Sklep Play już jakiś czas temu doczekał się ciemnego interfejsu, który aktywowany był automatycznie po włączeniu globalnego trybu ciemnego w Androidzie 10. Google wprowadził teraz możliwość samodzielnego wyboru jasnego lub ciemnego motywu.

Jak włączyć lub wyłaczyć tryb ciemny w Sklepie Play

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Sklep Play otrzymał tryb ciemny i można go uaktywnić albo za pomocą globalnego trybu ciemnego w Androidzie 10, albo za pomocą aplikacji Dark Mode, która imituje ten tryb w urządzeniach ze starszą wersją systemu. Takie działanie było konieczne, gdyż Sklep Play nie posiadał żadnego przełącznika do zmiany motywu - aplikacja automatycznie dostosowywała się do ustawień systemu. To jednak uległo zmianie. Google postanowił dać możliwość samodzielnego wyboru motywu w Sklepie Play.

Jak włączyć lub wyłączyć tryb ciemny w Sklepie Play?

Motyw w Sklepie Play można teraz zmienić w ustawieniach aplikacji. Sklep Play powinien aktualizować się automatycznie, więc funkcja ta powinna być już dostępna w Twoim urządzeniu. Jeśli jej jeszcze nie masz, to prawdopodobnie wkrótce się ona pojawi. Google cały czas stopniowo udostępnia uaktualnienie.

Uruchom Sklep Play, a następnie wysuń menu boczne za pomocą ikony z trzema kreskami w górnym lewym rogu. Z menu bocznego wybierz zakładkę "Ustawienia".

Wejdź do ustawień Sklepu Play

Wyświetlą się wszystkie opcje aplikacji Sklep Play. Jeśli funkcja zmiany motywu jest już dla Ciebie dostępna, to znajdziesz tu na liście przełącznik o nazwie "Motyw". Wybierz tę opcję.

Pojawi się teraz nowe okienko, w którym możesz wybrać na stałe tryb jasny, tryb ciemny lub uaktywnić zmianę motywów zgodną z ustawieniami oszczędzania baterii.

Ustaw motyw w Sklepie Play

Tryby jasny lub ciemny aktywują wybrany motyw kolorystyczny i powinny nadpisywać ustawienia systemowe. Z kolei wybranie trybu automatycznego dostosowywania sprawi, że w zależności od ustawień systemowych i poziomu baterii motyw kolorystyczny w Sklepie Play będzie się zmieniać samodzielnie.