby zamknąć Antimalware Service Executable.

Aby wyłączyć ochronę w czasie rzeczywistym za pomocą Zabezpieczeń systemu Windows, wykonaj następujące kroki.

  • Otwórz Zabezpieczenia systemu Windows na komputerze, wyszukując Zabezpieczenia systemu Windows w menu Start.
  • Następnie przejdź do zakładki Ochrona przed wirusami i zagrożeniami.
  • Tutaj kliknij Zarządzaj ustawieniami pod nagłówkiem Ochrona przed wirusami i zagrożeniami.
  • Teraz przestaw przełącznik Ochrona w czasie rzeczywistym na Wył., a zostanie wyłączony.

Antimalware Service Executable przy użyciu lokalnego edytora zasad grupy.

Jeśli masz system Windows 10 lub 11 Pro, możesz użyć Edytora lokalnych zasad grupy, aby wprowadzić tę zmianę. Niestety ta funkcja nie jest dostępna w systemie Windows Home. Aby wyłączyć ochronę w czasie rzeczywistym za pomocą Edytora lokalnych zasad grupy, wykonaj następujące czynności.

  • Najpierw otwórz narzędzie Uruchom, naciskając Klawisz Windows + R na klawiaturze.
  • Następnie skopiuj i wklej lub wpisz gpedit.msc w polu tekstowym Uruchom narzędzie i naciśnij Enter.
  • Teraz przejdź do Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > Składniki systemu Windows > Program antywirusowy Microsoft Defender > Ochrona w czasie rzeczywistym
  • Po dotarciu do tej lokalizacji kliknij dwukrotnie ustawienie Wyłącz ochronę w czasie rzeczywistym.
  • Wybierz opcję Włączone i kliknij OK, aby zapisać zmianę.

Wyłączając Antimalware Service Executable, opcje ochrony w czasie rzeczywistym pozwolą Ci zaoszczędzić trochę zasobów systemowych, które potencjalnie narażasz się na zagrożenia, więc rób to, znając potencjalne konsekwencje.