Download, sterowniki

Jak włączyć obsługę gestów w MIUI 12 (tryb pełnoekranowy)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
02.12.2020
Ilość komentarzy
0

W MIUI 12 wprowadzono obsługę telefonu gestami. Możesz ukryć dolny pasek nawigacyjny i zamiast tego cofać się, powracać na ekran główny lub przełączać aplikacje za pomocą prostych i wygodnych gestów. Dzięki temu cały ekran może zostać przeznaczony na aplikację. Jak to włączyć?

Jak włączyć gesty w MIUI 12

Przez lata przyzwyczailiśmy się do dolnego paska nawigacyjnego, zawierającego przyciski cofania, powrotu do ekranu głównego i przełączania między aplikacjami. Niektóre modele zawierały przyciski fizyczne, umieszczone pod ekranem, jednak wraz z rosnącą tendencją do pokrywania całej wierzchniej części telefonu ekranem przyciski te były umieszczone u dołu ekranu jako fragment oprogramowania. Jeśli jednak masz MIUI 12, to możesz o tych przyciskach zapomnieć i ukryć cały ten pasek, a zamiast niego wykorzystywać proste gesty, którymi wycofasz się z aplikacji, powrócisz do ekranu głównego lub przełączysz się na inną aplikację uruchomioną w tle. To bardzo wygodne, a na dodatek otrzymujemy tryb pełnoekranowy, gdzie aplikacja wyświetla się na całej powierzchni wyświetlacza, bez rezerwowania dolnej części na przyciski nawigacyjne.

Jak włączyć gesty w MIUI 12?

Odpowiednia opcja znajduje się w ustawieniach telefonu i wystarczy przełączyć jeden suwak, aby przejść na nowy sposób korzystania z urządzenia. Przyciski nawigacyjne zostaną ukryte, a MIUI 12 wyświetli krótki przewodnik po gestach, dzięki czemu szybko nauczysz się, w jaki sposób korzystać z funkcji cofania, powrotu do ekranu głównego czy przełączania aplikacji.

Aby to zrobić, wejdź do ustawień w MIUI 12, a następnie udaj się do zakładki "Dodatkowe funkcje". W tym miejscu wyszukaj sekcji "Wyświetlacz pełnoekranowy". Tu możesz przełączać się między różnymi trybami obsługi urządzenia. Dostępne są dwa tryby: przyciski oraz gesty pełnoekranowe.

Wejdź do ustawień wyświetlacza pełnoekranowego

 

Domyślnie wybrany jest tryb przycisków, który wyświetla klasyczny pasek nawigacyjny na samym dole. Aby to zmienić i włączyć gesty, zaznacz opcje "Gesty pełnoekranowe". Pojawi się okienko "Nauka gestów", w którym możesz zobaczyć, jak korzystać z gestów.

Włącz gesty

Zalecamy wybranie opcji "Naucz" i przejście przez przewodnik. Dzięki temu bardzo szybko nauczysz się, jakich gestów możesz używać. W skrócie, obsługa gestami wygląda następująco:

  • Funkcja "Cofnij": wykonaj gest przeciągnięcia od lewej lub prawej krawędzi ekranu do środka,

  • Funkcja "Powrót do ekranu głównego": wykonaj gest przeciągnięcia od dołu ekranu do środka,

  • Funkcja "Listy ostatnio uruchomionych aplikacji": wykonaj gest przeciągnięcia od dołu ekranu do środka, a następnie odczekaj chwilę na pojawienie się listy ostatnio uruchomionych aplikacji.

Jak widzisz, są to proste i intuicyjne gesty.

Nauka gestów

Gdy przejdziesz przez przewodnik, potwierdź uruchomienie obsługi gestami za pomocą przycisku "Gotowe". Od tej pory możesz korzystać z urządzenia za pomocą gestów, a dolny pasek nawigacyjny zostanie ukryty.

Warto także wspomnieć, że od tej pory u dołu ekranu będzie wyświetlać się wąska linia, która pozwala szybko przełączać się między ostatnio uruchomionymi aplikacjami.

Ukryj wskaźnik pełnoekranowy

Ją również możesz ukryć - wystarczy zaznaczyć pole "Ukryj wskaźnik pełnego ekranu". Spowoduje to aktywację kolejnego gestu do szybkiego przełączania między ostatnimi aplikacjami - wystarczy wykonać gest przeciągnięcia od dołu ekranu do środka, a następnie przesunąć palec w lewo lub prawo, by przeskoczyć do jednej z ostatnio uruchomionych aplikacji.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus