Download, sterowniki

Jak włączyć RCS w Androidzie (w aplikacji Wiadomości od Google)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
23.11.2020
Ilość komentarzy
0

Wiadomości RCS są dostępne u większości operatorów w Polsce, wystarczy je włączyć w swoim urządzeniu. Oto, jak to zrobić we Wiadomościach Google, czyli aplikacji do obsługi SMS-ów od Google'a.

Jak włączyć wiadomości RCS

RCS, czyli Rich Communication Services, to nowy standard komunikacji, który przez wielu jest nazywany wiadomościami SMS 2.0. Oferowany jest już przez większość polskich operatorów i umożliwia wyposażenie standardowych wiadomości we wszystkie funkcje znane z komunikatorów typu Messenger czy Whatsapp. Oznacza to, że możemy wysyłać o wiele dłuższe wiadomości, a także przesyłać multimedia w wysokiej jakości. Co więcej, jest to darmowe, gdyż przesyłanie wiadomości RCS odbywa się przez Wi-Fi lub dane komórkowe (Internet mobilny).

Pod wieloma względami jest to funkcja podobna do wiadomości iMessage w wiadomościach na iPhone. Jeśli aplikacja do wiadomości SMS wykryje, że numer telefonu, z którym czatujemy ma włączoną obsługę RCS, to wysłanie wiadomości do tej osoby odbędzie się przez Internet, za darmo, bez ograniczeń znanych z klasycznych wiadomości SMS. RCS najprościej włączyć, gdy w telefonie posiadasz aplikację Wiadomości Google, czyli oficjalną aplikację Google do obsługi SMS.

Jak włączyć RCS w Wiadomościach Google?

Jeśli w swoim smartfonie masz czystego Androida bez jakichkolwiek nakładek, to najprawdopodobniej posiadasz już aplikację Wiadomości od Google jako domyślnego klienta SMS. Jeśli jednak posiadasz inną aplikację, to pobierz ze Sklepu Play aplikację Wiadomości od Google.

Pobierz aplikację Wiadomości (Messages)

Aplikacja ta pozwala obsługiwać standardowe SMS-y, a dodatkowo umożliwia szybkie włączenie funkcji RCS niezależnie od tego, u jakiego operatora posiadasz numer telefonu. Jeżeli instalujesz aplikację Wiadomości od Google po raz pierwszy, to przy jej uruchomieniu wyświetli się zapytanie o to, czy chcesz ustawić ją jako domyślną aplikację do obsługi Wiadomości SMS. Wyraź na to zgodę.

Włącz funkcje czatu

Następnie uruchom aplikację ponownie - po uruchomieniu powinna ona automatycznie wykryć, czy możesz włączyć wiadomości RCS, które w tej aplikacji są nazywane "funkcją czatu". Pojawi się wtedy okienko w dolnej części ekranu z komunikatem "Wiadomości są teraz jeszcze lepsze" i prośbą o zaakceptowaniu warunków korzystania z usługi w celu aktywacji funkcji czatu od Google. Wciśnij wtedy "Zgadzam się" i gotowe - funkcja RCS będzie włączona.

Jeśli to okienko Ci się nie wyświetliło, to nic nie szkodzi. Możesz włączyć tę opcję ręcznie.

Włącz RCS w Wiadomościach od Google

W tym celu dotknij ikony z trzema kropkami w górnym prawym rogu, a następnie wybierz Ustawienia. W ustawieniach przejdź do zakładki Funkcje czatu i zaznacz pole "Włącz funkcje czatu". Twój numer telefonu zostanie zarejestrowany w funkcjach czatu i teraz wszystkie inne osoby korzystające z tej funkcji będą mogły wysyłać do Ciebie wiadomości RCS.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus