Jeśli niedawno przełączyłeś się z WhatsApp (lub innej aplikacji) na Singal, prawdopodobnie nadal przyzwyczajasz się do nowego interfejsu użytkownika i sposobu poruszania się po aplikacji. Chociaż Signal jest nadal bardzo podstawową aplikacją do przesyłania wiadomości, można wykonać kopię zapasową danych, które obecnie zapisane są w aplikacji Signal. 

Powiązane: Jak zaprosić znajomych i rodzinę do korzystania z Signal.

Każdy, kto niedawno przeszedł z WhatsApp lub innej usługi na Signal, prawdopodobnie zauważył, jak podstawowy jest to komunikator. Kosztem uzyskania prywatności jest niestety utrata wielu funkcjonalności. W przypadku aplikacji, która wciąż szuka swojego miejsca na rynku, jest to całkiem normalne, ponieważ nowe funkcje pojawiają się zwykle po ugruntowaniu pozycji firmy.

Podstawowy czy nie Signal, nadal ma wszystkie ważne funkcje, które posiada większość konkurentów na rynku. W tym możliwość tworzenia kopii zapasowych, przywracania i / lub przenoszenia danych na nowe urządzenie. Jeszcze bardziej imponujące czy interesujące jest to, że Signal nie zapisuje kopii zapasowych w chmurze. Oznacza to, że wszystkie Twoje dane są przechowywane lokalnie (zaszyfrowane) i bezpiecznie na Twoim urządzeniu. Jak pewnie zdajesz sobie sprawę ma to pewnie swoje zalety jak i wady. Przejdźmy jednak do tworzenia kopii zapasowej Signal.

 1. Otwórz Signal na swoim urządzeniu. 
 2. Idź do Ustawienia> Rozmowy> Kopia zapasowa
 3. Następnie wybierz Włącz, i wybierz gdzie chcesz zapisać kopię zapasową.
 4. Teraz wybierz folder kopii zapasowej , postępuj zgodnie ze wskazówkami, a następnie stuknij Utwórz kopię zapasową.

Jak wykonać kopię zapasową Signal?

Aby wykonać kopię zapasową swojego konta Signal, musisz wykonać następujące czynności. 

 • Najpierw otwórz Signal na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS, a następnie przejdź do Ustawienia> Rozmowy> Kopia zapasowa

 • W tym miejscu dotknij niebieskiej ikony Włącz i zanotuj hasło wyświetlane na ekranie. Sugeruję je zapisać, a także utworzyć kopię cyfrową na wypadek zgubienia jednego lub drugiego. Jeśli utworzysz kopię zapasową i zgubisz ten kod, nie będziesz mieć dostępu do żadnych zapisanych danych.
 • Gdy masz kopię kodu i zaznaczysz pole wyboru, stuknij opcję Włącz kopie zapasowe.
 • Spowoduje to przejście do nowego ekranu, na którym masz trzy podstawowe opcje:

- Utwórz kopię zapasową

- Folder kopii zapasowej

- Zweryfikuj hasło kopii zapasowej

 • Najpierw wybierz Folder kopii zapasowej i wskaż lokalizację, w której chcesz zapisać kopię zapasową Signal.
 • Na koniec kliknij Utwórz kopię zapasową, a kopia zapasowa wszystkich danych zostanie zaszyfrowana i zapisana w określonej lokalizacji. Jeśli chcesz, możesz użyć opcji Zweryfikuj hasło kopii zapasowej aby upewnić się, czy wszystko działa poprawnie.

 

Jak przywrócić dane z kopii zapasowej Signal?

Aby przywrócić kopię zapasową Signal, należy wykonać następujące czynności. Pamiętaj tylko, że aby to zrobić, będziesz potrzebować hasła. Więc przygotuj je wcześniej. 

Uwaga: Możesz to zrobić tylko z nowej wersji Signal. 

 • Otwórz Signal, a następnie stuknij Przywróć kopię zapasową.
 • Znajdź plik na swoim urządzeniu.
 • Wprowadź hasło zapisane podczas tworzenia pierwszej kopii zapasowej.
 • Teraz zweryfikuj swój numer i kod PIN.
 • Odtwórz kopię zapasową w aplikacji.

Jak przenieść dane Signal na nowy telefon?

Jeśli chcesz przenieść dane na nowe urządzenie, postępuj zgodnie z instrukcjami, tak jak to było opisane w przypadku odtwarzania kopii zapasowej. Następnie po prostu skopiuj i wklej plik z obecnego urządzenia na nowe urządzenie. Gdy masz już plik kopii zapasowej na nowym telefonie, po prostu wykonaj kroki przywracania kopii zapasowej i gotowe.