Download, sterowniki

Jak włączyć lub wyłączyć automatyczną jasność w iOS 11

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
12.10.2017
Ilość komentarzy
0

Opcje automatycznej jasności w iPhone i iPad zostały przeniesione w inne miejsce w iOS 11. Zobacz, jak włączyć lub wyłączyć automatyczną jasność w swoim smartfonie lub tablecie z najnowszą wersją systemu od Apple.

Włączanie lub wyłączanie automatycznej jasności w iOS 11

Posiadacze iPhone’ów, iPadów oraz iPodów Touch przyzwyczaili się, że opcję automatycznego dostosowywania jasności ekranu można było łatwo włączyć lub wyłączyć. Wystarczyło wejść w ustawienia ekranu i skorzystać z odpowiedniego przełącznika tuż pod suwakiem jasności. Cóż, po aktualizacji do iOS 11 nie jest to już takie oczywiste, bowiem Apple przeniósł opcję automatycznej jasności w inne miejsce.

Dla wielu osób może to być bardzo irytujące, zwłaszcza, gdy opcja automatycznej jasności przełączy się samodzielnie po aktualizacji. Zobaczmy, gdzie teraz znaleźć tę opcję w iOS 11.

Włączanie lub wyłączanie automatycznej jasności w iOS 11

Apple przeniósł tę opcję do ustawień dostępności i udogodnień ekranu w najnowszej aktualizacji systemów iOS. Jeśli zatem do tej pory nie sprawdzałeś/-aś żadnych opcji związanych z ułatwieniami dostępu, to pora tam zajrzeć.

Wejdź w swoim urządzeniu do aplikacji „Ustawienia”, a następnie udaj się do zakładki „Ogólne”. W tym miejscu znajdź sekcję „Dostępność”. Znajdziesz listę opcji, które oferują ułatwienia dostępu. Na liście wyświetla się jedna pozycja, na którą na początku możesz nie zwrócić uwagi - „Udogodnienia ekranu”.

Opcje dostępności

Wejdź w szczegóły udogodnień ekranu, wybierając je na liście. Pojawią się wszystkie przełączniki związane z tą funkcją – to właśnie tutaj Apple przeniósł opcję automatycznej jasności. Na liście opcji znajdziesz pozycję o nazwie „Jasność automatyczna”. Za pomocą tego przełącznika możesz włączać lub wyłączać automatyczne dostosowanie jasności w zależności od oświetlenia zewnętrznego.

Opcje automatycznej jasności w iOS 11

Nie wiadomo, dlaczego Apple zdecydował się przenieść tę opcję w to miejsce, aczkolwiek z pewnością dla wielu użytkowników będzie to problematyczne. Zwłaszcza, że opcja ta jest teraz dość trudna do znalezienia i bez podparcia się poradnikiem lub instrukcją obsługi może się to okazać dla niektórych niemożliwe. Nowe umiejscowienie jest dość nieintuicyjne i z pewnością nie jest to pierwsza zakładka, do której użytkownik iPhone’a czy iPada zajrzy, aby przełączyć opcje jasności ekranu.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus