Download, sterowniki

Jak włączyć lub wyłączyć Centrum Kontroli w MIUI 12

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
15.10.2020
Ilość komentarzy
0

Centrum kontroli w MIUI 12 to nowy panel wyświetlający skróty i przełączniki najważniejszych funkcji w telefonie. Zastępuje on stary wygląd skrótów oraz powiadomień. Możesz wybrać, czy chcesz korzystać z nowego Centrum Kontroli, czy też wolisz przywrócić stary wygląd tej funkcji.

Centrum kontroli MIUI 12

Jedną z większych zmian wizualnych w MIUI 12 jest zmiana sposobu, w jaki wyświetlane są skróty i przełączniki najważniejszych funkcji w telefonie (np. Wi-Fi, Transmisji danych, Bluetooth itp.). W MIUI 11 i starszych po wysunięciu panelu z górnej części ekranu otrzymywaliśmy rozwijany na życzenie pasek skrótów, a także podgląd najnowszych powiadomień na jednym ekranie. W MIUI 12 wprowadzono wspomniane Centrum Kontroli, które jest mocno wzorowane na Centrum sterowania z iOS i wyświetla na całym ekranie skróty oraz przełączniki w formie kafelków.

Powiadomienia są domyślnie ukryte. Jeśli chcesz je wyświetlić, musisz przesunąć palcem od lewej do prawej strony ekranu, aby przejść na osobny ekran, całkowicie skupiony na samych powiadomieniach.

MIUI 12 vs MIUI 10

Na szczęście w Androidzie mamy dużą dozę ustawień, dzięki którym możemy dostosować wygląd systemu do swoich potrzeb. Nie inaczej jest w nakładce MIUI, gdyż twórcy pozwalają nam wybrać, czy chcemy korzystać z nowego Centrum Kontroli, czy też wolimy powrócić do klasycznego wyglądu.

Włączanie lub wyłączanie nowego Centrum Kontroli w MIUI 12

O tym, czy nowe Centrum Kontroli jest wyświetlane decyduje specjalna opcja w ustawieniach wyświetlacza. Możesz za jej pomocą włączyć lub wyłączyć nowe Centrum Kontroli paroma stuknięciami.

Otwórz aplikację Ustawienia, a następnie z listy dostępnych zakładek wybierz Wyświetlacz. Wyświetli się lista opcji związanych z wyświetlaczem, a także wyświetlaniem interfejsu.

Wejdź do ustawień wyświetlacza i centrum kontroli

Wyszukaj w tym miejscu sekcji oznaczonej szarymi literami jako SYSTEM, a następnie spośród zawartych w niej opcji wybierz zakładkę Centrum kontroli & panel powiadomień. W tej sekcji możesz dostosować wszystko, co związane z wyglądem i funkcjonowaniem centrum kontroli oraz panelu powiadomień.

Na liście dostępnych opcji znajdziesz funkcję Skorzystaj z nowego Centrum kontroli. To właśnie ta opcja odpowiada za to, czy po wysunięciu górnego paska wyświetla się nowe Centrum kontroli, czy też klasyczny panel ze skrótami i powiadomieniami w jednym miejscu.

Włącz lub wyłącz nowe centrum kontroli w miui 12

Aby włączyć nowe Centrum kontroli, zaznacz tę opcję. Jeśli natomiast nowe Centrum kontroli w MIUI 12 Ci się nie podoba i chcesz przywrócić stary wygląd, to odznacz tę opcję.

I to wszystko, po zaznaczeniu lub odznaczeniu tej opcji wyjdź do ekranu głównego, a następnie wysuń górny panel. Zauważysz, że jego wygląd dostosowuje się do Twoich ustawień i w zależności od preferencji widzisz albo nowe Centrum kontroli z MIUI 12, albo stary panel skrótów i powiadomień.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus