Download, sterowniki

Jak wyciszyć graczy w Apex Legends (PC, PS4, Xbox One)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
13.02.2019
Ilość komentarzy
0

Trafił Ci się do drużyny gracz, który nadużywa czatu głosowego, nadmiernie stawia znaczniki lub ciągle wysyła wiadomości tekstowe? Możesz go wyciszyć. Zobacz, jak wyciszyć graczy w Apex Legends, aby zablokować ich czat głosowy, tekstowy oraz znaczniki.

Jak wyciszyć graczy w Apex Legends

Apex Legends jest grą, w której wprowadzono dość rewolucyjny system znaczników, umożliwiający dobrą komunikację bez konieczności rozmawiania na czacie głosowym lub tekstowym. W każdej chwili możemy oznaczyć kierunek, przeciwnika lub broń dla innych członków drużyny. Mimo tego w grze nadal jest dostępny czat głosowy oraz tekstowy, którego niektórzy mogą nadużywać.

Jeśli trafiła Ci się w drużynie osoba, która czatu głosowego lub tekstowego używa do obrażania i wprowadzania toksycznej atmosfery, to warto wiedzieć, że można ją zablokować. Zablokować można nie tylko funkcję czatu dla danej osoby, ale również wyświetlanie znaczników od danego gracza - jest to przydatne, gdy trafi nam się ktoś nadpobudliwy i stawia kilkadziesiąt znaczników na jednym przeciwniku. W takim wypadku wystarczy wyciszyć odpowiedni kanał komunikacyjny dla danej osoby i gotowe - innych będziemy słyszeć normalnie, a natrętnego gracza wyciszymy.

Wyciszanie czatu głosowego, tekstowego lub znaczników w Apex Legends

Gra umożliwia wyciszanie indywidualnych graczy bez wpływu na komunikację z innymi osobami. Wyciszać możemy w trakcie samej rozgrywki z poziomu menu dostępnego w naszym ekwipunku.

W trakcie rozgrywki otwórz swój ekwipunek (w przypadku gry w wersji na PC jest to klawisz Tab). Pojawi się ekran z posiadanymi przez Ciebie broniami oraz przedmiotami. Na samej górze znajdziesz przełączniki między zakładkami Ekwipunek, Oddział, Legenda.

Otwórz ekwipunek i wejdź do zakładki Oddział

Przełącz się do zakładki Oddział. W tym miejscu znajdziesz informacje o graczach w swojej drużynie. Pod każdą kartą gracza znajdują się trzy przyciski, które umożliwiają wyciszenie danej osoby na wybranym kanale komunikacji.

Pierwsza ikona z głośnikiem pozwala przełączyć wyciszenie na czacie głosowym. Druga ikona ze znacznikiem umożliwia ukrycie znaczników od wybranej osoby. Natomiast trzecia ikona z wiadomością pozwala ukryć wiadomości tekstowe od wskazanej osoby.

Wycisz wybrane kanały głosowe dla określonych graczy w Apex Legends

Przełączając wybrane kanały komunikacji możemy szybko i łatwo wyciszyć agresywne, toksyczne lub irytujące osoby, blokując otrzymywanie od nich znaczników, wiadomości tekstowych lub transmisji głosowej.

Oczywiście wyciszenie działa tylko na wybrane osoby i nie wpływa w żaden sposób na komunikację z pozostałym członkiem drużyny, a także z innymi graczami w kolejnych rozgrywkach.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus