Download, sterowniki

Jak włączyć czat głosowy w Fortnite Battle Royale

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
12.04.2018
Ilość komentarzy
3

Chcesz rozmawiać ze znajomymi lub osobami z Twojego składu w Fortnite? Wystarczy włączyć czat głosowy i przypisać klawisz, którego chcesz używać do aktywacji głosu. Jak to zrobić i wszystko ustawić?

Jak włączyć czat głosowy w Fortnite Battle Royale

Czat głosowy w grach typu Battle Royale jest niezwykle istotny do efektywnej komunikacji między graczami i informowaniu o pozycji wroga. Grając ze stałymi znajomymi zawsze możemy skorzystać ze specjalnego komunikatora typu Discord czy Teamspeak. Jednak grając z losowymi osobami w składach takie rozwiązanie nie jest zbyt dobre. Na szczęście Fortnite oferuje wbudowany czat głosowy, którego możemy używać w grze do rozmów z naszą drużyną.

Czat głosowy w Fortnite powinien być domyślnie włączony i ustawiony na tryb aktywacji przyciskiem Y na klawiaturze. Jeżeli jednak nie działa lub chcesz zmienić jego ustawienia, to warto wiedzieć, jak to zrobić. Sposób aktywacji czatu oraz skrót klawiszowy możesz ustawić bezpośrednio w opcjach gry.

Jak włączyć czat głosowy w Fortnite Battle Royale? Instrukcja krok po kroku

Przede wszystkim upewnij się, że twój headset prawidłowo działa i jest podłączony. Globalne ustawienia mikrofonu, takie jak głośność, możesz sprawdzić i zmienić w systemie Windows poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonie głośnika i wybranie opcji „Urządzenia do nagrywania”.

Sprawdź ustawienia mikrofonu w Windowsie

W nowym oknie znajdziesz listę podpiętych urządzeń. Znajdź tu swój mikrofon i kliknij go dwukrotnie. W zakładce Poziomy możesz ustawić głośność mikrofonu – w większości przypadków chcemy, aby globalna głośność była ustawiona na maksymalny poziom.

Gdy ustawienia systemowe są prawidłowe, to kolejnym krokiem jest ustawienie czatu głosowego w Fortnite Battle Royale. Uruchom grę, a następnie na ekranie Lobby kliknij w przycisk z kołem zębatym, aby wejść do opcji gry.

Wejdź do ustawień Fortnite

Na samej górze wybierz zakładkę Dźwięk. W tym miejscu wyświetlą się dwie opcje, które interesują nas najbardziej, czyli:

  • Czat głosowy
  • Aktywacja czatu przyciskiem

Pierwsza opcja odpowiada za to, czy czat głosowy ma być włączony. Oczywiście chcemy, aby tak było, więc ustawiamy ją do pozycji „Wł.”.

Ustawienia dźwięku w Fortnite - czat głosowy

Następna opcja odpowiada za to, czy nasz głos ma być transmitowany tylko wtedy, gdy naciśniemy przycisk, czy też ma być nadawany ciągle. Jeżeli chcesz używać przycisku do mówienia, to ustaw tę pozycję na „Wł.”. Jeżeli jednak wolisz, aby transmitowanie dźwięku z mikrofonu odbywało się automatycznie gdy tylko coś powiesz, to ustaw tę opcję do pozycji „Wył.”.

Kolejnym krokiem jest ustawienie przycisku, którym chcemy aktywować czat głosowy. Jeżeli wybraliśmy opcję automatycznej aktywacji dźwięku, to nie musimy tego ustawiać. Aby ustawić przycisk do aktywacji czatu głosowego wejdź do zakładki „Sterowanie”.

Wybierz przycisk do aktywacji mikrofonu w Fortnite

W tym miejscu poszukaj opcji o nazwie Push to talk (Battle Royale). To opcja odpowiedzialna za czat głosowy. Domyślnie ustawiona jest na klawisz Y. Możesz go zmienić lub dodać kolejny klawisz, klikając dwukrotnie w pole z przyciskiem i wciskając klawisz, który chcesz przypisać do czatu głosowego.

Po ustawieniu wszystkiego zapisz zmiany, a następnie powróć do gry. Od teraz czat głosowy powinien działać prawidłowo i zgodnie z ustawieniami. Jeżeli wyłączyliśmy aktywację czatu przyciskiem, to dźwięk jest nadawany automatycznie poprzez wykrycie głosu. Jeżeli jednak ustawiliśmy aktywację przyciskiem, to do rozmowy musimy używać wskazanego klawisza.

Dołącz do dyskusji

szymonsr92

17.07.2018

to jest blad fortnite. Musisz co runde wejsc w ustawienia wylaczyc czat glosowy, zastosowac, wyjsc z ustawien i powtorzyc znow to samo tylko teraz wlacz czat glosowy

szymonsr92

17.07.2018

to jest blad fortnite. Musisz co runde wejsc w ustawienia wylaczyc czat glosowy, zastosowac, wyjsc z ustawien i powtorzyc znow to samo tylko teraz wlacz czat glosowy

Wiktor Kaliński

11.06.2018

Czemu jak gram 1 mecz na skladach lub parach to mi mikrofon działa a jak gram juz 3,4,5... To juz nie dziala

comments powered by Disqus