Aplikacja Viber do prowadzenia rozmów głosowych i czatowania otrzymała tryb ciemny. To kolejny komunikator po Messengerze, w którym pojawił się tryb ułatwiający korzystanie z aplikacji w nocy. Zobaczmy, jak włączyć tryb ciemny w Viberze.

Jak włączyć ciemny tryb w Viberze

Interfejs aplikacji Viber, podobnie jak innych współczesnych aplikacji, opiera się głównie na kolorze białym. Wszyscy wiemy, jak irytujące potrafi to być, gdy chcemy skorzystać z takiej aplikacji późnym wieczorem, w nocy lub po prostu w ciemnym pomieszczeniu. Nasze oczy szybko się męczą, nawet po obniżeniu jasności ekranu do minimalnego poziomu.

Na szczęście twórcy Vibera postanowili uraczyć swoich użytkowników trybem ciemnym. Został on wprowadzony w najnowszej wersji aplikacji Viber i pozwala szybko przełączyć cały interfejs aplikacji na ciemne barwy, które nie próbują wypalić naszych oczu w trakcie korzystania z aplikacji w ciemnych pomieszczeniach.

Włączanie trybu ciemnego w aplikacji Viber

Tryb ciemny został wprowadzony w najnowszej aktualizacji Vibera dla Androida, więc upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję komunikatora. Jeśli masz włączone automatyczne aktualizacje w Sklepie Play, to aplikacja prawdopodobnie jest już uaktualniona. Jeśli jednak nie korzystasz z tej funkcji, to wejdź do Sklepu Play i sprawdź dostępność aktualizacji dla Vibera.

Pobierz Viber ze Sklepu Play

Gdy masz już najnowszą wersję aplikacji, to uruchom ją, a następnie udaj się do ustawień głównych. Aby to zrobić, dotknij na pasku dolnym ostatniego przycisku z prawej („Więcej”). Wyświetlone zostanie menu Viber.

Viber - wejdź do  ustawień aplikacji

W menu przewiń zawartość opcji w dół, aż znajdziesz pozycję o nazwie „Ustawienia” z ikoną koła zębatego. Wejdź do ustawień.

W ustawieniach udaj się do zakładki „Wygląd”. W tym miejscu znajdziesz nowy przełącznik o nazwie „Tryb ciemny”. Wystarczy, że przesuniesz suwak do pozycji włączonej, a tryb ciemny zostanie uaktywniony.

Viber - włącz tryb ciemny

Cały interfejs aplikacji, ustawień, rozmów, czatów i wszystkich pozostałych ekranów zostanie zmieniony. Od teraz wszystkie te elementy będą wyświetlane na ciemnym tle, a korzystanie z aplikacji w nocy będzie znacznie przyjemniejsze.