Spotify oferuje funkcję powiadomień, dzięki którym możemy być informowani o nowych artystach, piosenkach, a także aktualizacjach playlist, które śledzimy. Zobacz, jak włączyć lub wyłączyć takie powiadomienia ze Spotify w urządzeniach mobilnych.

Spotify - włączanie i wyłączanie powiadomień w Androidzie / iOS

Spotify może wysyłać różnego rodzaju powiadomienia w dwóch formach – w formie wiadomości e-mail, a także w formie powiadomień push, które wyświetlają się na ekranie blokady oraz na pasku powiadomień smartfona. Mogą one informować o nowych wykonawcach, nowych utworach, o polecanych playlistach, a także o aktualizacjach list odtwarzania, które śledzimy.

Powiadomienia możemy kontrolować za pomocą aplikacji Spotify na urządzeniach z Androidem lub iOS. Mamy tam pełen dostęp do ustawień, które umożliwiają włączenie lub wyłączenie poszczególnego typu powiadomień, a także dostosowanie ich sposobu dostarczania. Jak to zrobić?

Włączanie lub wyłączanie powiadomień w aplikacji Spotify

Wszystkimi ustawieniami powiadomień możemy sterować za pomocą aplikacji Spotify dla urządzeń z Androidem oraz iOS. Aby to zrobić, uruchom aplikację Spotify, a następnie w dolnym menu dotknij ostatniej zakładki z prawej, czyli „Biblioteka”.

Po przejściu do biblioteki dotknij ikony koła zębatego w górnym prawym rogu, aby wejść do ustawień aplikacji. Wyświetlą się teraz wszystkie opcje Spotify. Wyszukaj na liście zakładki o nazwie „Powiadomienia”, a następnie wybierz ją, by przejść do szczegółów związanych z otrzymywaniem powiadomień od Spotify.

Wejdź do ustawień powiadomień w Spotify

Pojawią się teraz wszystkie typy powiadomień, jakie Spotify wysyła, a także przełączniki, które pozwalają włączyć dany typ komunikatu w formie wiadomości e-mail lub powiadomienia push. Oto, jakiego rodzaju powiadomienia możemy włączyć:

  • Recommended music (Polecana muzyka) – powiadomienia z sugestiami muzycznymi na bazie naszych poprzednich odsłuchań
  • New music (Nowa muzyka) – powiadomienia o nowych utworach od artystów, których śledzimy lub możemy polubić
  • Playlist updates (Aktualizacje playlist) – powiadomienia o zmianach w playlistach, które śledzimy
  • Concert notifications – powiadomienia o koncertach i występach na żywo w naszej okolicy
  • Artist updates – powiadomienia o nowościach związanych z artystami, których lubimy lub śledzimy
  • Spotify updates – powiadomienia związane z nowościami w Spotify (nowe funkcje itp.)

Ustawienia powiadomień w Spotify

Do każdego typu powiadomień możemy zaznaczyć opcję „Powiadomienia e-mail” lub „Powiadomienia push”. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia w smartfonie, to wystarczy, że obok wybranych pozycji zaznaczysz „Powiadomienia push”. Z kolei jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości e-mail z nowościami, to zaznacz „Powiadomienia  e-mail”. Analogicznie, jeżeli chcemy całkowicie wyłączyć powiadomienia, to wystarczy odznaczyć wszystkie opcje na liście.