Masz MIUI 10 w swoim urządzeniu Xiaomi i chcesz włączyć opcje programistyczne, ale wszystkie poradniki kierują Cię do zakładki „Informacje o telefonie”, której nie możesz znaleźć? MIUI 10 zmienił nieco wygląd ustawień i teraz opcje programistyczne włącza się w nieco innym miejscu.

Jak włączyć opcje programistyczne w Xiaomi

Opcje programistyczne to ukryta zakładka w Androidzie, w której można znaleźć opcje debugowania USB i zaawansowane ustawienia związane z działaniem systemu. W czystej wersji Androida (a także u większości producentów) opcje programistyczne można włączyć stukając palcem siedem razy w pole „Numer kompilacji”, które znajduje się w zakładce „Ustawienia > Informacje o telefonie”. W urządzeniach Xiaomi z MIUI 10 nie uświadczymy jednak tego pola.

Wszystko to za sprawą nakładki MIUI 10, która dość mocno zmienia układ całych ustawień w Androidzie. W gruncie rzeczy włączenie opcji programistycznych w urządzeniach z nakładką MIUI 10 jest dokładnie takie same, jak w klasycznym Androidzie - różnica polega tylko na tym, że wymagane opcje i pola są nieco inaczej nazwane i umieszczone w innym miejscu. Może to jednak niektórym przysporzyć problemy. Jak zatem włączyć opcje programistyczne w MIUI 10?

Opcje programistyczne w urządzeniach Xiaomi z nakładką MIUI 10

Podobnie jak w innych urządzeniach z Androidem, również i tutaj najpierw musimy udać się do ustawień. Wybierz z listy wszystkich aplikacji pozycję „Ustawienia”.

Na samej górze listy ustawień w MIUI 10 znajdziemy zakładkę „O telefonie”. To właśnie ta sama zakładka, która w innych urządzeniach zazwyczaj znajduje się na samym dole ustawień. Wejdź do zakładki „O telefonie”.

Wejdź do opcji specyfikacji telefonu

Pojawią się szczegóły odnośnie oprogramowania MIUI oraz naszego telefonu, takie jak model czy nazwa urządzenia. Interesująca nas opcja jest jednak nieco głębiej, więc wybierz zakładkę „Pełna specyfikacja”.

Teraz wyświetli się klasyczna lista ze wszystkimi informacjami o oprogramowaniu Android. Wyszukaj na liście opcji pola o nazwie „Wersja MIUI” - to właśnie to pole, które aktywuje opcje programistyczne. Stuknij palcem siedem razy pod rząd w pole „Wersja MIUI”.

Włącz opcje programistyczne, dotykając siedem razy przycisku Wersja MIUI

Na samym dole ekranu pojawi się informacja, że dostaliśmy uprawnienia programisty. Oznacza to, że opcje programistyczne są już włączone. Wyjdź teraz z tych opcji, przechodząc do głównego ekranu ustawień w MIUI.

Aby wejść do opcji programistycznych, wybierz na głównym ekranie ustawień zakładkę „Dodatkowe ustawienia”. Następnie na liście dostępnych zakładek znajdź „Opcje programisty”. Teraz masz dostęp do wszystkich ustawień programistycznych w Androidzie na urządzeniu Xiaomi z nakładką MIUI 10.