Korzystasz z Discord i chcesz uzyskać nieco większy dostęp do informacji, takich jak identyfikatory kanałów i wiadomości? Jednym z możliwych rozwiązań jest włączenie trybu dewelopera (programisty). Daje to mnóstwo dodatkowych opcji, więc jeśli chcesz z nich skorzystać, postępuj zgodnie z instrukcjami pokazanymi w artykule, które poprowadzą Cię przez proces włączania trybu dewelopera na Discordzie.

Discord jest jedną z najbogatszych w funkcje platform w Internecie, więc większość osób korzystających z niego nigdy nie marzy o tym, by chcieć korzystać z jeszcze większej ilości opcji niż ta, którą już można znaleźć na platformie. Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkiego, jest kilku zaawansowanych użytkowników, którzy lubią kopać trochę głębiej i znajdować jeszcze więcej informacji i opcji, z którymi można eksperymentować. W tym miejscu rozwiązaniem zwykle okazuje się włączenie trybu programisty.

Tryb programisty na Discordzie udostępnia szereg różnych opcji, takich jak identyfikatory kanałów i wiadomości dla twojego serwera oraz ogromny wybór narzędzi, jeśli tworzysz bota do monitorowania i publikowania w określonym kanale. To tylko niektóre z funkcji, które znajdziesz w trybie programisty na Discordzie, jednak aby zacząć z nich korzystać, będziesz musiał najpierw go włączyć, ponieważ domyślnie jest dezaktywowany, aby nie przestraszyć zwykłych użytkowników.

Jak włączyć lub wyłączyć tryb programisty na Discordzie? Lokalizacja trybu programisty na Discordzie.

Aby włączyć tryb programisty na Discordzie w systemie Windows lub Mac, musisz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw otwórz Discord i zaloguj się na swoje konto. Po zalogowaniu kliknij ikonę Ustawienia w lewym dolnym rogu obok swojej nazwy użytkownika.
  • Spowoduje to wyświetlenie długiej listy opcji. Kliknij Zaawansowane w lewym panelu, a następnie upewnij się, że przełącznik obok opcji Tryb dewelopera jest włączony (zielony).

Gdy tylko dokonasz zmiany, wszystkie opcje dewelopera staną się dostępne, nie będziesz musiał ponownie uruchamiać Discorda, aby je zobaczyć. Jeśli zmienisz zdanie na dowolnym etapie, po prostu wróć do tego samego miejsca i ponownie wyłącz przełącznik.

Jak włączyć lub wyłączyć tryb programisty Discord na Androidzie, iPhonie lub iPadzie?

Na urządzeniach mobilnych możesz włączyć lub wyłączyć tryb programisty na Discordzie, wykonując następujące czynności.

  • Najpierw zaloguj się do Discorda, a następnie wybierz ikonę profilu w prawym dolnym rogu.
  • W kolejnym kroku kliknij Zachowanie w obszarze USTAWIENIA UŻYTKOWNIKA, a następnie przestaw przełącznik obok opcji Tryb dewelopera na Włączone.

Gdy tylko wprowadzisz zmianę, wejdzie ona w życie i uzyskasz dostęp do wszystkich Opcji dewelopera. Jeśli na dowolnym etapie chcesz wyłączyć Tryb dewelopera na Discordzie, po prostu wróć do tej samej lokalizacji i wyłącz przełącznik.

Gdy tryb programisty Discord jest aktywny, będziesz mógł kopiować identyfikatory serwerów, kanałów, użytkowników i poszczególnych wiadomości. Aby to zrobić dla serwerów, dotknij nazwy serwera, a następnie wybierz opcję Kopiuj ID.