Download, sterowniki

Jak wybrać domyślne głośniki i mikrofony dla poszczególnych aplikacji w systemie Windows 10.

Autor
Juan. M
Data dodania
06.12.2020
Ilość komentarzy
0

Jeśli korzystasz z systemu Windows 10 i masz podłączony szereg różnych dodatkowych urządzeń. Możliwe, że zainteresuje Cię nowa funkcjonalność, która umożliwia przypisanie konkretnego urządzenia do określonych aplikacji i programów. Na przykład skonfigurowanie Discorda do korzystania z głośników monitora, podczas gdy Twoje gry odtwarzać dźwięk za pomocą soundbara.  

Powiązane: Jak naprawić ikony i przyciski paska zadań w systemie Windows 10.

Możliwość lepszego konfigurowania sposobu interakcji urządzeń sprzętowych z oprogramowaniem w systemie Windows 10 jest jednym z największych wyzwań systemu operacyjnego. Przez długi czas konfiguracja między sprzętem a oprogramowaniem nie była wystarczająco wysoko na liście priorytetów twórców Windowsa. Wydaje się jednak, że Microsoft w końcu zdał sobie sprawę, że wielu użytkowników systemu Windows 10 ma wiele urządzeń odpowiedzialnych za audio podłączonych do swoich komputerów.

Nikogo nie dziwi już z korzystanie z wielu monitorów jednocześnie, wraz ze wzrostem popularności soundbarów, usług przesyłania strumieniowego i oczywiście tanich mikrofonów wysokiej klasy, ludzie zaczynają mieć coraz więcej urządzeń podłączonych naraz do swoich komputerów.

Każdy użytkownik lubi mieć możliwość konfiguracji i dopasowywania ustawień do swoich potrzeb, dobrze zatem że pojawiła się opcja przypisywania niektórych urządzeń do określonych aplikacji i programów. Konfigurowanie urządzeń używanych przez system Windows 10 do odtwarzania dźwięku i wejścia audio jest proste, konieczne jest wykonanie następujących czynności: 

 1. Upewnij się, że aplikacja / program, który chcesz dostosować jest włączony
 2. Idź do Ustawienia> System.
 3. Kliknij kartę Dźwięk , a następnie kliknij opcję Zaawansowane opcje dźwięku u dołu strony.
 4. Teraz po prostu użyj rozwijanych pól, które są ustawione na Domyślne, aby wybrać dane urządzenie.

Jak ustawić domyślne urządzenia wyjściowe (głośniki) dla aplikacji i programów w systemie Windows 10?

Aby dostosować domyślne głośniki, których używasz dla określonej aplikacji lub programu w systemie Windows 10, musisz wykonać następujące czynności.

 • Najpierw otwórz Ustawienia, a następnie przejdź do System.
 • Następnie zmień na Dźwięk i kliknij Preferencję głośności i urządzeń aplikacji. W sekcji Zaawansowane opcje dźwięku na samym dole strony.

 • W tej sekcji Preferencję głośności i urządzeń aplikacji wybierz aplikację lub program, dla którego chcesz ustawić nowe domyślne urządzenie wyjściowe. (upewnij się, że aplikacja / program jest uruchomiony, aby był na liście)
 • Teraz użyj górnego menu rozwijanego, aby wybrać domyślne głośniki (urządzenie wyjściowe), którego chcesz użyć.

Jak ustawić domyślne urządzenia wejściowe (mikrofony) dla aplikacji i programów w systemie Windows 10?

 • Najpierw otwórz Ustawienia, a następnie przejdź do System.
 • Następnie zmień na Dźwięk i kliknij Preferencję głośności i urządzeń aplikacji. W sekcji Zaawansowane opcje dźwięku na samym dole strony.
 • W sekcji Preferencję głośności i urządzeń aplikacji wybierz aplikację lub program, dla którego chcesz ustawić nowe domyślne urządzenie wejściowe. (upewnij się, że aplikacja / program jest uruchomiony, więc się pojawia)
 • Teraz użyj dolnego menu rozwijanego, aby wybrać domyślny mikrofon (urządzenie wejściowe), którego chcesz użyć.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas dokonywania tej zmiany jest otwarcie i uruchomienie programu, aplikacji lub gry, dla której chcesz skonfigurować urządzenia wejściowe i wyjściowe. Jeśli nie masz go otwartego i uruchomionego, nie pojawi się na liście konfigurowalnych opcji.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus