Download, sterowniki

Jak włączyć podgląd zakładek w Microsoft Edge.

Autor
Juan. M
Data dodania
23.09.2020
Ilość komentarzy
0

Jeśli przeszedłeś na nową wersję przeglądarki Microsoft Edge opartej na przeglądarce Google Chrome, ale tęsknisz za starym podglądem zakładek- dobrze trafiłeś. W tym artykule dowiesz się jak włączyć podgląd zakładki, bez konieczności otwierania danej karty.

Związane z: Jak wyłączyć autoplay w przeglądarce Edge (Chromium)

Jeśli do tej pory nie korzystałeś z funkcji podglądu kart tzn. Tab Hover Cards, jest to sprytna funkcja, która pomoże Ci szybko sprawdzić zawartość wszystkich otwartych zakładek w przeglądarce, bez konieczności przełączania się z jednej na drugą. Jeśli jesteś typem użytkownika, który ma mnóstwo kart otwartych równocześnie, może się okazać że ta funkcja bardzo ułatwi Ci codzienne korzystanie z przeglądarki.

Podgląd kart jest standardową funkcją przeglądarki Google Chrome, którą można łatwo włączać i wyłączać z menu Flagi Chrome. Podobnie jest w przypadku Microsoft Edge, jednak odbywa się to w nieco inny sposób. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Jak włączyć podgląd zakładek w Microsoft Edge?

Aby rozpocząć, upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki Microsoft Edge. Ta wersja Edge zawiera podgląd zakładek, wystarczy zatem włączyć tę funkcję w menu zaawansowanych opcji Edge.

Skopiuj i wklej lub wpisz w pasku adresu edge://flags i naciśnij klawisz Enter.

Spowoduje to wyświetlenie wszystkich zaawansowanych opcji Edge, których nie ma w standardowych ustawieniach. Teraz, gdy jesteś na tej stronie, użyj pola tekstowego i wyszukaj hasło Tab Hover Card.

Wyświetlą się dwie pozycje: Tab Hover Cards i Tab Hover Card Images. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to skorzystać z rozwijanych pól po prawej stronie i zmienić te pozycje na Włączone/ Enabled. Gdy to zrobisz, uruchom ponownie przeglądarkę Edge. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał pozbyć się podglądów kart, po prostu wróć do tej samej lokalizacji i zmień te ustawienia na Wyłączone/ Disabled.

Na marginesie…

Jeśli używasz na komputerze oprogramowania Windows 10 i zacząłeś korzystać z przeglądarki Microsoft Edge, sprawdź koniecznie poniższy artykuł, który wprowadzi Cię temat nowego dodatku Password Leak Detection. Ma on na celu ostrzeżenie Cię o wszelkich serwisach, na których masz konto, które mogły mieć wyciek danych. Po otrzymaniu powiadomienia będziesz mógł zaktualizować dane swojego konta w tym np. hasło.

Warto włączyć również jakiejkolwiek ochroną 2FA, którą zapewnia przeglądarka. To dodatkowo ochroni Twoje konto przed złośliwymi oprogramowaniami.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus